Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:12 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не се притеснявайнови [re: бeзпътeн]  
Автор Roxy (pagan soul)
Публикувано21.09.07 10:47



и 'риба, ама цаца'...





Тема Re: Не се притеснявайнови [re: И.]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано21.09.07 14:20



Въпроса ми беше само кълновете ли се ядат или и семето(корена)? Защото пшеницата все ще се джвака, но ако кълновете са от боб, царевица, леща и т.н., някак трудно ще бъде да се ядат семената. Никъде не пише дали да отделям самите кълнове или нещо подобно.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: agrimonia]  
Автор Люб ()
Публикувано21.09.07 14:45



Привет agrimonia,
ядат се целите семена заедно с кълновете...
Само че при повечето които са от варива се препоръчва задушаване.



Тема Re: Консултациянови [re: agrimonia]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 20:09



Здравей!
Ето ти информация от първа ръка.На 21 години станах вегетарианка.Тогава нямаше интернет,а и литература не потърсих.Вече 13 години не ям месо.И чак след тези 13 години ми се наложи да си направя кръвни изследвания.Желязото беше много под нормата.Но не само то.Аз продължавам да съм вегетарианка,но си промених начина на хранене.Погрешно е да се смята,че млечните приодукти заместват месото.В тях например желязо почти липсва.Растителното желязо се усвоява много по-трудно от организма.Задължително трябва да се приема много витамин Ц-той спомага да се усвои по-голям процент от желязото.Най-полезни са ядките,сушени сливи,кайсии,плодове,пънозърнест хляб...за плодовете и зеленчуците е ясно.Все пак като хапчета ти препоръчвам-Апитонин(това е пчелно млечице),витамин Б12 и фолиева киселина.Не се притеснявай,ако се внимава-не е страшно.



Тема Re: Консултациянови [re: мaйka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.09.07 20:49



Познавам хора, които са вегетарианци от десетки години и никой от тях не се оплаква от желязо "много под нормата". Напротив - изглеждат млади за годините си и изпълнени с енергия.

Дали и това не е някакъв (поредния) мит на някои нашенски соц-медици.



Тема Re: Консултациянови [re: agrimonia]  
АвторФeйщицa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 09:21



Здравей. :) Поздравявам те за избора ти да подкрепиш дъщеря си и да й помагаш, вместо да се опитваш да налагаш родителски вета, както биха направили доста хора.
Към това, което си изброила, добавям ядки - сурови, семки - сурови - слънчегледови и тиквени (препоръча ми ги лекар) и смлян сусам, може да се разбърква с мед и става много вкусно. :) Богат е на протеини и калций.
Със соевите продукти - гранули и пр., по-добре не прекалявайте, има противоречиви мнения за тях. Някои твърдят, че химическата обработка ги прави вредни.
Не е зле след половин година вегетарианство да проверите хемоглобина и ако все пак не е в норма, почни да и правиш сутрин, на гладно, сокове от цвекло и моркови, 1/1.
Успех. :)



Тема Re: Консултациянови [re: Фeйщицa]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 09:25



Сега видях, че И. е писала за цвеклото, бях прочела само отговорите от първа страница. :)



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: бeзпътeн]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.09.07 14:52



Щом ядеш риба, никакъв вегетарианец не си



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: .]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.09.07 17:20



Вегетарианец съм, когато не ям риба (т.е. през повечето време).





Тема Re: Консултациянови [re: Ф.]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано23.09.07 20:10



Благодаря на всички за съветите! Ще меля сусам с пасатора(дано да става), ще купя и сусамов тахан и червено цвекло. През октомври ще помоля джипито да пусне на дъщерята едни изследвания за хемоглобин и желязо и ще споделя резултатите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.