Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 26.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Вегетарианство и кожа :о)  
Автор Cтoилoв (стар нов)
Публикувано11.06.08 16:51



Здравейте,

преди време пишех тук редовно, после само четях темите, после спрях. Както и да е - вегетарианец съм от около 5-6 години (една от тях изкарах на вегански режим). Нещо, което забелязвам е, че кожата ми се 'цепи'.

Имам предвид следното -> при резки движения и изпъвания на кожата -> се сцепва. Също така се отлепва. Да кажем - вчера ходих да играя баскетбол и на 15-тата минута усетих как на ходилата ми се отлепи кожата - като огромен мазол, но не спукан. Ебаси обяснението.

Идеята е, че има явно някакъв проблем. Не съм сигурен дали е нов и кога се е появил. Последните години съм слабоподвижен, по цял ден на стол пред компютъра. Единственото ми натоварване е ходене по около един час дневно. Това е.

Някакви идеи на какво може да се дължи, как може да се реши проблемът и всякакви други идеи и съвети :)

Doubt is our product, since it is the best means of creating controversy in peoples’ minds


Тема Re: Вегетарианство и кожа :о)нови [re: Cтoилoв]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано11.06.08 17:10



Тези кожни поражения са характерни за вегетарианците, които не консумират никакви животински продукти. Пий витамини от групата В.



Тема Re: Вегетарианство и кожа :о)нови [re: Cтoилoв]  
Автор пчeличka (оса в оставка)
Публикувано14.06.08 01:15



Според мене е от неподвижния режим. Вегетарианка съм от 18 години, не ми се е случвало да имам проблеми с кожата. Може би трябва да засилиш двигателната активност, вероятно не само кожата ти страда, просто тя е на повърхността, затова нея забелязваш...



Тема Re: Вегетарианство и кожа :о)нови [re: Cтoилoв]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано14.06.08 04:42



Романа сигурно е прав, но май е най-добре да отидеш на лекар. И да си прегледаш жлезите.



Тема Re: Вегетарианство и кожа :о)нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lncg ()
Публикувано14.06.08 08:54



и най-вече да почне за си яде като хората


залитенето по крайности и диети води не само до физически недъзи, но и до психически.
сина на една моя позната от диети стигна до психично заболяване и от години не може да се оправи

Редактирано от lncg на 14.06.08 08:55.



Тема Re: Вегетарианство и кожа :о)нови [re: lncg]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 19:19



Аз съм вегетарианка от 13 години.Нямам като твоите проблеми,но имах други.Иди на лекар и си направи необходимите изследвания.Може да не е свързано с вегетарианството.



Тема Re: Вегетарианство и кожа :о)нови [re: Cтoилoв]  
АвторMишeл (Нерегистриран)
Публикувано14.06.08 20:20



Пусни си изследвания - пълна кръвна картина . При анемии се получава сцепване на кожата .



Тема Re: Вегетарианство и кожа :о)нови [re: Cтoилoв]  
Автор Moд (вere)Модератор (непознат )
Публикувано09.11.08 03:42



В едно скорошно изследване четох че при вегетарианското хранене по-често се приемат повече въглехидрати, което повлиява определен ген който намалява синтеза на колаген, т.е. кожата може да остарява така по-бързо. Не знам дали това е случаят при теб, но просто го споделям, с призива да се внимава със захарта, тестото и пр..



Редактирано от Moд (вere) на 09.11.08 03:43.



Тема Re: Вегетарианство и кожа :о)нови [re: Moд (вere)]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано09.11.08 09:58



Т. нар. сцепване на кожата се дължи на липса на витамин Е и А, понякога се получава замърсяване с бактерии или гъбички и става страшно. Витамините се намират предимно в животинските продукти. И в Геритамина и Хидраплениш-а. Последното е комбинация от колаген, хиалуронова киселина и хондроитин. За веганско съжаление са животински продукти. Аз вземам всеки ден по един геритамин и сутрин и вечер по един хидраплениш. Помагат и за болки в ставите.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.