Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Аз съм фрутарианка...нови  
Автор Morning Glory (new story)
Публикувано28.12.07 10:35



Вярвам, че и плодовете, и зеленчуците имат душа и чувства, и затова не трябва да прилагаме насилие към тях чрез жънене на живите им стъбла, рязане на зелените части, изравяне на грудките или силово отделяне от цялостния организъм на дървото. Ето защо призовавам да се яде само онова, което пада само от дървото. Вярата ми се основава на древните индийски учения за душата и прераждането - защото всичко е взаимосвързано и одухотворено на този свят. Надявам се тук да намеря съмишленици или поне да ви накарам да се замислите върху отношението на човека не само към животните, но и към растенията...



Тема Re: Аз съм фрутарианка...нови [re: Morning Glory]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 10:47



А да не би съвсем наскоро да си гледала "Notting Hill" с Джулия Робъртс и Хю Грант. Как се снабдяваш с такива плодове?





Тема Re: Аз съм фрутарианка...нови [re: И.]  
Автор Morning Glory (new story)
Публикувано28.12.07 11:08



Не обичам комерсиалното кино и телевизия. Живея в областен град и често ходя на село, където имам голяма овощна градина. Намерила съм способ за събирането на паднали плодове и съхраняването им по-дълго време съответно чрез мрежи и при подходяща температура и влажност на въздуха в домашни условия.



Тема Re: Аз съм фрутарианка...нови [re: Morning Glory]  
Автор Trendi ()
Публикувано28.12.07 11:37



Не вярвам да намериш тука хора с твоите разбирания. Аз лично не съм чак толкова краен, но уважавам подобни възгледи.





Тема Re: Аз съм фрутарианка...нови [re: Morning Glory]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 11:52



Поздравления тогава! Просто преди два дни, точно в тази романтична комедия, излъчена по телевизията, аз за пръв път чух думата фрутарианка и научих значението и. Малко трудно приложимо ми се струва за Б-я, в която за разлика от Индия, не зреят целогодишно плодове и много от тях не подлежат на продължително съхранение, а зеленчуците са напълно изключени от менюто, зърнените храни също.



Тема ето това се казва последователностнови [re: Morning Glory]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.12.07 22:40



а то вегетарианците какво - половинчатости, агънце няма да ядем, ама салата може






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Аз съм фрутарианка...нови [re: Morning Glory]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.12.07 01:40



Има да си чакаш, докато нещо ти падне от дървото. Направо ще си умреш от глад.
П.С плодовете нямат "душа" /каквото и да разбираш под този термин/ - това са средства за размножаване при растенията, чиято цел е именно да бъдат изядени от животните. Така попадналите в храносмилателният тракт семена се отделят при дефекация заедно с животинските изпражнения, които осигуряват една наторена почва за развитието на бъдещия растителен организъм.



Vivere est militare!


Тема е да не би хората да имат душа?нови [re: Last Roman]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.12.07 09:00



впрочем логиката на окултната пасмина винаги ме е кефила - плодовете имат душа дай да не ги ядем. аз да ти кажа по-спокойно щях да ям прасето ако знаех че има душа и като го заколим отива на заслужен отдих в рая. но прасето няма душа и аз като един урот го ям въпреки ясното осъзнаване че ножът прекъсва единствения мизерен живот който му се полага.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Аз съм фрутарианка...нови [re: Morning Glory]  
АвторФeйщицa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.07 16:40



Изказвам лично мнение, с което никого не задължавам, но според мен си опропастяваш здравето с този изключително ограничен и непълноценен хранителен режим като не само не помагаш на никого, но и влизаш в разрез със самия природен ред. Ласт Роман е прав за предназначението на плодовете.
Аз също вярвам в това, че духът се просмуква във всяка материя, жива и мъртва, но и смятам, че човек не бива да изпада в крайности и да се самоотлъчва от самата природа и от начина, по който тя функционира, в опит да я съхрани, още повече като вреди на себе си, който също е част от природата. Впрочем какво е отношението ти към дървения материал? На какво спиш? На какво се храниш и пр.?



Тема Re: е да не би хората да имат душа?нови [re: zaphod]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.12.07 20:50



и аз така - ям и никакви угризения не изпитвам. Горкото прасе - нямало е късмет в еволюцията.



Vivere est militare!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.