Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: Фeйщицa]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано12.02.08 14:02



"Вярно, че Господ създал Ева красива, за да може Адам да я харесва и глупава, за да може тя да харесва Адам."

Това ми хареса, ще го запомня. Голяма си ни умница!





Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: Last Roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.02.08 14:04



Ами, за храна... умилква се заради самото умилкване. Не познаваш котките изобщо.



Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: amrta]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.02.08 14:05







Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: Last Roman]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.02.08 14:25



Да бе, строшил си го... Признай си, че два дена си ял фишбъргъри и тритонбъргъри.



Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: amrta]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.02.08 14:26



Ооо, това умотворение не е мое, прочетох го нейде из нета. Мислех, че ще ме глобявате за стар виц.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: Фeйщицa]  
АвторПъpпъл (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 14:38



С водорасли





Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: Фeйщицa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано12.02.08 19:55



И не като алетернатива на нуждата от деца. на село не е алтернатива, но в града да. на село животните се гледат заради ползата - кучето пази, котките ловят мишки, кокошките носят яйца, а на овцата децата ги ядем

в града животни се гледат изцяло като заместител на децата и това най-ясно личи когато чуеш как баба ми говори на кучето и как градските кучефили - нищо общо. когато преди 3 години кучето на село съборило чувала с орехите за да ги изяде, дядо ми го уби. същото нещо в града ще предизвика дори умиление заради проявения интелект от страна на "детето".
за селските деца че имали по-малко алергии съм склонен да се съглася, но го отдавам не на животните, а на това че майките им не са чували за "природосъобразно" хранене.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: zaphod]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 20:24



тук виждам една трезва мисъл


другите просто избягаха от въпроса за децата, скривайки се зад животните
вегетата са май най-големите егоисти, които съм срещала



Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: zaphod]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.02.08 21:03



Дрън дрън, почети малко Йовков, Елин Пелин или приказките на Каралийчев. Колкото и да искаш да оперираш човека от душата му и да го изкараш нищо повече от консуматор, връзка между човека и животното, па макар и "служебно" винаги е имало, и то силна. Още от праисторически времена, когато животните са били обожествявани, та до днес, когато сигурно 90% от малките градски хора реват за домашно животно, просто защото иснтинктите им ги държат близо до другите живи същества.


На коя планета живееш? Най-добрата ми приятелка е бременна с четвъртото си дете, семейстовото й има едно куче и две котки. В различни времена са имали още костенурки и зайци. Винаги е възпитавала децата си в любов към животните. Животните в повечето семейства са купувани именно заради децата или просто прибиани от улицата от самите деца. Може би има възраснти хора, които запълват нуждата си от обич с кучета и котки, но нито една нормална жена (както някой вече писа преди мен) не би се чудила дали да си роди дете или да си вземе куче. Това да напълно различни неща.

Shine on you crazy diamond...

Тема Re: Едно изстрадало коте търси втори шанснови [re: Фeйщицa]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 21:06



о, да
разбирам деца + животни,

но само животни...си е животинско




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.