Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Пърхотнови  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано18.01.08 09:10



Цял живот съм имала таз' гадост и единственото, което ми помага е Низорал. Едва тези дни, след две години на вегетарианстване, се сетих да погледна какво има в Низорала, и естествено, оказа се, че има глицерин. :((( Вие какво го правите пустия пърхот, ако някой от вас си има?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Пърхотнови [re: Фeйщицa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.01.08 09:59



Ако е на гъбичкова основа - Кетоконазол /"Низорал"/, ако пърхотът е себороичен - "Селсун Блу" /съдържа Селен/. Иначе по-нискобюджетните ползват "Себорал форте" /съдържа растителни екстракти - мисля че имаше и смрадлика/ и са доволни.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: Пърхотнови [re: Фeйщицa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано18.01.08 09:59



Чувала съм за ябълковия оцет-смесваш 3 лъжици ябълков оцет с три лъжици вода, разбъркваш и втриваш в корените на косата след измиване. Стоиш 2-3 минути така и после изплакваш.Не давам гаранция, не съм го пробвала, но ябълковия оцет е лечебен, така че сигурно ще има ефект.



Тема Re: Пърхотнови [re: Last Roman]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 10:19



Аааааа, спомням си го себорала, и аз го ползвах по едно време, май пак ще мина на него. :) А себороичен какво значи? Не че знам моят пърхот от какво е причинен.



Тема Re: Пърхотнови [re: Last Roman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано18.01.08 10:21



Мислиш ли, че хората ще отидат на кожен лекар, който да определи какъв тип е пърхута им? Аз сега от теб разбирам, че има два вида. Сигурно повечето хора не са наясно. Всъщност как се различават?



Тема Re: Пърхотнови [re: agrimonia]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 10:21



Що да не пробвам, май съм чувала, че оцетът прави косата по-лъскава.



Тема Re: Пърхотнови [re: Ф.]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 12:24



прекомерно мазна кожа на скалпа, причиняваща излющване на кожата и оттам - пърхот.





Тема Re: Пърхотнови [re: Last Roman]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 12:54



Това трябва да е, защото доколкото си спомням себоралът ми помагаше. Но пък и Низорал ми помага?! Както и да е, ще пробвам пак със Себорал. Мерси за инфото. :)



Тема Re: Пърхотнови [re: Ф.]  
Авторkopeleto (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 21:39



Според мен ако си миеш известно време главата с низорал всеки ден, ще изкорениш гъбичките и после ще можеш да преминеш на по-вегетариански шампоани. Пък и отде да знаеш дали глицеринът в низорала не е добит не по варварския начин?



Тема Re: Пърхотнови [re: kopeleto]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано18.01.08 21:44



Глицеринът не е ли само от животински произход?
Пробвала съм го това с миенето всеки ден с Низорал. Минат ли две седмици без Низорал, пърхотът почва да се връща. :(

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.