Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 05.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За омега-3: предложение  
Автор Люб ()
Публикувано01.04.08 19:46




Привет колеги и колежки!
Включвам се верен на стила си с малко инфо за здравето ни ...

Натъкнах се на поредно изследване показващо твърде ниски нива при вегета:



Тук, в немско, има един продукт - DHA от микроводорасли - същата тази мазнина която има в рибите. На опаковката пише "Ameu Alge", 30 капсулки (за жалост от желатин, но е малка капсулка) струват 12-13 евро. Аз идвам през май месец, и мога да донеса на някого. За пореден път го предлагам но има защо - точно вегетата с лошо здраве правят aнти-реклама на вегетарианството.
Който желае, можe да ми пише тук или на лични. Особено се препоръчват тези мазнини нa бъдещи майки вегетарианки, макар че не се сещам скоро тук да се е писало за такава .


ПП: освен фактите че имам нобелова награда, тризначки и шестица от тотото, горното предложение не е първоаприлска шега!

Редактирано от Люб на 01.04.08 20:24.



Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: Люб]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 23:43



е щом е в желатин, не е ли все едно да си вземем омега 3 от риби?



Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: xoxo]  
Автор Люб ()
Публикувано01.04.08 23:59




Самата капсулка е по-лека от съдържанието :) и чак толкова дребнав не съм...
За теб проблем ли е ? Има и без желатинови капсули, ама само на американския интернет-пазар съм виждал такива.
Освен това рибеното масло не винаги е толкова чисто като водорасловото (това е важно особено за бременни жени).

Редактирано от Люб на 02.04.08 00:02.



Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: Люб]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано02.04.08 00:17



Аз ще предложа една алтернатива, която може би е много полезна и евтина.

Понеже е по темата скоро видях, че има в брошурките на метро олио от ленено семе 250 мл. на 4-5 лева, което е много добра цена като се има предвид , че лененото масло е 55% омега 3 и 13% омега 6.

Според теб каква е дневната доза от омега3 мазнини, на ден. Просто се замилям, че ако това олио е студено пресовано, чудесно би се вписало да се слага по 10 гама за във всяка дневна салата. Ще стигне за около месец, а ще доставя много добро количество омега3 на много ниска цена.



Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: -TOШE-]  
Автор Люб ()
Публикувано02.04.08 00:31



Става, само омега-3 в лененото е късоверижна мастна киселина (алфа-линоленова), а във водораслите и в рибата е дълговерижна (DHA). От първата става втората в организма, ама зависи от някои фактори...



Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: Люб]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано02.04.08 10:49



Да знам, че трябва да се преобразува в оргазнима, но така е и с някои от витамините от растителна храна.
Иначе сега разгледах брошурката на метро сега и лененото олио е 3.95 лв. за 250 мл. , и май си е немско. Иначе съм чувал, че лененото семе не било много издръжливо и си губело качествата, но не знам дали това е така.
Ето линк: http://gdcom.stores.yahoo.net/scsp.html

Скоро ще го опитам и ще споделя как е поне на вкус.



Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: Люб]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 12:43



кажи, че ти по-разбираш
може ли за тази цел, вместо олио да се взема по 1 лъжица смляно ленено семе?
прясно смляно естествено (стои в хладилник 3-4 дни)



Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: :)]  
Автор Люб ()
Публикувано02.04.08 13:03



stava. no tova koeto predlojih swyshto ima smisyl. samo da ne si pomislite che distributiram ili neshto podobno





Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: Люб]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 13:23



не, но и в България сигурно се предлага на подобна цена (не съм проверявал)
а и не е удобно къде да се търсим да ни го даваш :)



Тема Re: За омега-3: предложениенови [re: :)]  
Автор Люб ()
Публикувано02.04.08 14:18



В Германия трудно го намерих, затова мисля че в България може би няма да го има...
Правят се вегетариански срещи, аз май месец ще минавам през София вероятно. Дай ако искаш някакъв координат, може да пиша или се обадя като идвам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.