Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хайде на вкусните манджинови  
Автор lncg ()
Публикувано19.02.08 11:15



Тука вегетарианци ли сте, или какво? Аз знам че те са най-големите чревоугодници

Какво си сготвихте днес?
Правите ли си баница със спанак?

Вземам точени кори, слепвам по 2 с олио. За плънка: на око - спанак (може и замразен), извара, сирене, яйца, малко сварен ориз. Ако изварата е повече, слагам в плънката малко олио, сол. Става редичко и го сгъстявам с няколко лъжици галета.
Навивам корите на рула, доста хлабаво, да има въздух - така бухва повече. Редя в тава като за домашна баница. Отгоре намазвам с олио и с част от плънката. Пече се до зачервяване и да хване хубава коричка.

Да си оближете пръстите!



Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: lncg]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано19.02.08 15:57



Ето и едно от мен - от любимите ми.

Вземам картофи, запържвам ги във фритюрник или направо ги слагам нарязани в една тава да се запекат заедно с малко олио във фурната. Когато са почти готови - заливам ги със смес от мляко, яйца и сол. Пека на около 180°С, докато преценя, че е достатъчно.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: Изyмeн]  
Авторлyпyc (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 16:40



дам, катрофките вървят чудесно със всякакви меса.





Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: lncg]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано19.02.08 18:21



Супер рецепта!

Но много по-вкусна ще стане баницата с масло. Освен това качеството й много зависи от вида печка, на която се пече. С тези по-новите, които пекат на горещ въздух, се получават невероятни баници и питки, бухнали, супер. Но моята е от времето на баба ми и не пече така добре. За момента обаче нямам намерение да я сменям, защото хич не ми се вживява в ролята на перфектната домакиня. Готвя само за брат ми и гледам да са някакви доста бързи манджи, защото нямам никакво желание да губя часове наред в кухнята. Пък и се опитвам да го ангажирам отвреме на време в готвенето, за да не става някой готованец и да превърне бъдещата си жена в слугиня.

!



Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: lncg]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 18:44



Ей туй се казва приказка! :)
Майка ми прави какви ли не "зелени" баници. Освен "спаначниик" прави зелник, баница с праз (нарича я празник и то си е празник за мен), лучник (с перките на зеления лук), баница с папад и също с листата на цвеклото.



Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: Изyмeн]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 18:48



Ох, колко обичам такива работи... И колкото по-вредно (имам предвид фритюрника), толкова по-добре. ;)
Аз картофите ги задушавам в йена с тънки резенчета домати, чесън и зехтин. Много ги обичам така.



Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: Ф.]  
Автор yellow_green ()
Публикувано19.02.08 18:53



Картофите ги ям във всякакъв вид - пържени, варени, печени, задушени...

, стига да са без месо

А ако са добре сварени или запечени - и с обвивката, стига да не е много груба

Палачинката си има две страни

Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: lncg]  
Автор kambam ()
Публикувано19.02.08 20:34



Най-големите


Днес по обяд бях изморен, недоспал и гладен та викам дай да се поглезя както никога досега!

Едни ягоди ароматни и весели за предястие си сложих
1 маруля с 2 краставици, 2 домата, връзка репи и няколко зелени лука с малко олио против стрес Невероятна салата стана!
И краставиците хрупкави, репите свежи и доматите чудни, а пък лука все едно откъснат преди 1 час. Всяко едно отделно да опиташ получаваш екстаз!
Да, и една чушка и няколко бразилски ореха за десерт
Ама много време отнема, не е за всеки ден



Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: kambam]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано19.02.08 21:41



"1 маруля с 2 краставици, 2 домата, връзка репи и няколко зелени лука с малко олио против стрес Невероятна салата стана!
И краставиците хрупкави, репите свежи и доматите чудни, а пък лука все едно откъснат преди 1 час. Всяко едно отделно да опиташ получаваш екстаз!"


Салатата ти е супер, но за съжаление пълна с нитрати.

Аз гледам да избягвам салати по това време на годината.


!



Тема Re: Хайде на вкусните манджинови [re: amrta]  
Автор kambam ()
Публикувано19.02.08 21:59



Такива вкусове са незаменими, пък и виждам как ми влияе свежест на квадрат

дори да има нитрати, това ще е някакво минимално зло.

Бях чел някъде че нитратите са опасни когато се превърнат в нитрити, така де цялата работа е съмнителна

Ето спомени за ягодите :))

Редактирано от kambam на 19.02.08 22:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.