Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:44 21.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кисело мляконови  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано20.06.08 16:21



Преди време по Нова телевизия пуснаха информация за изследване на сиренето и киселото мляко. Стана дума за това, че в повечето видове кисело мляко бактериите са стотици пъти по-малко от небходимото. Но не казаха имена. От тогава съм пробвала да купувам различни видове кисело мляко, и никое не се разваля. Моля ви, ако някой знае кои марки наистина се вписват в норматива за брой бактерии на грам, да ги каже.





Тема Re: Кисело мляконови [re: Kaлoмaин]  
Автор kambam ()
Публикувано20.06.08 23:53



Има хапчета с такива бактерии


Опитвала ли си Био кисело мляко? На мен то най ми харесва на вкус, въпреки че е 1.60 си струва да подкрепиш идеята


Редактирано от kambam на 20.06.08 23:54.



Тема Re: Кисело мляконови [re: Kaлoмaин]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 20:52



Можеш да си подквасваш сам, аз примерно си поръчвам прясно мляко от КРАВА от една лелка на пазара, хигиената е на ниво - давам и моя бутилка, сварявам го добре и го подквасвам с тибетска (кефирна) гъба. Супер доволна съм! Като го опитах за първи път бях изумена, колко различен е истинския вкус на млякото, защото съм отраснала в града и домашно съм опитвана само като дете. По-био от това няма, директно ми го носят от кравата. Кравата се радва на индивидуални грижи и си живее в семейството, вероятно далеч по-добре отколкото в ферма. И не на последно място екологията, спестяваш замърсяване на околната среда като не изхвърляш опаковки





Тема Re: Кисело мляконови [re: Mилeнa]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 22:21



да бе, само ако лично присъстваш на доенето и лично веднага вземеш млякото, иначе сигурно го разреждат.
индивидуални грижи за кравата ... силно се съмнявам.



Тема Re: Кисело мляконови [re: xoxo]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.06.08 07:18



При наличие на две-три крави в обора нищо чудно грижите да са индивидуални.





Тема Re: Кисело мляконови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanji ()
Публикувано23.06.08 08:37



Грижите за всяка крава са индивидуални, защото още не сме ги научили сами да се доят и т.н.



Но ако са 2-3 крави, чисто икономически няма да е изгодно да се въвеждат хигиенните изисквания според последната мода. Идеалната ферма е от 20 крави...без бик.



Тема Re: Кисело мляконови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.06.08 12:40



20 крави без бик!?
А правата на животните!?



Що не съберат 20 бика без крава!
А, забравих - това е правено в казармите.

Редактирано от Kaлoмaин на 23.06.08 12:41.



Тема Re: Кисело мляконови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanji ()
Публикувано23.06.08 14:01



Що, лоша ли е идеята за непорочното зачатие? При хората добре се котира.




Редактирано от huanji на 23.06.08 17:24.



Тема Re: Кисело мляконови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано23.06.08 16:44



Идеята за нормалното зачатие се котира повече - жените все пак предпочитат да си заченат със секс. Дали бебетата в епруветка могат да минат за плод на непорочно зачатие?





Тема Re: Кисело мляконови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanji ()
Публикувано23.06.08 17:25



Те...и кравите предпочитат.



Бебетата не знам, май касае само майките.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.