Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Гроздето е киселонови [re: hunter strike]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано23.08.07 19:25



Не знам на кого е този текст, но ми звучи малко ала Кастанеда, Куелю, този тип схематични писания. Съжалявам ако проявявам чудовищна неграмостност и се окаже, примерно, Джойс. :))) Съгласна съм за пълнокръвното живеене, но ме безпокоят думите "взимам" и особено "изпозлвам". Това са действията, които най-скоропостижно износват отношенията между хората; които най-скоропостижно износват човещината. Отчуждението и самотата са пряк резултат от взимането и използването. "Взимането" е лайт мотивът на нашия свят. Ето как девалвира бракът (всеки от партньорите мисли какво може да вземе, а просъществуването на брака предполага даване и отстъпване: т.е. бракът става непривлекателен), ето как все повече млади хора стигат до алкохола и наркотиците (главната цел е удоволствието, което си взимаш от живота); ето как сме стигнали до замърсената околна среда, в която живеем (как така няма да взимаме от удобствата, които ни предлага техническият прогрес?!)
И понеже след като си пуснал/а този текст в този клуб, очевидно искаш да ни наведеш на някакви размисли относно нашето вегетарианстване (Може би не сме воини? Може би сме слаби, щом не желаем да убиваме?), нека пък аз цитирам една мисъл от "Списъкът на Шиндлер" - "Power is when we have every justification to kill, and we don't. "
П.П. Чета какво съм написала, и понеже си давам сметка, че звуча назидателно, уточнявам, че не пиша от позициите на човек, който практикува някакъв различен морал. Напротив, пиша от опит; като участник във "взимащото" общество.



Тема Re: месоядството оскъпя доста животанови [re: lex]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.08.07 20:08



Вервайте си.


Ако така сте решили да правите икономия за сметка на организмите си - е мазохисти всякакви, тъкмо за нас ще има повече месо.
Facta, non verba!

Редактирано от Last Roman на 23.08.07 20:10.



Тема Re: Чети и се просвещавайнови [re: lupus]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано24.08.07 12:05



?? Абе момче/ момиче айде си направи труда да прочетеш предходните мнения. Като ги прочетеш ще разбереш защото съм казала , че съм чела Библията.
Вие месоядните говорите повече наизуст от нас явно. Като някакви латерни сте - едно си знаете, едно си говорите.



Тема Re: Чети и се просвещавайнови [re: jeni4ka]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.08.07 12:25



Кой го казва? Промитите веге-мозъци, дето фъфлят едно и също нещо - колко било гадно да се яде месо.
Продължавай да четеш Библията и не се занимавай с глупости. Особено наблегни на момента, когато Авраам тръгва да принася сина си Исак в жертва.
Бог да не е вегетарианец?



Facta, non verba!


Тема Re: Чети и се просвещавайнови [re: Last Roman]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 13:26



Зависи кой Бог. :) Яхве - Богът от еврейската космогония очевидно не е. Ти евреин ли си?



Тема Re: Чети и се просвещавайнови [re: Last Roman]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 13:29



И бай дъ уей - ти пък наблегни на момента, когато пратеният от Бог ангел спира Аврам. Има и нагледни мат'ряли по въпроса от некои ренесансови художници. ;)



Тема Re: Чети и се просвещавайнови [re: Ф.]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 13:46



Не съм евреин, макар че технически погледнато Християнството е Юдаизъм, адаптиран за неевреи.
Ти пък наблегни на момента след спирането на жертвоприношението и повелята на Бога какво трябва да се прави с животните занапред.





Тема Re: Чети и се просвещавайнови [re: Last Roman]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 14:18



...до момента, в който идва Иисус, агнецът Божи, който измива с кръвта си греховете на света и прави по-нататъшните жертвоприношения безпредметни. Не че се имам за християнка. Но понеже си говорим за схващанията за Бога, които са се наложили в нашата част на света...



Тема от Битиенови [re: Last Roman]  
Автор lex ()
Публикувано24.08.07 14:21



"29. И рече Бог: ето, давам ви всякаква трева, що дава семе, каквато има по цялата земя, и всякакво дърво, чийто плод е дървесен и дава семе - това ще ви бъде за храна;"



Тема Re: от Битиенови [re: lex]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 15:33



!!!!!
Това вече много повече се доближава до моята представа за Божие напътствие. Но има и много неща в Стария завет, които не са ми ясни и ме отблъскват от него. Мисля си, че Библията отразява космогонията на една цивилизация. Не знам, може и Божият пръст да е замесен тук-таме, доколкото вероятно е замесен във всички свещени текстове, на всички цивилизации, но ми е трудно да повярвам, че Бог се интересува от прическите на народа си (Левит 19:27) или пък от тъканите, с които се облича (Левит 19:19). Естествено, подобни стихове предизвикват усмивка, но има и други, които сериозно ме смущават...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.