Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: lncg]  
Автор jiven ()
Публикувано09.10.07 10:46



1. Салата изчиствам хладилника и отивам на планина


броколи, соеви кълнове, леко покълнал слънчоглед, кашу, кашкавал, синьо сирене, елда, чимен, зехтин, лимон.
стана много хубаво, макар че звучи манджа с грозде. даже бях оставила една отделна кутия с елда само за мен, че всички останали я мразят, ма те като опитаха и повече им хареса. :) от токова много вкусове, тя се яви като естествен регулатор.

2. Червена леща с кокосови стърготини, това е "подобрена" рецепта от култовата книга Ведическо кулинарно изкуство, оригиналното е Самбар (яхния от дал и зеленчуци). Аз покрай тая книга преди 10 години, като забравим за смехотворния предговор, научих страшно много за подправките и за удивителното разнообразие на веге манджите.

Леко варя лещата, на тази червената и трябват точно 10 мин. През това време режа каквито зеленчуци ми се мернат: патладжанът е задължителен че дава супер оттенък, иначе моркови, чушки, домат, тиква, тиквички или въобще нещо дето се съчетава добре с леща.
В малко зехтин пускам черен дребен синап за няколко секунди ( да похлупите тенджерата че яко хвърчи), кимион, куркукума, може и кориандър за който обича и веднага след това зеленчуците. Ако са сухи и малко вода, че да не се пържи свирепо. Като се задушат, пускам няколко супени лъжици кокосови стърготини и си смесвам с лещата. Сол за вкус и леко още малко да поври да се се смесят съставките добре. За половин час става, обожавам тая манджа.

Ако някой си направи труда да ковне тема отгоре, може да се вложа още. Правя най-различни измишльотини, както и класически манджи, че синчето не обича изчанченото.



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: agrimonia]  
Автор lncg ()
Публикувано09.10.07 20:37



скоро ще я опитам


обожавам броколи, те много вървят с бял сос с пушено сирене, също с добавка на синьо сирене - и става супер!



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: Kuma Lisa]  
Автор lncg ()
Публикувано09.10.07 20:39



какви подправки слагаш на тази манджа?
защото за мен подправките са много важно нещо

, почти колкото другите продукти



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: jiven]  
Автор lncg ()
Публикувано09.10.07 20:45



ти изглежда си много добра готвачка/готвач
ще ти обърна по-специално внимание на рецептите



а къде може да се намери още тази книга "Ведическо кулинарно изкуство"?



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: jiven]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 09:01



Леле, Живен! Кокос и леща?! Струва ми се, че това ще ми е, по израза на Женя, "противоречиво на езика". :))) Прости ретрогадното ми мислене. ама кокоса си го представям само на разни най-прекрасни сладки.





Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: Ф.]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано10.10.07 09:30



Ще свикнеш


Колко манджи съм изяла с кокосово мляко или кокос на едни блокове...ехее С кокосови стърготини в същата книга има една манджа с бамя. Много добре се получава



Тема Re: Питканови [re: lncg]  
Автор lncg ()
Публикувано10.10.07 10:21



саго пека питка от 3 вида брашно - бяло, пълнозърнесто и овесено (то придава особен аромат и хрупкавост)
прибавих и 2 л. копривено брашно (сушена смляна коприва) и 1л. пресен копър
замесено с мая, вода и малко прясно мляко

Какво й трябва на такава питка още? - съвсем малко





Тема Re: Питканови [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 10:38



Взе ли си автомат за хляб? От години не се разделям с него и голям рахат ми дойде.



Не искам да те разочаровам, но преди години произведах фуражи и един идваше да му смилам копривата на брашно за магазина. Не е за пред хора...
Ако можеш си бери коприва напролет и си я суши. Може и есен, ако ливадата е била окосена, таман е прясна и крехка.

Две супени лъжици на един хляб са твърде много, поне от истинска коприва.

Пълнозърнестото брашно познаваш ли го, щото често слагат боядисано за черно.

Живенката не ми вдъхва доверие с тези манджи с грозде. Не трябва да се прекалява с вкусовете. Тънкостта на аюрведичните рецепти е в добре балансиранията вкус, както и на китайските. Така се уварновесяват нещата в организма. Но не бива да го лишаваме от вкусовете, защото не е полезно.
Също така в индия едни неща са подходящи, а тук други. Особенно през зимата.

Покълнали семена правиш ли? Аз вече си прегледах посудата за покълване. Както и отказах за пореден път да я продам на ентусиасти.



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: jiven]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 10:41



Имаше едни вкусни сладкиши от тази книга и се наричат - ”Просто прекрасни”, сещаш ли се. Бадеми, сухо мляко, краве масло, захар.





Тема Re: Питка [re: lncg]  
Автор huanji ()
Публикувано10.10.07 10:49



Ето две стари теми,

и




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.