Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не се притеснявайнови [re: last roman]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.09.07 18:03



Романе, не ме стряскай-това намеква за скорбут


Някой да ми каже нещо за червеното цвекло-знам, че се вари или пече цялата глава, без да се бели. Било много полезно и т.н. Та колко често може да се яде-тоест дали има предозиране(пише, че сока от цвеклото трябвало да се пие по малко, защото бил силен)?
Друг въпрос-колко яйца седмично е нормално да яде човек?



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: agrimonia]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 18:54



Червеното цвекло е най-полезно сурово - или във вид на пресен сок, но с добавени моркови и ябълки, защото не всички харесват вкуса на червеното цвекло, или във вид на салата - настъргано и отново смесено с моркови и някакъв дресинг. Ако се пие само сок от червено цвекло, то той се разрежда наполовина с вода. За дневни норми нищо не мога да ти кажа, но 2-3 пъти в седмицата може да и даваш по една винена чаша. Важно е да хапва ядки - всякакви и предимно сурови, покълнали семена, бобови под най-различна форма. Арабската кухня има доста предложения в това отношение. Ако яде мляко и яйца, тя няма да има проблеми.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: И.]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано20.09.07 20:18



Това за покълналите семена е малко сложно(все пак съм начинаеща).Чела съм, но не ми е ясно едно-само кълновете ли се ядат или заедно със семената?



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: last roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.09.07 20:19



Абре, романче, за кви "кожни поражения по тялото" бълнуваш, бре човек?!? Аз не ям месо и никога не съм получавал такива, остави ги тез нелепи теории, съчинени от някои наши некадърни медици.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: Bereтapянeц]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.09.07 20:19



Напротив - малоумното лайно тук си точно ти. Мама ти даеба проста.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: last roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.09.07 20:20



Дрън-дрън. Романче, все повече се убеждавам, че в образованието ти има нещо гнило.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: бeзпътeн]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.09.07 21:55



Приятел, за теб знам, че отбираш от всичко /т. е. от нищо/, но не спори по въпроси, по които си гол и бос и нямаш съответното образование.
Много добре знам за какво говоря. Не е скорбут, а авинаминоза нa витамини от В групата. Имам лични наблюдения.
Освен това ядеш и риба, така че не вкарвай хората в заблуждение относно 'вегетарианството' си.


Facta, non verba!

Редактирано от Last Roman на 20.09.07 22:06.



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: Last Roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано20.09.07 22:10



Ям риба, но рядко.



Тема Re: Консултациянови [re: agrimonia]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано21.09.07 02:11



В отговор на:

дори риба не яде



Той народът го е казал "Сухо дупе риба не яде"



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: agrimonia]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 09:51



Не е сложно покълването на семената и в този форум можеш да намериш информация как се прави това. Като начало можеш да купуваш готови кълнове. Вече се продават на доста места. Ползват се като добавка към салата или супа, а могат да се ядат и просто само кълнове. Семето се яде заедно с кълна. Зимата, когато липсват пресни и сурови храни, кълновете са много добър източник на витамини и биологично активни вещества. Към соевите полуфабрикати лично аз имам доста резерви, защото за да се получи подобието на месо, минават през толкова прераработки, че по мое мнение в тях остават твърде малко ценни вещества. Освен това, съдържат естествени фитоестрогени и с тях не бива да се прекалява, особено пък в пубертета. Тук има по-знаещи по въпроса. По добре само соеви кълнове или соево брашно, от което могат да се приготвят разни неща. Мисля, че с тофу и пр. продукти също не бива да се прекалява, а да се ядат от време на време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.