Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хемоглобин и диетинови  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано20.06.08 12:54



Оказа се, че ниският ми хемоглобин се е дължал на диетите, а не на вегетарианството. Сега, когато се храня колкото за един легион и мога да бъда заснета само от спътник, хемоглобинът си ми е 130. ;)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Хемоглобин и диетинови [re: Фeйщицa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.06.08 12:56



баси, бая трябва да изядеш, за да стигнеш по консумация един легион мъже /5-6000/. Макар че те се хранели доста оскъдно.
Ето ти малко абсурдни твърдения от миналите векове, до които скоро ще се нареди и вегелогиката:





Тема Re: Хемоглобин и диетинови [re: Last Roman]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано20.06.08 13:45



Хе хе, само че аз намирам връзка по-скоро между тези велики мисли и "месоядната" логика, защото именно тя е консервативна и винаги се позовава на примитивното, на "нормата" и на обществените конвенции.



Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Хемоглобин и диети [re: Фeйщицa]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано20.06.08 15:25



Винаги съм била с нисък хемоглобин, върти се около 110.
Предписваха ми табелетки желязо, от които ми ставаше много зле
Месо ям, добре се чуствам, въпреки ниския Хг.

Думи, думи и нищо повече


Тема Re: Хемоглобин и диетинови [re: Пъpпъл]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано20.06.08 17:53



Ами всеки човек е супер различен, за съжаление. 110 не е толкоз зле щом не усещаш проблеми.
Понякога организма на дадени хора реагира бурно на разни изкуствени дози витамини или минерали. Та може хапчето да е 20 mg, а за теб наистина да е добре да пиеш ама 5 мг. И дори може би с 5 милиграма ще ти е по-добре, отколкото да не пиеш изобщо, но няма кой да каже и да знае и затова всичко става с експеримент.

За Ф. Ами много от диетите са такива, че количеството на определени минерали което влиза в организма, разбира се е по-малко. И ако организма ти иска 10 мг, а в кръвта ти при диетата влизат 6, а ако се тъпчеш влизат 12, то това не значи че трябва да се тъпчеш. Ето тук помагат изкуствените витамин, колкото и да са изкуствени може пък да имат полезно действие в дадена ситуация.

Особено при диети и намален прием на храни е по-добре да се пият изкуствени витамини и минерали, отколкото да не се. Едно е да се прави диета на спокойствие на село и на спокойствие, друго е ако я прави човек под стрвс работа,натоварване , недоспиване или нещо подобно. ПРедставям си във втората ситуация и някой да е с калпав и чувствителен отганизъм и за 2-3 седмици е достатъчно да му се намалие прихода на няколко минерала за да отидат нещата в лоша посока, дори и да не го усеща човек. Да не говорим за рани ограничения на храната за по 2-3 месеца. Както и да е може 8 от 10 човек при дадена диета да нямат проблем с витамините и минералите, но всеки може да е от тези двама дето имат.



Тема Re: Хемоглобин и диетинови [re: Фeйщицa]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.08 10:39



ми аз никога не съм имал проблеми с хемоглобина дори като съм на диета.
ти заради диетата ли така беше се скрила, че чак изчезнала?
няма ли да организираш някоя срещичка за догодина?



Тема Re: Хемоглобин и диетинови [re: xoxo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.06.08 00:31



Не ми е до срещи. Не пей ми се. :) Кучето ми умря и...

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Хемоглобин и диетинови [re: Фeйщицa]  
Автор Люб ()
Публикувано25.06.08 01:20



Моите искрени съболезнования... Или поне доколкото мога, не познавах кучето ти.

"Be a good american. Don`t try to think" Zack de la Rocha


Тема Re: Хемоглобин и диетинови [re: Люб]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.06.08 12:15



Благодаря ти. :) Мина седмица, а аз още не съм на себе си. Умът ми не побира какво е да загубиш близък човек. Но хайде да не внасям траурен тон в клубчето. :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Хемоглобин и диетинови [re: Фeйщицa]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано25.06.08 17:04



Сега може да си вземеш котка : )




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.