Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Холестерол и хранененови  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано29.07.08 10:54



Поздрави на всички клубари! Налага се да променя начина си на готвене но идея си нямам как ще стане това. Трябва да понижим един непослушен холестерол.

Мислех че само пълните хора имат такива проблеми... Моля ако някой знае вкусни рецепти срещу висок холестерол да ги сподели.

Благодаря ви!



Тема Re: Холестерол и хранененови [re: palatka]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.07.08 11:20



мила, отиди на лекар, щото висок холестерол има и при слаби хора. Иначе от хранителните добавки може да пиеш пектин, нолипидра и пр.



Тема Re: Холестерол и хранененови [re: Last Roman]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано29.07.08 11:37



Изследванията още не са приключили, но холестерола е ясен... Лошото е, че ще махаме мешаната скара и мастиката...

А не се сещам с какво да ги заменя.



Тема Re: Холестерол и хранене [re: palatka]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.07.08 13:34



пий бирка и шопска салата.





Тема Re: Холестерол и хранененови [re: Last Roman]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано29.07.08 14:48



Дааааааааа май така ще стане макар да ми звучи по-вкусно с други мезета... Явно тукашните клубари не говорят с месоядни.

Екстра си ми е холестерола - ще го почерпя довечера с настъргани моркови с лимон вместо с патешки сърца на скара.



Тема Re: Холестерол и хранененови [re: palatka]  
Автор Люб ()
Публикувано29.07.08 16:15



Доколкото съм запознат със съвременните изследвания, хорестелорът от храната влияе много слабо на този в кръвта, освен при хора с много висок кръвен холестерол...
Иначе, по принцип всички съдържащи растителни влакнини храни намаляват холестерола (като свързват жлъчката и я извеждат от организма без да бъде отново усвоена в червата). Това са всички натурални (непреработени) растителни храни, или както Last Roman пише - може да се взимат на таблетки, напр. пектин...

"Be a good american. Don`t try to think" Zack de la Rocha


Тема Re: Холестерол и хранененови [re: Люб]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано29.07.08 16:20



Идвам при твоя доктор! Защо тогава ми изнесоха такава тирада за храненето?



Тема Re: Холестерол и хранененови [re: palatka]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано29.07.08 16:50



Всъщност холестерола може само да изглежда висок, защото май реално трябвало да се гледа съотношението му с други мастни киселини. И аз знам, че се смъква с пектин - майка ми то ядеше доста време с мед и кисело мляко - доста е вкусно. Обаче нямаше голям ефект. Но мисля, че обикновено не е необходимо да се ограничаваш, а само да смениш мазнините - повече зехтин, по-малко кашкавал и никакъв маргарин.





Тема Re: Холестерол и хранененови [re: palatka]  
Автор Люб ()
Публикувано29.07.08 19:32



Всеки организъм е уникален, така че е възможно да е така при тебе както ти казва докторът... и какво ти препоръча?
Поздрави!

"Be a good american. Don`t try to think" Zack de la Rocha


Тема Re: Холестерол и хранененови [re: Люб]  
Автор palatka (ветеран)
Публикувано29.07.08 20:19



Да изключа месото, млякото, яйцата, алкохола, цигарите, кафето и да мина на риба, пиле, зеленчуци и плодове. И още изследвания един куп.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.