Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Честит Втори Февруари!нови  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано02.02.08 12:11



Предвид едно заглавие няколко постинга по-надолу, предлагам да се поздравим и да си кажем Наздраве!



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: Фeйщицa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.08 13:17



Днес се навършват 65 години от края на Сталинградската битка, едно от най-грандиозните сражения във ВСВ, завършило с капитулацията на германската 6-та армия и променило хода на войната.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: Фeйщицa]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Сергей Педалов)
Публикувано02.02.08 13:24



Наздраве! И честит Петльовден - празник на оцеляването и съхраняването на мъжката сила





Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано02.02.08 14:08



Благодарение на твоята тема, ми хрумна да се поразровя да видя дали има ден на вегетарианството. Чудя се как толкова години не съм знаела, че първи октомври ни е празник.

Само че трябва да се кръсти „Ден на неубиването”, защото поне за мен това е смисълът на въздържането от месо.



Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: amrta]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.08 14:30



Не, "Ден на неубиването" означава неубиване на който и да е жив организъм. Да не намекваш, че растенията, които ядеш са неживи или неодушевени предмети? Доста лицемерно ще се получи.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано02.02.08 15:12



Подавам ти ръка, защото за мен това също е единственият смисъл на вегетарианството. Осъзнаването, че чуждата смърт е не по-малко страшна и окончателна от твоята и нежеланието да продължиш да я причиняваш, за да се храниш.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: Фeйщицa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.08 15:21



Ами почвайте да се храните със слънчева енергия тогава. Защо унищожавате горките растения?
Какво са ви направили?



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: Last Roman]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано02.02.08 16:11



От научна гледна точка растенията не би трябвало да изпитват болка, защото нямат нервна система за разлика от хората и животните, но пък се срещат и други мнения (повечето ненаучни). Освен това при плодовете, ядките и някои зеленчуци, които се консумират, самите растения не се унищожават.
За останалата част, при която има физическо унищожение, аз лично нямам усещането да извършвам убийство (в сравнение с кръвта, виковете и очевадното страдание, което изпитват животните при колене).

Двете неща са просто несравними!


!

Редактирано от amrta на 02.02.08 16:12.



Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано02.02.08 16:27



Знаех си, че на правилното място търся съмишленици!





Тема Re: Честит Втори Февруари!нови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано02.02.08 16:30



:))) Доста време и аз се връзвах и се опитвах да отговарям с рационални аргументи. Но за някои месоядни люде от този клуб равнопоставянето на изкопването на картофа и клането на агнето не е въпрос на рациум, а на религия. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.