Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: lncg]  
Автор Trendi ()
Публикувано25.10.07 09:04



Аз си готвя без рецепти.

Изчиствам каквото има в къщи - картофи,моркови и др. Слагам винаги глава лук и всичко го бухам в една тенджера и го варя не повече от 20 мин. Подправките слагам на око - целина, магданоз, чубрица и джоджон (последните две за боба). Гледам продуктите да са нарязани колкото е възможно по-наедро.

Не обичам да се приготвя храна два часа за нещо, което да се изкльопа за половин час.



Тема Re: МОРСКА СОЛнови [re: lncg]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано25.10.07 15:07



Коя друга не я йодират? Аз нейодирана морска сол на нашия пазар не съм намирала. Ако знаете някоя, казвайте. Преди малко специално се загледох по видовете сол във Фантастико - абсолютно всички са йодирани, барабар с калиевата и ситно смляната морска.

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein


Тема Re: МОРСКА СОЛнови [re: Andrea$]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.10.07 15:13



яжте си нейодирана сол, за да видите що е ендемична гуша.



Facta, non verba!


Тема Re: МОРСКА СОЛнови [re: Last Roman]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано25.10.07 16:12



Ами кажи от къде да я взема, че да я ям тая нейодирана сол :).
И не спекулирай със статистиката. Няма такава връзка:
нейодирана сол=> ендемична гуша.

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein


Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: Trendi]  
АвторAниkac (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 23:58



Най обичам като си купя един шоколад Милка и си го хапвам!!!Душата ми пее,а сърцето ми потрепва от възторг...(сигурно затова все имам да свалям едни 6-7 кг.)





Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: Aниkac]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 07:45



Ти пееш а панкреаса ти реве и страда - позната история



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: титaн]  
Автор huanji ()
Публикувано28.10.07 09:20



На него това му е работата, да произвежда инсулин. Ако се остави да бездейства, започва да атрофира.

Не ми казвай, че човек е грешен, щото е ял шоколад. Звучи ми несериозно.





Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: huanji]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано28.10.07 16:49



От рафинирана захар панкреаса се уврежда и спира да произвежда инсулин след определено време.
Май няма грешни хора, нали Христос е спасил всички :)



Тема Re: Вегетариански рецептинови [re: титaн]  
Автор huanji ()
Публикувано28.10.07 19:04



Зависи от количеството, ако приемаш по три шоколада дневно, може да се очаква. Както е казал Авицена, всичко зависи от дозата.



Все пак, захарта е под гуната на саттва, което е твърде похвално и даже йогите я почитат в определени количества. Също както маслото и млякото. Последните пък са от жизнена важност, ако се практикува интензивно хатха-йога.

Е, всяко нещо е според определени критерии и универсални рецепти няма. Няма и универсални хора, всички си имаме кусири.



Тема Re: Зеленчуци със спагети [re: huanji]  
Автор jiven ()
Публикувано29.10.07 10:45



ако видиш и не ти е проблем, те замолвам направо да ми я вземеш, купувам я одма :) ще ги преслушам тия магазини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.