Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Anketka :)нови [re: ka_17]  
Автор Moд (вere)Модератор (непознат )
Публикувано04.10.08 00:38



По принцип от много неща зависи, но в повечето случаи повече може да помогне отколкото да навреди (ако естествено се знае какво се прави, напр. козе млякото е по-добре според мен за едно бебе).



Тема Re: Anketka :)нови [re: ka_17]  
Автор potencialno_luda (mekeke)
Публикувано04.10.08 01:24



За малките деца майчиното мляко си е незаменима храна .
Защо не одобряваш веганството?На мен ми е направо смешно че в целия свят само човека е този който цял живот не се отказва да бозае ,не само ами бозае мляко на друг вид бозайник...
Няма ли да ти се стори съвсем не на място да видиш примерно или кон да бозае от крава?


А относно мита за това колко са полезни млечните продукти ...ако това беше вярно американците щяха да са най - здравите хора,а всъшност ,кaкто всички знаем ,е съвсем обратното.

Te mogat da poletqt ,zashtoto sa uvereni che mogat...

Тема Re: Anketka :)нови [re: potencialno_luda]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.10.08 02:09



аз пък мразя млякото /особено прясното/.



Queen's only


Тема Re: Anketka :)нови [re: Last Roman]  
Автор potencialno_luda (mekeke)
Публикувано04.10.08 02:14



Предполагах аз че има потенциал в теб



Te mogat da poletqt ,zashtoto sa uvereni che mogat...

Тема Re: Anketka :)нови [re: potencialno_luda]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.10.08 02:19



чисто физическо отвращение - цвят, вкус, мирис. Иначе другото го хапвам без проблем.



Queen's only


Тема Re: Anketka :)нови [re: potencialno_luda]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано04.10.08 11:05



Аз съм "така" от почти година. Затруднения (този път[1]) не съм имал: съвсем спокойно и лесно отрязах млечните продукти и яйцата, а месо така или иначе не ям от едно 4 години.

Единствено имам неудобства по заведения, но, с малко повече питане, нещата се нагласят.

Колкото до това дали е еволюция, не мога да кажа.

и разбери за себе си.

-----------
[1] Имах нещо като затруднение миналата година, когато от половин година преди това бях "извеганерастял" . Ей така сякаш от нищото направих един гастрит и известно време се чудех дали промяната в диетата няма отношение към проблема. Известно време ядях кисели млека и други подходящи за стомаха неща със съмнителен успех. Накрая дойде дедлайна на няколкото огромни проекта, които движех, предадох всичко успешно и проблемите с гастрита изчезнаха като отрязани с нож. От тогава не съм имал никакви грижи и поне за себе си знам, че начина на хранене тогава не е бил причинителят и/или не е бил свързан с гастрита.



Тема Re: Anketka :)нови [re: Дeшeв]  
Автор potencialno_luda (mekeke)
Публикувано04.10.08 16:16



Аз също преди 2-3 години изкарах 6 месеца веган период ,но ме подхванаха някакви депресии и подбарах едно кисело мляко:)... и от там пак се върнах към старите навици ,въпреки че се чувствах много по-добре без никакви млечни продукти.Та сега ги изключих пак .
Преди не взимах нищо определено за B 12 ,но сега незнам какво съм се наплашила...Ти взимаш ли някакви добавки ?
Соевото мляко е вкусно ,но далеч не ми се пие всеки ден .

Te mogat da poletqt ,zashtoto sa uvereni che mogat...


Тема Re: Anketka :)нови [re: potencialno_luda]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано04.10.08 17:25



За B12 не взимам нищо специално като добавка. Като се сетя гледам да ям неща с добавен B12 -- има едни детски корн флейксове, които растат по щандовете на Hit/Billa/Piccadilly, както и соево мляко с такива добавки.



Тема Re: Anketka :)нови [re: ka_17]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано05.10.08 18:28



Бебето го храня с кърма и от 5 дни се захранваме с оризова каша


Хумана не знам какво е
Абе то и аз знам за много деца месоядни, които влизат в болница.
Иначе поне до 10-12м детето ще е веганче, защото чак тогава се въвежда нещо от млечен произход. След това ще е вегетарианче, а по натам може и пак веганче



Тема Re: Anketka :) [re: potencialno_luda]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано05.10.08 18:29



Аз съм от 4 години.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.