Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Библейската кухня ?нови  
АвторMakaveli (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 05:13



http://pravoslavieto.com/bible/docs/biblejskata_kuhnja.htm

Kak shte komentirate tova?



Тема Re: Библейската кухня ?нови [re: Makaveli]  
Автор Roxy (autumn song)
Публикувано14.11.07 12:05



ще кажа 2 неща:
1. научи се как се пуска линк!
2. ако 'библейска' означава 'еврейска' кухня - ами имат (по религиозни предписания) стар и интересен начин на разделно хранене. само дето не прихванах нищо от него от една бивша шефка. и толкоз...





Тема Re: Библейската кухня ?нови [re: Roxy]  
АвторBereГpийн (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 15:44



Това че са се постарали да тълкуват Библията, изобщо какво ви вълнува. Та самата Библия е преправяна и преписвана поне хиляди пъти. Месото е включено допълнително, за да замажат очите на хората...че видите ли това е богуугодна храна...това не е така. В Библията се казва НЕ УБИВАЙ, това се отнася за всички не само за хора но и за животни.



Тема Re: Библейската кухня ? [re: BereГpийн]  
Авторлyпyc (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 16:58



Вервай си. Най-забавно е да срещнеш набожен вегетарианец, който даже не е чел Библията, а говори заучени фрази.





Тема Re: Библейската кухня ? [re: BereГpийн]  
Автор Roxy (autumn song)
Публикувано16.11.07 12:03



ами растенията кога станаха мъртва природа, а? щото аз викам, че са си съвсем жива и при това полжение (ако не искаш да убиваш нищо) имаш 2 възможности за избор: фотосинтеза или хемосинтеза... след това определено няма да се тревожиш какво да готвиш, а ще ти остава много свободно време за полезни разсъждения.





Тема Re: Библейската кухня ? [re: Makaveli]  
АвторMakaveli (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 08:33



Da, ama rasteniqta nqmat duh, zarazlika ot jivotnite...

Eklisiast 3

Рекох в сърцето си относно човешките чада,
че това е за да ги опита Бог,
и за да видят те,
че в себе си са като животни.
Защото каквото постига човешките чада
постига и животните:
една участ имат:
Както умира единият,
така умира и другото.
Да!
един дух имат всичките.
И човек не превъзхожда в нищо животното,
защото всичко е суета.
Всички отиват в едно място:
всички са от пръстта,
и всички се връщат в пръстта.
Кой знае,
че духът на човешките чада,
възлиза горе,
и, че духът на животното слиза долу на земята?



Тема Re: Библейската кухня ?нови [re: Makaveli]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.11.07 12:36



щом това ти е оправданието - рупай смело и си вервай на глупостите.

Facta, non verba!

Редактирано от Last Roman на 17.11.07 12:37.



Тема Re: Библейската кухня ?нови [re: Makaveli]  
Автор Trendi ()
Публикувано17.11.07 14:13



Беше ми интересно да прочета линка.



Тема Re: Библейската кухня ?нови [re: Roxy]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано17.11.07 14:42



Не знам още за какво се води тоя безсмислен спор от годинив клуба. Аз вече гледам, ако мога да не пиша абсолютно нищо тук и май го чета просто само по навик, който скоро ще изчезне.
Човека си е животинка както и всички други. Не можем да отречем, че едно агне му се живее и като му се тегли ножа умира в страх и нещастие. Една част от хората не се замислят изобщо, а друга просто си казва..... абе кво ми пука за тъпото агне. Нали е важното аз да си направя кефа. Това не толкова лошо в конкретната ситуация. Лошото е, че една огромна част от хората проявяват същото егоистично отношение по повод страшно много други неща и си казват дори, кво ми пука за брат ми, какво ми пука, че другия има проблем, аз нали нямам..... не ме ебе. Какво ми пука, че не помогнах, какво ми пука че откраднах, ако не бях аз , друг щеше да е. Докато хората имаме такова неебателно и егоистично отношение шанса света да бъде по-добро място в следващите години и хората да живеят по-добре намалява.
Все се чудя, защо се извъртат нещата относно това , че изяждането на един заек или на едно гърне боб е едно и също нещо. Някои хора имат домашни любимци. Ами ако кажа какво ми пука и му тегля куршума. Нали ще им пука тогава. Но иначе същите тези хора биха се изказали против вегетарианството и биха убеждавали как видиш ли е еднакво от морална и хуманна гледна точка да се изяде едно агне или една торба с картофи. И двете били живи. Ми така излиза, че и вашето куче или котка не струва повече от торба с картофи.
Истината е тази, че важността на едно нещо се определя от отношението ни към него. Ако вие имат отношение на любов към вашето куче, то е важно за вас. Това , че някой пък е решил да има по-цялостно и глобално отношение към животните и да не ги яде вие и да го омаловажите и искате да убедите, че това е най-безсмисленото и глупаво нещо и в него няма нищо ценно..... Е не ги разбирам такива хора. Ами няма как да победите в спор подобен човек, нито да го убедите във вашата гледна точка. Всеки си знае неговото си и си има отношение и разбиране за нещата. Затова ви оставям с вярването ви как и марулята и телето са живи и само малоумник ще му прави впечатление заколението на телето и разликата между марулите и телетата.
Аз също ям и месо и не постя, ама поне имам уважение към идеите на другите.

Редактирано от -TOШE- на 17.11.07 14:42.



Тема Re: Библейската кухня ?нови [re: Last Roman]  
АвторMakaveli (Нерегистриран)
Публикувано17.11.07 17:07



Last Roman, na 12 ili 13 godinki si?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.