Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Честит Имен ден на Тоше! :)  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 13:32



Да ти е живо и здраво заглавието! Както и на всички фруги евентуални Тошета и Тошки, които имаме в сайта. :)



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: Ф.]  
Автор kambam ()
Публикувано17.03.08 18:02



Как мина празника

?
Аз всички тошевци които познавам са много свежи



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано18.03.08 00:37



Мина както миналия Тодоровден. Сглобявах компютър за един приятел. Тоя път беше за повече пари и стана почти произведение на изкуството :) Отнесе 66% овърклок над фабричните честоти. Другия път мисля да е по-интересно, може да отида да яздя кон... или магаре :)



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: -TOШE-]  
Автор kambam ()
Публикувано18.03.08 11:09



Я още ли има интерес към овърклока


Аз си мислих че вече компютрите са достатъчно бързи за всичко
Ще ходиш ли пак в Англия?



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано18.03.08 12:07



Това е като тунинга и чиповете на колите. Някои си мислят, че е Мания, но понякога е разумната необходимост. Аз и колата съм овърклокнал 30 коня и монитора и мишката на компютъра дори е овърклокната 8 пъти :)
Компютрите са достатъчно бързи, но никога не са достатъчно бързо за едно нещо и то е Игри. И след като даден процесор може да се пусне от биоса директно от 1.8Ghz на 3Ghz то аз го правя. Нищо не може да се повреди от овърклок, ако всичко е точно.
Че какво да правя в Англия, там ми беше като на екскурзия. След няколко месеца нямаше какво да взема повече и да науча или видя. Видях, че човешката глупост и неосъзнатост е сравнително еднаква нявсякъде :) Нещата не са като по филмите. Сигурно си видял и големи простотии и в САЩ, въпреки че ти гледаш основно през призмата на положителното.



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: -TOШE-]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 13:04



аз съм против овърклока.



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: -TOШE-]  
Автор kambam ()
Публикувано18.03.08 13:54



Хехе :))
Не успя ли да отидеш в някой аристократичен квартал или сбирка, английския хумор не е ли като на филмите :)?
Поне в Америка всичко е като на филмите, учудих се - но си е нормално техните филми да си приличат с ежеднивието.

Бях в едно градче на 1 час от Сан Франциско - в силициевата долина. Там е друг свят - рая на земята

, като ходих другаде в Америка беше по-западнало. Сигурно от южните щати идва лошата слава на Америка.
По принцип гледам доста обективно и забелязвам всякакви недостатъци!



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: xoxo]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано18.03.08 15:34



Браво, но едва ли имаш доводи, затова и не си ги и изложил :) Аз за последните 12 години съм сглобил доста компютри не само за мен, аз за доста хора и във почти всеки компютър повечето елементи вътре са бил значително овърклокнати. Така и не се сещам дори за един прецакал се, за нещо изгоряло, за нещо, забиващо или нестабилно.



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: -TOШE-]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.08 15:44



да бе, ще ти повярва само някой дето нямо моя опит.
аргументи е излишно да давам, тъй или иначе няма смисъл да те убеждавам.
горките ти клиенти.
най-малкото не е професионално това да се прави, но щом играеш игрички, явно акълът ти е на тинейджър.



Тема Re: Честит Имен ден на Тоше! :)нови [re: xoxo]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано18.03.08 17:24



Няма в какво да ме убеждаваш. Аз клиенти нямам. Това е правено само за приетели, съученици, роднини, познати и по-подобни линии. Върза ми се средно по един компютр на месец. Нито е имало недоволни, нито неразбрали, нито прецакани. В болшинството от случаите съм вземал супер минимална печалба, а често и нулева, защото не съм го правил за пари. Отностно хардуер едва ли може да спориш с мен. Просто това ми е страст и хоби от преди пубертета и работа през последните две години. Време за игри няма, но не виждам нещо лошо в тях, ако някой му е кеф и не прекалява. Аз нямам време за игри и желанието ми да разцъкам нещо е почти нулево, но от време на време ми се налага и от необходимост да тествам с някоя игра. Най-малкото зашото фирмата в която бачкам е внисителн на две марки видеокарти и просто повечето нови неща ги тествам, греят ли стабилни ли са, шумят ли, едно спрямо друго как стоят. Иначе отностно скоростта си има достатъчно тестове още преди да са се появили на пазара.

Все ми е тая за опита ти. От хардуер едва ли рабираш и на една трета от това което аз. Твоя акъл и държанието ти във форума много по прилича на тинейджърско. Явно раздаваш много бързо оценки за хора и неща без да имаш достатъчно информация.

Непрофесионално е хора , които не са прочели и експериментирали достатъно с овърклок да го правят. Хора които нямат нужната култура и знания да си купят части и да почнат да си играят на майстори и да си правят всякакви експерименти. Също не подкрепям хора, които надуват всеки един елемент от системата до последния възможен мегахерц и градуси, тотално на граиците на стабилността и взможностте на системта. Както всяко друго нещо си и в овърклока си има някакъв баланс. Ако всичко е както трябва, няма абсолютно никакви проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.