Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Сирене  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано29.10.07 10:11



Дъщеря ми отказва да яде сирене, защото маята, с която се правело, съдържа ензим, добит от стомаха на прясно убити млади телета или агнета. Моля някой да ми каже има ли синтетична или растителна мая, кои сирена се правят с нея и кой продукт успешно замества сиренето с всичките му съставки? Иначе знам за соевото сирене, но то едва ли е равностойно.



Тема Re: Сирене [re: agrimonia]  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано29.10.07 10:29



Никой, абе ти що не закараш дъщерята на психиатър, явно има нужда.



Тема Re: Сирене [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.10.07 12:55



Не е нужно да търсиш "заместители" на каквото и да било, в т.ч. и на продукти като сиренето, които никак не са "незаменими".

Все пак - ако имаш шанса да намериш отнякъде домашно сиренце селско производство - козе, краве или овче - ето това си струва да се консумира и е много по-вкусно.



Тема Re: Сирене [re: agrimonia]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано29.10.07 13:11



Здравей. :) Преди време и аз се бях закахърила по въпроса и направих едно малко разследване. :) Писах на някои фирми и така стана ясно, че повечето български фирми работят със закваска от бактерии, култивирани в лабораторна среда, тъй като така излиза по-евтино. От немските фирми, които внасят в България, Kaserei Champignon работят със сигурност само с бактериална закваска.

водещи немски производители на сирена отговарят на въпроса дали закваската, която плзват е подходяща за вегетарианци. Ако и ти, като мен, не разбираш немски, пробвай да си помогнеш с .
И накрая, в е цялата информация, до която успях да се добера.
Успех! :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Сирене [re: Фeйщицa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано29.10.07 19:19



Благодаря ти! Има кой да ми преведе от немски, така че ще прочета информацията в този сайт.

Безпътен, абе нали и домашното сирене го правят с тази мая-каква е разликата?



Тема Re: Сирене [re: Bereтapянeц]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано29.10.07 19:21



"що не закараш дъщерята на психиатър" Детето си има диагноза-пубертет. А на теб с удоволствие бих ти откъртила кухата глава, щом се подиграваш на проблемите ми.





Тема Re: Сирене [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано29.10.07 19:32



Разликата е, че е много по-вкусно и е истинско сирене. А с каква мая го правят и какъв и е съставът не знам.



Тема Re: Сирене [re: agrimonia]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.10.07 20:57



Дъщеря ти има ли си изобщо представа от това как се прави сирене. И вместо да философства, да си пита даскалката по биология - откога млечнокиселите бактерии се добиват от убити телета.


Според мен дъщеря ти се води по акъла на някоя малоумна вегесектантка, която й промива мозъка с глупости.

Facta, non verba!


Тема Re: Сирене [re: Last Roman]  
Автор huanji ()
Публикувано29.10.07 21:17



Айдеее, отиде киселото зеле у ряката...





Тема Re: Сирене [re: agrimonia]  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано30.10.07 09:43



Изобщо не се подигравам - написах го съвсем сериозно - очевидно дъщеря ти има проблем, нормалните деца не се държат така. Вместо да реагираш така злобно се замисли малко, че да не се окаже късно и след година две щерката да ходи да гледа кози с бялото братство на Витоша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.