Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Едно уточнение...  
Автор camie_ ({ле}{тя}{ща})
Публикувано18.02.08 18:18



Забелязвам, че и други като мен пишат тук понякога в регистрацията си, понякога като нерегистрирани, но със същия ник, като напр. безпътен и Icng. Има ли още някой от вас, който да го "фалшифицира" някой друг като пише с неговия ник - нерегистриран, както мене някой ме "дублира" в тема "Ябълки". Ако е така, не се знае кой кой е и ще трябва да се наложи забрана за нерегистрирани, като в клуб "йога" напр.

The way I am....

Редактирано от camie_ на 18.02.08 18:20.



Тема Re: Едно уточнение...нови [re: camie_]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано18.02.08 18:23



Ами мене не са ме фалшифицирали досега, но имах друго премеждие днес -


Надявам се като се върна в къщи да е станало чудо и да мога да си влизам в ника от домашния компютър.


Иначе и аз бих предпочела клубът да стане със задължителна регистрация, защото има много анонимковци, които пишат глупости.


!

Редактирано от amrta на 18.02.08 18:24.



Тема Re: Едно уточнение...нови [re: camie_]  
Авторcamie_ (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 19:42



Така ще развалите клуба - никой няма да влиза тук





Тема Re: Едно уточнение...нови [re: camie_]  
Автор Trendi ()
Публикувано21.02.08 08:07



Винаги може да се направи регистрация с чужд ник. Няма отърваване от подобна измет.



Тема Re: Едно уточнение...нови [re: Trendi]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано21.02.08 08:58



Как става тази регистрация с чужд ник? Нали на прословутия Оро са му били откраднали ника преди време и е имало голяма дандания по този повод, такасъм чувала. Та се чудех как ли е станало това? Вероятно за теб като професионалнист в тази област не е никакъв проблем да го направиш. Слава богу, че мнозинството от хората са компютърни лаици, че иначе щеше да стане страшно.







Тема Re: Едно уточнение...нови [re: amrta]  
Автор Trendi ()
Публикувано21.02.08 11:19



Много просто:

Прави се регистрация с ник, който искаш да клонираш, като буквичките с еднакво изписване на латиница и кирилица се записват на другата азбука. Така видимо никът прилича изцяло на оригинала, само дето с него може да пише друг човек.

Пример: Oro може да се клонира, като се прави регистрация с ник Оро, но вместо буквичките "О" се изписват "О" на латиница или кирилица според ситуацията. Но модераторът може да улепи този клонуинг по IP-то.

Както виждаш не е нужно човек да бъде професионалист. Щом има лошо намерение винаги може да го направи. Практически във форумите на ДИР има бъг, който позволява тази шмекерия. Но това съвсем не е най-лошото в ДИР.

За да няма подобно нещо най-добре е човек да внимава с какви букви си създава ник.



Тема Re: Едно уточнение...нови [re: Trendi]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано21.02.08 13:19



Оф, май не трябваше да те карам да разкриваш тази формула на всеослушание, защото сега може да се използва от доста недоброжелатели. Но грешката е моя, не съобразих.




"Но това съвсем не е най-лошото в ДИР."


Какво по-лошо може да има от това?


"За да няма подобно нещо най-добре е човек да внимава с какви букви си създава ник."


Мислиш ли, че моят ник е потенциално рисков за такива злоупотреби? И какво човек да направи ако някой се изгаври с него?







Тема Re: Едно уточнение...нови [re: Trendi]  
Автор camie_ ({ле}{тя}{ща})
Публикувано21.02.08 13:43



Нямах предвид клониране или кражба на ник, а за НЕрегистриран, който просто ползва моя ник, както и в тази тема, ако погледнеш някой ми е отговорил под ника camie_ нерегистр. и това не съм аз



The way I am....

Тема Re: Едно уточнение...нови [re: amrta]  
Автор camie_ ({ле}{тя}{ща})
Публикувано21.02.08 13:44



Е дабре как ще се дублира ник, който няма аналогични букви на кирилица напр?

The way I am....


Тема Re: Едно уточнение...нови [re: camie_]  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 13:58



Ей шизофренията ходила и по вегетариянците





Тема Против клонирането на ник има изходнови [re: amrta]  
Автор Trendi ()
Публикувано21.02.08 14:12



Просто трябва да си създадеш стил на писане и всеки клонинг веднага ще се разпознава.

И моят ник може да се клонира чрез игра с буквичките.

А по-лошо в ДИР наистина има.



Тема Re: Едно уточнение...нови [re: camie_]  
Автор Trendi ()
Публикувано21.02.08 14:21



Тогава няма начин. Но много трудно може да се измисли благозвучност бе идентичните гласни.



Тема Re: Едно уточнение...нови [re: Trendi]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 22:38



Ако клонираш "О" на латинеца с "О" на кирилица, няма да стане. Буквите трябва да са различни и като изписване.





Тема Re: Едно уточнение...нови [re: huanji]  
Автор Trendi ()
Публикувано22.02.08 08:26



Това не го знаех. Явно ДИР-а са си оправили този бъг. Определено вярвам на това, което пишеш, защото зная, че ти си модератор на друг клуб. Както го бях описал беше преди не много време, но както и да е. Излиза, че аз съм в грешка. Е, така поне ще се създаде малко повече работа на неблагонамерените.

Със здраве и късмет!





Тема Re: Едно уточнение...нови [re: Trendi]  
Автор huanji ()
Публикувано23.02.08 09:04



Подобно.





Тема Не е така, Трендинови [re: Trendi]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано26.02.08 19:21



Сайтът при заглавия и никове смята латинското H и българското Н за едно и също. Не става, недей да шашкаш хората.
Обърнете внимание как например като подредите темите по азбучен ред на заглавията или никовете, българското В отива при латинското B, българското Н - при латинското H, и така нататък. Има ги за едни и същи.
Или напишете като ник или заглавие примерно "гого" и вижте как при пускане на мнението се чете като "roro".
От бая време е така. По-точно аз не помня да е било друго. Може да е било, но доста отдавна.

Редактирано от Mиpa_M на 26.02.08 19:23.



Тема Re: Не е така, Трендинови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиepko (alter ego)
Публикувано26.02.08 21:55



Има друг бъг обаче. Може да се накара дир.бг да извежда никове с буквата г, както са си, а не като r. Така че остава тази възможност - някой да направи дубликат на roro с гого.





Тема Приятели,нови [re: Bиepko]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано05.03.08 21:34



Вие подменихте въпроса - той беше за най-обикновено дублиране на регистриран от друг нерегистриран (със същия ник) то е напълно нормално нещо, но се чудя за какво му е на някой да го прави..?
Та някой представял ли се е за вас с вашия ник, но нерегистриран, както стана при мене?

The way I am....blue melody...


Тема Re: Приятели,нови [re: camie_]  
Автор Bиepko (alter ego)
Публикувано06.03.08 13:36



Може и да се е случвало някога, не помня. За какво му е на човек? Нямам представа и не ме интересува... Аз винаги влизам регистриран. И, смятам че би било добре абсолютно всички клубове, не само някои, да се забранят за нерегистрирани. Разни хлъзгави оправдания за свобода и анонимност, за невъзможност да влезеш отнякъде...
А ми,
1. дали ще си регистриран или не, все си донякъде анонимен, но винаги имаш IP адрес и той е виден. В крайна сметка никъде не си анонимен!

2. влизането в системата (логването) не отнема почти никакво време (както и регистрацията), а пък който толкова е примрял от нужда да попише във форума в точно определен момент, ще си влезе от сигурно място или каквото там го устройва.



Тема Re: Приятели,нови [re: Bиepko]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 15:44



пълни глупости
влизането регистриран бави много



Тема Re: Приятели,нови [re: xoxo]  
Автор Bиepko (alter ego)
Публикувано06.03.08 15:53



Пълни глупости - влизането в системата НЕ бави много.

Толкова ли ти е спешно веднага, на момента да си вътре, че да не можеш да изчакаш 10-20 секунди?





Тема Re: Приятели,нови [re: Bиepko]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 16:15



15-20 секунди на всеки клик, дразни много и бави много.



Тема Re: Приятели,нови [re: xoxo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.03.08 21:10



зависи какъв ти е нета. Аз за 15 сек. съм направил 10 клика, затова съм навсякъде.



Aut Caesar, aut nihil

Редактирано от Last Roman на 06.03.08 21:14.



Тема Re: Приятели,нови [re: xoxo]  
Автор camie_ ({Miss Caprice})
Публикувано06.03.08 21:51



Бави 10 секунди, а и спестява доста неприятности и неясности и двуличия....



The way I am....blue melody...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.