Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Консултациянови  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.09.07 08:48



От няколко месеца дъщеря ми е упорита вегетарианка, дори риба не яде. Старая се да й готвя разнообразна храна; тревожи ме това, че е в пубертета и този растящ организъм има нужда от всички протеини,витамини, минерали и какво ли още не, а аз може да пропускам някой важен заместител на месото. Използвам соеви гранулати,боб, леща, млечни продукти, зеленчуци и плодове, естествено. Моля, кажете ми какво задължително трябва да присъства често в менюто, за да бъде пълноценна храната.



Тема Не се притеснявайнови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.09.07 10:11



Храната може да бъде напълно пълноценна без да се яде месо. Дори не ти трябва да мислиш за "заместители" всъщност.

Това, че трябвало да се яде месо (или ако не - да се търсели "заместители"), е простотия, натрапвана от недообразовани соц-бг-доктори, не им вярвай.

Виж мене - от 7 години не ям месо - да ми има нещо? Слаботелесен ли съм, недоразвит ли съм, какво ми е? За този период изкарах само един тежък грип една зима (пипнах някакъв вирус), от друго не съм боледувал.

Все пак - ако се страхуваш за протеини с животински произход - напълно достатъчно е да яде мляко, сирене, кашкавал, за да чувства абсолютно никаква липса от нищо.

И наблягайте много на плодовете - това е най-естествената храна за човешкия организъм.





Тема Re: Не се притеснявайнови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.09.07 11:47



Благодаря ти! Страхувам се да не развие анемия, например или нещо друго-все пак 15 години е яла месо. Тя обича млечни продукти, така че поне за това да не се притеснявам. Притеснява ме отношението на бабата и дядото:" Ти защо й позволяваш това? Тя ще се разболее! Накарайте я да яде месо, тя има нужда!" и т.н. в тоя дух.
"Виж мене - от 7 години не ям месо - да ми има нещо? Слаботелесен ли съм, недоразвит ли съм, какво ми е?"

Определено нямаш вид на болнав и недохранен(пу-пу, да не ти е уроки!)



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: agrimonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.09.07 12:09



Бабите и дедовците са стари хора със закостенели предразсъдъци. И моята баба се тюхка що не съм ядял месо.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: бeзпътeн]  
Авторlast roman (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 12:14



Безпътен, стига ментил жената с пълното заместване на животинска от растителна храна.
Агри, един съвет - давай на чавето повече животински продукти /сирене, кашкавал, яйца и пр./, а ако виждаш, че лесно се уморява или има кожни поражения по тялото й - хранителни добавки и витамини от В групата /особено е важен В 12, който никакви растения не могат да заменят/.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: last roman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.09.07 12:31



"кожни поражения по тялото й " Какви по-точно?
И направо препоръчай свестни комбинирани витамини, които да съдържат необходимата доза от В-групата( и без това през зимата пием витамини).
А пък и Безпътния също ми каза за млечните продукти, не му скачай така.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: бeзпътeн]  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 13:47



Малоумен си





Тема Виж сеганови [re: agrimonia]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 14:11



Изпускаш един важен аспект на нещата. Не знаеш какво яде дъщеря ти извън къщи. Нали не вярваш, че яде само у вас?

Не и натяквай нищо нито се опитвай насила да я караш да яде. Организма сам ще и покаже какво иска. Не я карай да пие хранитални добавки или витамини. В състоянието в което е, тя приема всичко на отричане. А на тия години ни се води ни се кара.

Просто бъди търпелива и не се паникьосвай от глупости. Сериозно ще е ако проблема е психологичски. Може да я попиташ защо е решила така. Но каквото и да ти каже, не го коментирай или оспорвай.



Тема Re: Консултациянови [re: agrimonia]  
Автор Люб ()
Публикувано20.09.07 16:07



всички са написали каквото трябва горе.
против анемия - зелени неща (лапад, магданоз, коприва, спанак), пресни плодове и зеленчуци, натурални храни. момичетата имат по-високи нужди от желязо заради месечната кръвозагуба.

поздрави на бабите





Тема Re: Не се притеснявайнови [re: agrimonia]  
Авторlast roman (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 16:17



например цепене на кожата в ъгълчетата на устата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.