Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:11 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: Moд (вere)]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 20:28



Амиии? Хуанжи заяви в друг форум, че не е веге точно и ясно....и за баланс бил сложен тука, понеже ти си веге, да имало и 1 мод, който не е.

Незнам защо е нужно, ама....

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 21:21



Когато той ме познаваше бях вегетарианец и е нормално да мисли така.



Питаш защо е нужно. Ами виж си реакцията и няма защо да търсиш повече отговора...

В този ресторант има хубава атмосфера и понеже нямам и нищо против кришнарите, си ям всичко на общи основания. Исках само да кажа, че ако водите нормални хора, които не са свикнали на специални кухни, може да не им хареса.

Храната е въпрос на личен избор, просто всеки си решава какво и колко. Като се замислиш, толкова просто. Но ти си далеч от тези мисли...



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор Moд (вere)Модератор (непознат )
Публикувано04.11.08 21:44



Вегетарианството, ако тръгнем да философстваме, е нещо което е далеч от само неяденето на месо... и е под въпрос кой е веге и кой не... :) При всички случаи той е на ти с храненето, така че не се коси :) А иначе би ми било интересно той да сподели ако нещо е сменил в начина си на хранене и защо.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 22:21



Причините са няколко:

- По- лесно ми е да ям кавото има, вместо да се чудя какво да избера от няколкото вечно повтарящи се и не много здравословни предложения по ресторантите.

- Вегетатианството не ми понася добре, твърде отслабвам. От както ме познаваш съм налял десет килограма.

Има и още сигурно, като например, че не споделям философията за бедните пиленца и прасенца. Просто такъв е света - хищнически. Не съм го създал аз, за да се чувствам виновен. Пък и същите тези хора, защитаващи прасетата, например в бизнеса ще оставят децата на конкурентите гладни без да изпитват угризения...просто защото ще предпочетат да нахранят своите собствени деца. Т.е. ние хората дори към себе си сме хищници. Ще му дойде времето и за нещо друго, но още е рано.

Но пък съм твърдо да се пази дивата природа, дивеча и растителните видове. За разлика от прасетата те са застрашении и като изчезнат е окончателно.

Макар Земята на няколко пъти да се е отървавала от 95 процента от видовете си, само чрез вулкански изригвания и последствията от тях. На фона на това тотално изтребление, хората сме почти светци. Доколкото може да бъде шегичка.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 22:32



Е, да бе...ти пък откъде знаеш колко съм далеч от тези мисли....точно на чен ли ще разправяш, че храната е въпрос на личен ибор...това е очевадно и не подлежи на коментар. Просото нямаше нужда да слагаш твоето мнение за храната като някакво меродавно, понеже на болшинството хора им харесва.

Питаш защо е нужно. Ами виж си реакцията и няма защо да търсиш повече отговора.. И това какво трябва да значи? Реакцията ми е съвсем нормална...все едно да сложат за глава на църквата някой абсолютен атеист например....или за управител на пиано бар - чалгаджия....каква ще ти е реакцията? Изобщо....пълен абсурд...като разбира се в това няма абсолютно нищо лично към теб, само че не си за тази позиция (сподер мен).

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: Moд (вere)]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 22:37



Аааа, ми то всеки е "на ти" с храненето....щом е жив...значи се храни

и е на ти...

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 22:58



Така е за теб храната е въпрос на личен избор що се отнся до твоята паница и надничане в чуждата, що се отнася до останалите.



За кое мое мнение, че голяма част от хората не са свикнали с индийските изгъзици ли? Ами това не е мое мнение, взех го от вегетарианци. Пак ти казвам, аз ги ям. Може да е щото съм упорит, но е факт.

Реакцията ти не е нормална, защото няма търпимост в нея. Ти ме дикриминираш на базата на храненето, което ме прави да го премествам в другия крачол. Т.е. за мен няма проблем, но и не аз съм дискриминатора.

Това не е църква драга(слез на земята), а виртуален клуб и модератора не е свещенник, нито представител на религиозна институция, а човек, който се грижи за реда. Което ще рече, че може да си яде, чука и дюдюка каквото си иска. Въпрос на вкус.

А на пиано бар, чалгаджия може да бъде управител без никакъв проблем, защото който е професионалист си върши работата и на малък и на голям тезгях, образно казано.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 23:04



Искаше да каже, че са ми известни предимствата и недостатъците както на едното така и на другото хранене, плюс медицинските обосновки. Което е нормално, защото съм се занимавал с тези неща.



Апропо, ако искаш напълно да подражаваш на кравите бих могъл да ти съставя дажба за млечна крава с всичките му салтанати. Или най- добре дажба за овца дзвиска, по- ще ти допадне като количество.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 23:11



Ами да, то затуй всичко в Бг е на това дередже, щото всеки върши каквото не му е работа....и не те дистриминирам, аз не деля хората на вегета и месоядни по принцип, повечето ми приятели си ядат всичко....става въпрос, че не си за модератор на този клуб според мен...дори и да си го местиш в другия крачол...нищо, аз продължавам да мисля така.



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 23:22



Не ти казвам да спреш да го мислиш, само ти посочвам причината поради която го мислиш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.