Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Нахутнови  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано29.11.07 14:39



Как го готвите? Майка ми ми сготви днес като боб - с чубрица, но не ми хареса особено. Може би някакви по-екзотични подправки повече биха му отивали?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Нахутнови [re: Фeйщицa]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано29.11.07 16:00



http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/Vegetables_Vegetarian_Pasta_Rice/tomato/recipe_550.php



Тема С кисело зеленови [re: Фeйщицa]  
АвторAyur (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 16:04



Става жестоко. В неделя готвих... Слагаш всичко (зеле, домати, дафинов лист, черен пипер,сладък червен пипер,лют червен пипер, нахут, олио) в автоклава. 15-20 минути се вари. Няма да можеш да се спреш да ядеш.
2. Като боб като го правиш е добре да се позапържи сварения нахут заедно с запръжката, става гъсто и хубаво...типично зимно ястие.... иначе ако е само варен на мен ми дращи. Чубрица мисля че няма да му отива...Джоджен, да.
3. Фалафели или хумус. Ама там е доста работата...
Подредих ги по сложност :-)



Тема Забравих...нови [re: Ayur]  
АвторAyur (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 16:50



и повечко вода за рецептата с киселото зеле... Нахута поглъща доста водица



Тема Re: С кисело зеленови [re: Ayur]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 19:17



Хумоса ми е най-лесен, защото след като го сваря добре, добавям сол, сусамов тахан, доста чесън и зехтин, изцедени 2 лимона и пасирам до хомогенност. Фалафелите също не са кой знае колко сложни. След като се свари и пасира до консистенция на много гъсто пюре, се добавят подправки по желание и се пържи. Аз правя и една супа, която видях от Звездев. Нахута се сварява много добре. След това се препичат 2 с.л. брашно, които се запържват в малко зехтин, добавят се 3-4 счукани скилидки чесън, 2-3 печени, обелени и нарязани на ситно червени чушки, 1-2 лъжици доматено пюре и 1/2 ч.л. смлян кимион, който май също се запичаше леко, разрежда се с част от бульона от нахута и се добавя към сварения нахут. След като поври с подправките още 20 мин. се посолява на вкус, сваля се от котлона и се добавя голяма връзка нарязан на ситно пресен магданоз. Супата е много вкусна и може да се консумира и студена.



Тема Re: С кисело зеленови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано30.11.07 09:30



А как махаш люспите? Не е ли голяма играчка? Иначе с лимонче и чесън звучи чудсно, като моя любим чеснов хайвер. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: С кисело зеленови [re: Ayur]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано30.11.07 09:32



Това непременно ще бъде опитано. :) Само че нямам автоклав и даже не знам какво е, та в моя вариант ще бъде на фурна.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Нахутнови [re: -TOШE-]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано30.11.07 09:35



:)) Като гледам всички тези готини идейки, до края на поста мога само на нахут да карам. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Тенджера под налягане...нови [re: Фeйщицa]  
АвторAyur (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 10:41



Извинявай, малко научно се изразих. Нахута иначе се вари доста дълго и се губи време и енергия. Става и с прясно не зле и с повечко доматки да накиселява...ама с киселото си е най по...





Тема Re: С кисело зеленови [re: И.]  
АвторAyur (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 10:44



Като бях в близкия изток един колега от Йордания ми направи най-хубавия хумус дето съм ял...пусто да опустее все не мога да нацеля количеството тахан...или слагам повече или по малко....та на колко нахут колко тахан слагаш? И чесъна...?! нямам спомен да съм усещал нотка на чесън... Къде го правят с чесън?!
А за фалафелите пък не можех да уцеля гъстотата....ама един път оставих нахута понамачкан в хладилника отворен...и се поизсуши и станаха хубави






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.