Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Само да попитам...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано15.03.11 20:55



И за баба Гена знам, затова писах и за нуждата от други мерки спрямо уличните животни.
А това с кучето Мима не е никакъв прецедент, а един от многото случаи.



Тема Re: Само да попитам...нови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано15.03.11 22:02



Ето какво сполетяло един природозащитник отпреди два века:
Българите са научени от малки да бият кучетата с камъни, а тая страст остава в тях през всичкия им живот. Веднъж един от бившите хаджи Генчови ученици, Петко Ослеков, намислил да си опече гювеч: накитил го със зелени чушки и с патлиджени и занесъл го на фурната. Когато гювечът се изпекъл, то бай Петко го вземал на главата си и понесъл го по улицата, но пред един вратник той видял куче. Петко оставил гювеча на земята, вземал един камък и хвърлил да удари кучето, но кучето се не уплашило, а мъжествено нападнало на Петка. Захванала се една из пуническите войни между Петка и Гуджа - Гуджо напада, а Петко се защищава! Във времето на тая страшна борба Петко стъпил в гювеча и разсипал го в калта, а хаджи Генчо стоял пред вратника си като Галиогабъл, гледал как се вдига към небето парата от гювеча и справедливото му сърце не можало вече да гледа на големите пагуби, които произходили на несправедливата война. Той се приближил до Петка, хванал го за ухото и извикал му:
- Не подобает человеку съ псами борится, зане песъ есть безсловесенъ.
Петко Ослеков заборавил навреме Гуджа и обърнал се към хаджи Генча.
-А кажи ми ти защо ме биеш - рекъл той.
- Бия те, да те боли - отговорил хаджи Генчо. -Я погледай си гювеча...
На Петка притемняло пред очите: той разсипал гювеча си, изгорил краката си, бил победен от Гуджа, а хаджи Генчо дошъл още да го опиня за ушите! Търпението му пукнало и той грабнал гювеча и нахлупил го хаджи Генчу на главата.





Тема Re: Само да попитам...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано15.03.11 22:09



И преди 5 000 години в Китай ...



Тема Re: Само да попитам...нови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано15.03.11 22:33



в Китай преди 5000 години са яли кучета. А и сега също. Въпреки това, Китай е велика цивилизация.



Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 15.03.11 22:34.



Тема Re: Само да попитам...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано15.03.11 23:01



Велика... Да те питам - ти би ли искал да си работник в Китай ?





Тема Re: Само да попитам...нови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано15.03.11 23:46



уви, друже. В Китай мога да съм само шефче.





Тема Re: Само да попитам...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано16.03.11 00:24



И аз така, ама малко биха искали да са от мнозинството хора в хвалената от теб цивилизация - работници...



Тема Re: Само да попитам... [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано16.03.11 00:28



никой не иска да е бачкатор. Независимо в кое време и в коя цивилизация живее.





Тема Re: Само да попитам... [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано16.03.11 00:43



Това е твоя гледна точка. На мен ми е много доволно да съм от средната класа в Германия - над 50% от хората. Ама средната класа не е мнозинство във всяка страна.





Тема Re: Само да попитам... [re: Moд (вere)]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.03.11 09:02



Аз тоя език не го знам, така че ме губите за каузата. Ако беше написано на български, може би щях да отделя малко време да поразмишлявам по темата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.