Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Подуват ли ви се копемчетата?нови  
Авторилaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 14:25



От половин година коремът ми е постоянно подут.

Направиха ми изследвания и се установи, че имам смъкнато черво. Лекарката ми каза, че вегетарианската диета не е особено уместна в този случай, тъй като благоприятства за образуването на газове и подуването на корема. Има ли някой с подобен проблем? Моля ви, помогнете! Идеята да започна да похапвам мръвки ме ужасява и е абсолютно неприемлива. Не може това да е единственото решение..Вече нямам идея какво да предприема, пробвала сам какво ли не- всевъзможни лекарства, диети без сурови зеленчуци и плодове,боб,грах и пр., спорт, психотерапия, гладуване, но нищо не помага!!



Тема Re: Подуват ли ви се копемчетата?нови [re: илaнa]  
Автор huanji ()
Публикувано10.01.08 14:35



В коя част на корема е подуването?



Тема Re: Подуват ли ви се копемчетата?нови [re: huanji]  
Авторилaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 14:43



Целият е подут. Изглеждам като бременна





Тема Re: Подуват ли ви се копемчетата?нови [re: илaнa]  
Авторлyпyc (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 15:04



пий Еспумизан и почни да се храниш нормално.





Тема Re: Подуват ли ви се коремчетата?нови [re: лyпyc]  
Авторилaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 15:27



espumisan не помага. пък и кое им е ненормалното на картофките и зеленчуците?





Тема Re: Подуват ли ви се копемчетата? [re: илaнa]  
АвторL. (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 20:47



Според мен ти трябва специалист (гастроентеролог, диетолог, и пр.) който да има добра представа от веге хранене. Ще може да се храниш веге, но ще трябва да ядеш определени храни, небогати на растителни фибри, както и на други трудносмилаеми храни (напр. много прясно мляко, варива).

Кои са храните които не са богати на растителни фибри - напр. кашу, всички животински храни, краставици, домати, тофу... за повече не се сещам.

Освен това ми хрумва и взимането на някои средства които подобряват храносмилането.





Тема Re: Подуват ли ви се копемчетата?нови [re: L.]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 23:15



Где си бре, Люб? Из немско или из нашенско? Щото си говорим да се срещаме.



Тема Re: Подуват ли ви се копемчетата?нови [re: Ф.]  
АвторL. (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 01:56



please check your private messages



Тема Re: Подуват ли ви се копемчетата?нови [re: илaнa]  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 09:52



Не ги слушай тия некомпетентни лекари. Сигурно са месоядни затова те карат да ядеш месо. Продължавай с вегетарианството и няма да имаш проблем

Пробвай слънчева диета, тук имаше материали за слънчевото хранене, ти може да си една от първите в България, които се хранят само със слънце!



Тема Re: Подуват ли ви се копемчетата?нови [re: илaнa]  
Автор huanji ()
Публикувано11.01.08 09:57



С лекарите трябва да поддържаш контакт, поне докато се уточно диагнозата със сигурност. Опитай някои изследвания, при които може да се диагностицира проходимостта и местоположението на червата.

Ако няма някое съществено отклонение, ще трябва да засилиш храносмилателният огън, чрез някои йога практики. А също така да си оравиш допълнителни за телесен тонус. И много движение.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.