Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема По-добре варено, отколкото на фурна.  
Автор Trendi ()
Публикувано22.10.07 11:30



Преди време ми бяха казали, че при готвене на фурна храната се обработвала с прекалено висока температура, а от това следвало и влошаване на нейното качество. За предпочитане било варената храна.

Това вярно ли е?



Тема Re: По-добре варено, отколкото на фурна.нови [re: Trendi]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 11:33



при пържене се образуват голям брой токсични вещества, затова вареното на слаб огън е за предпочитане. Пърженото обаче е по-вкусно.





Тема Re: По-добре варено, отколкото на фурна.нови [re: Trendi]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 15:57



Глупости на търкалета. На някои хора, основното което им пречи е акъла. Затвори нещо в тенджера под налягане и температурата на прегрятата пара може да стигне да 350-400 градуса. Къде са 200 градуса на фурната?



Тема Re: По-добре варено, отколкото на фурна.нови [re: Trendi]  
Автор huanji ()
Публикувано22.10.07 21:15



Определено варенето става при реални малко под сто градуса. Сто и нагоре могат да се получат само в специални съдове. Печенето е при по- висока температура, но не знам дали е по- вредно. Аз лично предпочитам печене пред варене.





Тема Re: По-добре варено, отколкото на фурна.нови [re: huanji]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 14:08



И аз. Пък особенно обичам задушено. Боб със свински ребра в глинено гърне. Мммм





Тема Re: По-добре варено, отколкото на фурна.нови [re: няkoй]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано23.10.07 15:04



русенско варено!



Тема Re: По-добре варено, отколкото на фурна.нови [re: Trendi]  
АвторMilena (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 02:37



Здравей Тренди,

Това, което си написал е вярно. Галина Шаталова го обяснява подробно в книгата си "Целебно хранене". Можеш да си я купиш от книжарниците.
За съжаление трудно се променят навиците. Печената храна наистина е по-вкусна от варената.



Тема Re: По-добре варено, отколкото на фурна.нови [re: Milena]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 17:32



Радвам се, че Галина Шаталова вече я има на български. Не знам кога е излязла, но ми е убягнало. Бих си я купила. Колкото до варенето и печенето. Печеното наистина е по-вкусно, но има хора с чувствителни стомахчета и хронични гастритчета, които не могат да вкусят нищо минало през фурна - докарва ги до криза. Което пък е показателно, че това е наистина по-дразнещата стомаха храна, особено нездравия стомах.



Тема Ако ще...нови [re: Trendi]  
Автор Ocoгoвeц (alter ego)
Публикувано29.10.07 21:25



говорим за по-добре, най-добре е на пара. Класически пример - зеленчуци на пара.
Печенето определено е много добре, но предимно за храни, които вегетарианците не употребяват - месо.



Само да не се пържи храната, а ако се - без мазнина или в зехтин, по възможност за кратко време. Иначе хубав маниер на пържене има китайското приготовление - зеленчуци в добре загрята мазнина с тиган уок за половин до 1 минута, с много разбъркване.

Her love rains down on me easy as the breeze


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.