Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Проблем!!!нови  
АвторMiMi_ff (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 13:47



Здравейте.Имам малък проблем и исках да се допитам и до чужди мнения.Вегетарианка съм от година и един,два месеца.Но скоро,преди около месец изникна проблем.Косата започна да ми капе.Изключително много се притесних защото някои казват че може да е от вегетарианството и съм на крачка отново да прибегна към месото защото много хора ми казват че мога да си докарам и сериозен проблем със жлъчката.Моля за компетентни мнения.Благодаря.


П.С---на 16 съм.



Тема Re: Проблем!!!нови [re: MiMi_ff]  
Автор ThunderGoddess (psychopath)
Публикувано17.08.08 16:08



Аз съм веге от ... 4-5 години. Не ям никакво месо, на 17 съм в момента и нямам проблеми с косата. Проблема е другаде. Винаги можеш да вземаш някакви добавки за заздравяване на косъма.



Тема Re: Проблем!!!нови [re: ThunderGoddess]  
АвторMiMi_ff (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 16:18



Ами да обаче постоянно отнякъде изкачат некви лелки които ми обясняват колко вредно било за мен вегетарианството,как съм щяла да се разболея от куп неща,как щели да ми оперират жлъчката.Само и само да проям месо.При теб ваще как го приемат?



Тема Re: Проблем!!!нови [re: MiMi_ff]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано17.08.08 16:29



А храниш ли се пълноценно и разнообразно? Веган ли си или вегетарианка?

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Проблем!!!нови [re: MiMi_ff]  
Автор ThunderGoddess (psychopath)
Публикувано17.08.08 16:42



Отначало също го приеха трудно и ме караха да ям тази гадост, но получиха много крясъци и среден пръст в лицето и сега вече си знаят. Отказвам да ям у нас, когато има месо, така че винаги има нещо приготвено за мен

. Въобще не ги слушай, това са глупости. Чувствам се много добре без месото



Тема Re: Проблем!!!нови [re: MiMi_ff]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 16:55



Вземай всеки ден по 2-3 хапчета Neurobex - това са В-витамини, има ги във всяка аптека и са няколко лева. Това трябва да спре проблема ти. Не забравяй също така, че косата минава в цикли на растеж и застой и това е естествено, така че, не се плаши толкова, случва се на всеки и категорично не е от вегетарианството, освен ако не си на свръхстрога диета. Лелките със закостенели соцразбирания въобще не ги слушай, месото е изключително вредна храна, но те няма как да го знаят! Ако все пак решиш, че не можеш, яж само риба. Яж също така салати със зехтин и авокадо за по-здрава кожа, а оттам и здрава коса и нокти.



Тема Re: Проблем!!!нови [re: Фeйщицa]  
АвторMiMi_ff (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 17:18



Вегетарианка съм,не веганка.Но всъшност си изключително права за правилното хранене.Попринцип за вегетарианците е мн важно да спазват добръ режим на хранене.Нещо което аз рядко правя.Всъшност вкъщи винаги има готвено,ноо много често прибягвам към вредни храни като чипсове,сладкиши и т.н и т.н.За това не съм много сигурна дали проблема не е в режима ми на хранене.Пия хранителни добавки от рода на центрум но не съм сигурна че това е достатъчно за една стабилна имунна система...



Тема Re: Проблем!!!нови [re: MiMi_ff]  
Автор ThunderGoddess (psychopath)
Публикувано18.08.08 17:03



Не, не е. Нищо не може да замести правилното хранене, независимо дали включваш месо в него или не. Добавките не могат да заместят разнообразните храни. По-скоро се използват, когато човек е болен, за да си набави повече от нужните на организма вещества, а не да си ги добавя изцяло от тях, или когато въпреки здравословното хранене някакъв проблем продължава

. Трябва да гледаш да се храниш здравословно, това е. Иначе и аз съм любител на чипсове, сладкиши и си похапвам, признавам си, хехе, но не отказвам и готвентото..



Тема Re: Проблем!!!нови [re: MiMi_ff]  
Автор tiger_tulip ()
Публикувано19.08.08 00:01



Та ти си вегетарианка от 14 месеца, а косата ти капе от един, как може да има връзка? Обаче, ако диетата ти се състои предимно от чипсове и сладкиши... косата ще ти е най-малкия проблем.

Купи си Мерц Специалните Дражета и ги взимай редовно поне месец. Храни се разнообразно, със здравословна и натурална храна. Провери си хормоните.

За проблеми с жлъчката от неядене на месо за първи път чувам. Вярно е точно обратното - вегетарианската диета е полезна за жлъчката. Намери списък на забранените храни при чернодробни и жлъчни заболявания и сама ще се убедиш колко много месни и животински продукти (тлъсти) са изброени в него.



Тема Re: Проблем!!!нови [re: MiMi_ff]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано20.08.08 09:55



Здравей MiMi_ff, от дете съм вегетарианка, но никога не съм имала никакви проблеми с косата. Напротив, от гъстите гриви е.

Е, не знам дали нямаше да е по-гъста ако ядях месо.

Така че дълбоко се съмнявам проблемът ти да е предизвикан точно от вегетарианството.

Първото логично нещо, което всеки би те посъветвал е да отидеш на лекар.
Виж какво изрових набързо във форумите -
[/url]
Като имам повече време ще се поровя да видя за още, както и дали в тома на Димков, който имам, са дадени някакви рецепти за косопад.

Сещам се за две рецепти, които ми препоръчаха за естествено набавяне на калций, които действали много ефективно на костите и косата. Счуква се черупката на едно сварено яйце и от прахта се приема на върха на лъжичката три пъти дневно. Моя приятелка лекарка обаче ми препоръча да не го правя преди да си проверя плътността на костите.

Другата рецепта, която преди буквално броени дни ми казаха е да настържа остатъците от изтискани лимони и да ги смеся с мед – количеството да е 50 на 50. Сместта се държи в хладилника и се приема по една лъжичка сутрин преди закуска. Предполагам, че няма да навреди да се взима и повече при по-тежки случаи. Жената, която миказа рецептата твърдеше, че я е избавила от чупене на нокти и окапване на косата.

По метода на Малахов за косопада се сещам за маски с изпарена до една четвърт урина, но не трябва да стоиш повече от час и половина доколкото знам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.