Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Вегетариански рецептинови  
Автор lncg ()
Публикувано06.10.07 08:23



Нямате ли си тук тема за рецепти?


Може и да не са точно по готварска книга,
но всеки може да сподели как се храни, какво си приготвя днес например

За да видят и месоядните с какво се храним и да сравнят дали е по-пълноценно или не



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: lncg]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 09:08



Преди време се бях опитала да направя такава тема, но все потъва надолу. Май само аз тук се интересувам от похапване. :)



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: Ф.]  
Автор lncg ()
Публикувано06.10.07 09:19



аа, неее


истинските натурални вегетарианците сме си чревоугодници



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: lncg]  
Автор lncg ()
Публикувано06.10.07 12:06



Днес реших да карам на сокове и чай, но дали ще издържа, не знам


- може накрая да си хапна някое млекце

обаче, да ви питам - може ли в тази течна диета да включа 1 биричка?



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: lncg]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 12:48



Всъщност ти си третата в чревоугодническия клуб. Макар че втората малко ме съмнява. N-Angel също декларира чревоугоднически уклони, но само за диети пише. То като гледам и ти подхвана диетичната тема.

Тъй че май си оставам сиротна чревоугодница тук. Поне сред вегетарианските писачи.



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: Ф.]  
Автор lncg ()
Публикувано06.10.07 13:16



да, ама да ти кажа, че хич не устоях на един домашен домат и си го хапвам с прясна питка и кашкавал



нямам никаква воля за диети

Редактирано от lncg на 06.10.07 13:34.



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: lncg]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано06.10.07 13:51



Най-нормална постна кухня.В рецептите с месо заменям месото със соевия продукт "Витабел".Сърмички,мусакички,пълнени чушки -идеално ми се получават.Никакви готварски книги,само с въображение.
Само да ти кажа,че нямам никаква нужда да сравнявам кое меню е по-пълноценно,защото нямам съмнения за себе си,а другите не искам да убеждавам.
П.П.За днес си направих една картофена яхнийка,с мъъъничко оризче в нея,както я правеше на времето баба ми.Мнооого си я обичам.



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: lncg]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано06.10.07 14:05



Ако човек яде достатъчно ядки - орехи,бадеми,лешници -няма защо да се притеснява за белтъчния си баланс и за незаменимите аминикиселини/пропуснах соята и соевите продукти/ .Ако пък не те мързи да си правиш покълнали семена направо си шест.



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: lncg]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано06.10.07 17:56



Аз току що си наготвих зеленчуков огретен.

В мазнина се позапръжва лук на дребно и моркови на малко по-големи кубчета, после се добавят картофи и тиквички на кубета и накрая ориз и вода. След това се пече в тава, и накрая преди да се сложи заливката от кисело мляко и яйца се слагат и маслини, цели или на парчета.

Манджата е трепач.

Редактирано от -TOШE- на 06.10.07 17:57.



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: -TOШE-]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано06.10.07 21:48



Ето нещо лесно:
1.Сварете си предпочитан вид макарони или спагети и ги отцедете.
2. Във вряща вода изсипете пакет замразено броколи, а сега има и прясно-още по-добре. Като омекне, се изцежда и нарязва на дребно.
3. На котлона се слага тенджера, в нея 1-2 суп.лъжици масло, като се разтопи се слага броколито и 1-2 "саламчета" пушено сирене и малко вода. Ври до разтопяване на пушеното сирене, ръсва се малко черен пипер, прибавят се макароните и хубавичко се разбърква. Това е. Много е вкусно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.