Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано02.02.08 17:32



Как понасяте начина на хранене на близките си, с които живеете? Създава ли ви вегетарианството битови проблеми и напрежение в случай, че съжителствате с хора, които ядат месо? Или не ви пука?



Аз лично съм от т. нар. „вманиачени” вегетарианци, признавам си го. Не обичам в къщи да се внася, готви и консумира месо, гнус ме е от него, в най-буквалния смисъл на думата. С брат ми сме се разбрали когато реши да яде месо да го прави в мое отсъствие. Така че караме на моите вегетариански гозби, а навън той си купува каквото иска (е, може да си сготви месо и в къщи докато ме няма, но него го мързи, а и предполагам, че за по-сложните манджи, някой трябва да му покаже тънкостите).

Мое приятелско семейство пък често има скандали на тази тема, защото той е веге, а тя всеядна. Мъжът й е от вманиачените представители на тревопасните, не дава да се готви в едни и същи съдове и т.н., но го мързи да си готви. Тя пък се оплаква, че трябва да готви отделно за него и за нея. Имам чувството, че заради вечните скандали и спорове на тази тема Снежа доста се е настървила срещу вегетарианското съсловие.

За да не бъда погрешно разбрана и изтълкувана искам да отбележа, че принципно не деля хората на вегетарианци и месоядни. Има всякакви представители и на двете групи (добри, лоши, луди и т.н.), в това достатъчно добре съм се убедила. Уважавам ги в зависимост от това какви са като хора и се опитвам да се абстрахирам от неприятното за мен мършоядство.
Но не бих живяла с месоядец, достатъчно години търпях месо в кухнята заради баба ми, втори път няма сама да си го причинявам.


Вие сте наред!



Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано02.02.08 17:39



Ами ако страаааашно силно се влюбиш в месояден? :)
При мен няма проблеми. Твърде отскоро съм веге, 35 години съм яла месо преди да се откажа. Така че вкъщи се готви месо без това да ми пречи. В началото миризмата ме блазнеше или по-скоро ми дразнеше апетита, сега вече мисля, че дори не я възприемам като миризма на храна.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови [re: amrta]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.08 18:20



Теб трябва в някой изолатор да те държат, да те хранят със сено и да те показват на хората за пари.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни? [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано02.02.08 18:24



Отдавна минах времето на безрасъдно влюбване, демек в нечии красиви очи. Мисля, че влагам много повече осъзнатост и рационалност във възприемането си на околния свят и в отношенията си. Ще ти дам един пример. Ако един мъж редовно се напива като свиня, за повечето нормални жени това е „сигнална лампичка” да стоят далеч от него или поне да не се обвързват с такъв човек. За други жени „сигналната лампичка” е безпаричието при един мъж. Т.е. това са качества или навици в някого, които по никакъв начин не можеш и не искаш да приемеш. При мен „сигналната лампичка” светва при месоядните. До такава степен, че въобще не ги възприемам като мъже, ставащи за някакви отношения.



Иначе аз от петгодишна съм вегетарианка и за мен естественото е неяденето на месо. Много по-късно осъзнах, че животните страдат, че ядем трупове и т.н.

Редактирано от amrta на 02.02.08 20:03.



Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано02.02.08 18:49



Т.е. изключваш възможността един месояден да има богат и интересен вътрешен свят? Да е дълбок, контрастен и предизвикателен? Да има уникално мирозрение? Да има изключителна култура? Да яде месо и въпреки това да е състрадателен и чувствителен човек? Да взема да те запозная с един приятел? :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови [re: amrta]  
Авторsarni4ka (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 18:56



Аз лично не съжителствам с месоядни. Отделих се от всички месоядни в обкръжение си именно заради това. Не понасях да отворя хладилника и да гледам труповете на моите приятели, с които се хранят баща ми и майка ми. Всъщност затова се махнах, уморих се от бесни скандали, уморих се от присъствието на хора, хранещи се с мърша. Сега живея сама и съм по-щастлива. Хладилникът е пълен с плодове и зеленчуци.

С месоядни хора общувам само като познати и приятели навън. Във вътрешния си свят не ги допускам. Не мога да ги уважавам, мога само да ги търпя докато не се опитат да ми се бъркат в личното пространство. Не сядам на маса, на която има и най-малкото късче месо.
Ако някой ден изобщо се влюбя, то със сигурност ще е във вегетарианец. В противен случай с удоволствие ще си остана сама. Само при мисълта да ме докосне мъж, който нагъва мръвки и устата му е гробище за животни, ме побиват тръпки и ми иде да го пребия!



Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови [re: sarni4ka]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.02.08 19:20



Не понасях да отворя хладилника и да гледам труповете на моите приятели
Брей, значи се възприемаш като животно-единак. Няма да е зле да отидеш на психоаналитик.


Само при мисълта да ме докосне мъж, който нагъва мръвки и устата му е гробище за животни, ме побиват тръпки и ми иде да го пребия!
Как после да повярваш, че тревопасните били миролюбиви и хуманни, както обничат да тръбят наляво надясно...

Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови [re: amrta]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 19:39



ами аз живея сам и нямам този проблем. вкъщи месо не се внася разбира се


в работата обаче ми е неприятно когато колеги започнат да ядат кокошки и други меса в стаята за хранене, а там на всичкото отгоре и пушат, което също ме дразни. но не мога да ги променя, няма начин.



Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови [re: Last Roman]  
Автор dreadx (минаващ)
Публикувано02.02.08 19:54



Как после да повярваш, че тревопасните били миролюбиви и хуманни
Ха! Аз например съм твърдо против убиването на животни с изключение на случаите в които се налага. За хората нищо не съм казвал.. ;)

Не мога да мразя някого, защото са го учили от малък да яде месо. - т.е. това има връзка с цялостната му система от вътрешни убеждения и отношението му към околния свят, но не толкова пряка предвид, че от повечето хора яденето на месо се възприема за нормално /или така са им внушавали винаги/.

Въпреки това, ако се налага да съжителствам с такива, не искам да си имам нищо общо с въпросното ядене или приготвянето му. Не пипам месо по никакъв повод и си мия само моите чинии.
Също така, незнам защо, но ми е адски неприятно ако трябва да вдишвам въздух с изпаренията от готвено /и може би най-вече от варено/ месо, като например онази гадост, която ви облъхва когато преминавате по Моста на влюбените, точно над McDonalds. Все едно съм вдишал вреден или отровен газ, спирам да дишам и минавам по-бързо - е с това последното може би малко се вманиачавам, но така го чувствам.



Тема Re: Как съжителствате тревопасни с мършоядни?нови [re: Last Roman]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано02.02.08 20:21



"Теб трябва в някой изолатор да те държат, да те хранят със сено и да те показват на хората за пари."

Адски много ме разсмя, да знаеш!

!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.