Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Яйцата?  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано24.07.08 23:31



Винаги съм смятала, че по магазините продават неоплодени яйца и че яйцето всъщност е птичата яйцеклетка, подобна на тази, която ние, жените, изхвърляме при месечния си цикъл. Вижте, обаче, какво прочетох в Уики: In most birds and reptiles, an egg (Latin ovum) is the zygote, resulting from fertilization of the ovum.
Ха сега де? Тук също съм чела, че яйцето е един вид мензисен продукт. Хайде сега, просветлете ме, моля, по въпроса. :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Яйцата?нови [re: Фeйщицa]  
АвторЛ. (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 23:36



Кокошките са доста селектирани генетично. Мисля че специално при тях са неоплодени.
Но за повечето други животни имаш право.
Здравей.



Тема Re: Яйцата?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.07.08 10:01



Биби? :)
Излиза, че е много по-лошо, отколкото си го представях. Ако е такава практиката и в България, явно ще трябва да се откажа от яйцата или поне да ги сведа до минимум. :(

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Яйцата?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Цap Изpoд (Фока)
Публикувано25.07.08 17:32



В България отглеждат петлетата в златни кафези.



Тема Re: Яйцата?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.07.08 17:45



Уф, добре де, беше плаха надежда някой да те опровергае за тежката участ на петлетата, щото твърде много обичам яйца. Но то се видяло, ще ги спирам или поне ще ги намаля драстично. Тъкмо ще съм отличничка откъм холестерол. ;)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Яйцата?нови [re: Фeйщицa]  
Авторвera (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 21:22



По-добре ги спри. Бъкани са с холестерол и вреднотии от изкуствените храни, с които хранят кокошките. Аз яйца в чист вид не консумирам, но когато съм на село и ми направят баница или клин, някак си ми е съвестно да откажа





Тема Re: Яйцата?нови [re: вera]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.07.08 22:16



Аз консумирам яйца само от добре отгледани селски кокошки, които имат достатъчно площ да се разхождат на воля, както и достатъчно разнообразна и естествено добра храна да консумират.

Да живее селото!!!

И неговата суперкачествена натурална продукция.



Тема Re: Яйцата?нови [re: бeзпътeн]  
Авторвera (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 23:28



Да, ама има и нещо друго - кокошките на село въобще не са въздържателки и почти всеки ден правят секс, което ще рече, че и яйцата са оплодени. От тази гледна точка купешките яйца са по-вегетариански. Имайки предвид обаче как се гледат (всички знаем филмчетата на ПETA), е крайно неморално да бъдат използвани от хора със "зелени" разбирания.



Тема Re: Яйцата?нови [re: вera]  
АвторФ (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 23:59



За мен по-сериозният проблем е убиването на мъжките. А оплоденото яйце наистина е живот в зародиш, но все пак живот лишен от съзнание...



Тема Re: Яйцата?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор kambam (Ken Ming)
Публикувано26.07.08 00:04



Не очаквах видео и ти отворик линка :/
Доста подтискащо, не е нормално такива неща да стават точно с малките жълти пиленца. Как може да има толкова глупави хора?
Все пак в България сигурно няма такива практики.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.