Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 21.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Значинови [re: Kиpo]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано17.08.11 16:27



& шеф на Националния център по опазване на общественото здраве (НЦООЗ), Кирчо





Тема Re: Значинови [re: Moд (вere)]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано18.08.11 08:35



И с мнението на Стоянка или Пена се изчерпва "мнението на БГ специалисти"?)
Която Иванка или Пена просто чака на тая синекурна и безсмислена длъжност кротко пенсията си?


Защото, напомням: ти не каза "шефката на националния Измислен Център по незнамкакво си хранене", а "българските специалисти"
Мнооого елементарни манипулации, които може да минават пред гладни за аминокиселини мозъци, хранещи се с непълноценен фураж.

Когато ставаме от сън, за да отидем на Църква, демоните ни подбуждат да заспим отново

Тема Re: Значинови [re: Kиpo]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано20.08.11 04:57



Значи професор и шеф на национално ниво за опазване на общественото здраве нищо не значи ?!
OK, xайдe намери ми ти друго мнение на български специалист, за да го оборя с мненията на Световната Здравна Организация, ООН, Европейската Комисия и Американската Диетоложка Асоциация тогава (най-голямата и авторитетна на планетата). Може би някой пра-дядо, който е бил доктор по социалистическо време ? Нека видим кой ще стане за смях - аз със студентските си познания, или въпросният български "специалист" който ще ми изровиш от някое село може би ? Много ще се зарадвам да ми помогнеш и да вляза в диспут с въпросния "специалист" !


Иначе съм съгласен че всеки има уникална генетика, но да се отхвърлят вече такива български и световни авторитети като горепосочените, е "мислене" с конски капаци. Типично за Балканите е, затова съм снизходителен.



Тема Re: Значинови [re: Moд (вere)]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.08.11 11:15



Ne znam дали значи нещо, но самият факт, че е тревопасна повишава вероятността да е изкукала бабичка, впила нокти в синекурната длъжност.
Той и оня от Рожен, син на отминало партийно величие, не му помня името, се води "учен", ама вярва в рептилоиди и зелени човечета


Колкото до самата тема, ти каза (написа) "българските учени", а не "Стефка или Пенка" казаха, че.....
ЗАТОВА и се закачих за постинга ти - заради обидния за публиката елементарен опит за манипулация. Добра или лоша, блестящ учен или изкукало тревопасно бабе, тя НЕ Е "българските учени". Да почетвъртя?

Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!

Тема Re: Значинови [re: Kиpo]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано23.08.11 10:10



Къде пък прочете че тя е "тревопасна" или просто ти е удобно да си внушаваш че само "тревопасни" учени могат да препоръчват вегетарианството ?! Тогава тези от Еврокомисията, от ООН, от Световната Здравна Организация трябва да са всички вегетарианци.


И айде да ги видим тези български учени които твърдят че вегетарианството е неподходяща форма на хранене за човека. Може да ги съпоставим с американските им колеги от АДА и да видим кои са по-големи специалисти, даже можем и един публичен диспут да организираме.



Тема Re: Значинови [re: Moд (вere)]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.08.11 12:09



Въобще, за разлика от тебеподобното...стадо, не ми трябва някакъв авторитет, който да ми казва какво да правя и на когото да се позовавам - имам си достатъчно акъл, чел съм достатъчно и мога да направя информиран избор, КОГОТО НЕ НАТРАПВАМ НИКОМУ. А и не става дума за това, а за (четвърти път): Пена не е "българските учени".



Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!

Тема Re: Значинови [re: Kиpo]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано24.08.11 01:10




Опа, не така - тук става дума за специалисти, за професионализъм - не само за авторитети. Но понеже в БГ демокрацията не е добре развита (жокер - вижте Конституцията и смешението на властите в нея) - а професионализъм се постига само при народен избор - който по подразбиране е на професионален принцип - за разлика от шуробаджанашкия ПОДбор който е така модерен сега в БГ - затова и ти демонстрираш такова неуважение към професионализма и го свеждаш до авторитет, сякаш става дума за някакви врачки а не за световно известни учени и съответните им научно проверими становища

. Ta, cтава дума за най-големи организации от такива специалисти, каквито има в ООН, СЗО, АДА и Еврокомисията - къде да търсим по-добро мнение на специалисти ако не там ?

Апропо, понеже искаш още мнения на български специалисти, намерих еднo баш такoвa. Уважавам работата му понеже е свързана много с нутригеномиката - това че всеки има уникален организъм и следователно се нуждае от определен тип храна, но като цяло и той е "за" вегетарианството - поне "за" умереното (т.е. с яйца и млечни продукти към растителните):

"Проф. , (председател на Българското научно дружество по хранене и диететика, член на управителния съвет на Съюза на медицинските дружества, Европейската академия по хранене и Европейската федерация на специалистите по хранене. Бил е шеф на катедра “Хигиена, медицинска екология и хранене” към Медицинския университет в София, в която преподава и до днес - добавката е моя): “Алтернативно хранене – възможни неблагоприятни ефекти върху здравето”. Най-честите форми на алтернативното хранене са: редуцирано, интермитентно, вегетарианство, дисбалансирано и разделно. Редуцираното хранене до пълно гладуване, както и интермитентното, са най-рискови. Неблагоприятни са последиците от строгото вегетарианство и дисбалансираните диети, докато за умереното вегетарианство и разделното хранене се отбелязват и някои положителни ефекти върху здравето."
Само дето за това строго вегетарианство ще трябва да поспори с колегите си от АДА, но както изглежда повечето европейски диетолози имат такова консервативно мнение - както и германците тук. Аз обаче вярвам повече на САЩ в случая, понеже са първенци по иновации и модерност (все още).

Редактирано от Moд (вere) на 24.08.11 01:20.



Тема Re: Значинови [re: Moд (вere)]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано24.08.11 12:53



Резюме: аз бях прав, ти - не.


От липсата на триптофан е при теб, но нищо, поне си симпатяга!

Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!

Тема Re: Значинови [re: Kиpo]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано24.08.11 13:53



Даа, и заради такива липси вегетарианците мрът световно масово..





Тема Re: Значинови [re: Moд (вere)]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано25.08.11 12:21



Не мрът, но определено ги хапе щъркелът.



Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.