Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 20.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Зеленчуци със спагетинови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано19.10.07 20:12



не ме кефят изкуствените глезотии
колкото по-естествено и просто приготвено - толкова е по-вкусно





Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: И.]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано19.10.07 20:22



Ето ви една индийска рецепта, днес готвих това:
В тефлоновия тиган сипвам малко олио и след като мазнината се загрее, сипвам по 1/4 чаена лъжичка кимион, джинджифил(сух) и куркума да се запържат леко. Прибавя се една глава ситно нарязан лук и нарязан морков. След като се позапържат леко зеленчуците, се сипва малко вода да се задушават. След 5 минути се прибавят няколко картофа(на око), нарязани на малки кубчета и 1-2- шепи замразен зелен фасул(млад и крехък). Добавя се сол, малко масло и се досипва вода, докато картофите са готови и остане на мазнина. Много е вкусно!



Тема Re: Зеленчуци със спагетинови [re: huanji]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 22:14



В София живея.



Тема Re: Зеленчуци със спагетинови [re: И.]  
Автор huanji ()
Публикувано20.10.07 10:06



О'к, ще разпитам колегите от София. Но там е доста по- скъпо, пък при мен са свършили.





Тема Re: Зеленчуци със спагетинови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано20.10.07 10:10



Именно драга, варенето на пара е нещо естествено и питателно. Ако го свариш във вода е далеч по- унищожително за продуктите и като съдържание и като вкус. Същото е и с останалите нови гъдели, според мен, повечето са в наша услуга, а не във вреда.

Можеш да бъдеш максималистка, ако си вземеш нещо на дървени въглища. Боб в гърне на мангал е най- великото нещо, което можеш да си представиш и никоя ел. изобретация не може да го настигне.





Тема Re: Зеленчуци със спагетинови [re: huanji]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 13:49



Няма значение, че са по-скъпи. Наскоро бяха пуснали фурнички на промоция в Метро, но свършиха много бързо. А за сушилни за пръв път чувам, но отдавна съм си мислила за подобен способ за съхранение на плодове и зеленчуци и съм правила опити на слънце или на фурна. Сега се мъча с едни шипки, които трудно съхнат на слънце в това време. Това, че при теб тези уреди са свършили, означава ли, че повече няма да те зареждат? Ти във Варна ли живееше? Имам рода там, мога да ги помоля те да ми я закупят. Ако си оттам де, и ако пак те снабдят. Ще съм ти благодарна за информация по въпроса.





Тема Re: Зеленчуци със спагетинови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано20.10.07 21:15



не ми трябват 20 уреда или комбайни

за да си готвя естествено и вкусно
а и няма да си пълня шкафивете с уреди



Тема Re: Зеленчуци със спагетинови [re: huanji]  
Автор lncg ()
Публикувано20.10.07 21:18



освен това ползвам микровълнова по много ефективен начин
въпреки че някои я отричат неосонавтелно, знам като физик, че е безвредна
и е като на пара, но по-бързо





Тема Re: Зеленчуци със спагетинови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано21.10.07 09:06



Микровълновата също е уред. Ако е от тези - три в едно, сиреч, микровълни, грил и горещ въздух, все едно имаш и фурна.



Определено не ти трябват специални уреди, за да готвиш. Което съвсем не значи, че можеш да ги замениш или да плучиш същият резултат. Казвам го от опит.

Например един уог, както може да приготвя храната, никой тиган не може.
Уреда за варене на пара е специализира и е от най здравословните начини за приготвяне. Определено е едно ниво над варенето на пара в микровеле, както и варенето на пара в оризарник(уред за варее на ориз).

Напълно си права за мястото, това е редовен проблем у нас. По тази причина нямам микровълнова, щото на нея не можах да намеря място. Пък и освен за притопляне и за пуканки, нямам друго приложение. Компенсирам това с една малка фурничка, която събира голяма чиния и използвам за притопляне, което става веднага, както и за принцеси, които са любими на жената. А за пуканките имам уред за пуканки, който е доста малък и стой под кухненската гарнитура.
Изхитрих се да си направя сам шкафовете в кухнята, за да са максимално функционални, като тази фурничка я вдигнах на поставка над пералнята. Много джиджи стана.
Някои дребни уредчета като пасатор и акумулаторната прахосмукачка си имат стандартни стойки за стена и получиха своите дюбели...

И така, решения могат да се намерят, за да не липсват поне уредите за здравословно готвене. Микровелето не е вредна, съгласен.

Сега се сетих, че трябва да имам превод на рецепти за някои уреди и мога да ги постна. Като например за автомат за хляб, гофретник и т.н.



Тема Re: Зеленчуци със спагети [re: И.]  
Автор huanji ()
Публикувано21.10.07 09:23



Автоматите за хляб в момента са голям кът. Не знам какво стана, но поне в Германия и Холандия няма такава дълга позиция. Като казвам няма, имам предвид залежали, да ги взема на разпродажба, за да мога да ги продавам на половин цена у нас. То на нормална цена всеки може да си купи, но евтиното е твърде китайско, а качественото, твърде скъпо.


Поне ние, голям автомат за хляб над 75 лева на дребно го смятаме за шега. :)

Сушилнята на ТСМ е малка, но може да свърши чудесна работа. За съжаление, след влизането ни в ЕС, Чибо спря преоценената стока за България. Казаха, че е си правят тяхни магазини за преоценената стока, но за сега още не са ги направили. Сега се чува, че пак щели да пускат, но имам известни съмнения, защото в Румъния имат заводи за кафе и почти сигурната логика е да направят и верига магазини - Чибо. При това положение, няма как да се правят сами конкуренция, щото нормалната им стока ще се окаже сто процента по- скъпа.
Ако започнат да дават стока, ние сме вносители, но пак не ти обещавам. Хората правят следното и затова имат успех - купуват определен артикул и след това може въобще да не се върнат на него, а постоянно търсят нови. Така на Запад в тяхните магазини има много малък асортимент и са малки магазинчета, предимно за кафе, но пък всяка седмица подменят асортимента или част от него. Това, което изтеглят идваше при нас, а далверата е, че клиентите като знаят, че стоката се върти бързо не чакат, а купуват веднага. Освен това постоянно ходят да видят, какво ново има. Т.е. създали са фенове на марката. Между другото в Европа, стока на Чибо се продава в около 100 000 магазина.

В Ловеч съм и близките градове.
Но в София познавам повечето. Ще уредим нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.