Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Имам малка дилеманови  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано30.07.07 08:48



И искам мнението, не само на вегетарианците, а и на поемащите нормална храна

, ако сложа служебен модератор, какъв да бъде и какво да прави той.
В смисъл- дали да трие само флуд или всякакви теми с колене на прасета в събота. Неделните да оставя.
Идеята ми е да не забиваме клуба, връщайки го в полуумрялото състояние отпреди 2-3 години-сега той е доста по-интересно място.
Не искам да накърнявам ничии права и чувства, но според мен е по-добре той да си остане такъв, какъвто е в момента, а ако има ДОСТАТЪЧНО вегетарианци, пишещи тук, минава ми през ум една друга идея: да ви направя успореден клуб, на мястото на десетките умрели в момента, който да се нарича, да речем " вегетариански рецепти", ДА Е САМО ЗА РЕГИСТРИРАНИ и да си имате собствен модератор там, който да трие всякакви теми за прасета, зайци и прочее скот.
Дайте мнение по въпроса.



Тема Re: Имам малка дилеманови [re: Kиpo]  
Автор jeni4ka (новак)
Публикувано30.07.07 10:43



Аз пък искам да ти каже че преди да почнат темите кой кво е ял , в клуба пишеха много повече хора(вегетарианци) и имаше много по -полезна информация , а не само глупости. По -голямата част от хората , които пишеха тук вече не пишат именно поради факта че клуба се флуди нон стоп.
Аз си искам стария клуб, не искам нов.
Що не им направиш нов на месоядните да си пишат кой какво е ял? А пък то има клуб готварски рецепти - нека пишат там.
Чела съм дискусията за създаването на вегетарианския клуб и там мисля че сме събрали достатъчно - ДА -та за създаването на веге клуба.
А отностно модератора - гласуването вече мина и се избра Люб.



Тема Re: Имам малка дилеманови [re: Kиpo]  
Автор lex ()
Публикувано30.07.07 11:12



Здравей, Киро!
Имахме си гласуване за модератор по рано тази година и избрахме Люб.
Той е от доста време е тук и е активен вегетарианец и желае да бъде модератор. Така, че ако има такъв нека бъде той.
Мен не ми пречат тези дето си колят прасетата в събота, та и в неделя... дори с тях е по интересно


Има хора, които откровено се псуват тук от време на време, виж това си е баш за триене... а споровете за храната са си нещо нормално.
Мисля, че няма нужда в момента от отделен клуб, наречен "Вегетариански рецепти".
Иначе има нужда модератора да сложи една или две теми закачени най-отгоре с обща информация и линкове, както и за рецепти.

А... приемащите нормална храна, както ги наричаш, се наричат вегетарианци

Редактирано от lex на 30.07.07 11:17.



Тема Re: Имам малка дилеманови [re: Kиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.07.07 12:23



Клубът е добър в момента, нужно е само да се трият идиотските теми за "колене на прасета", методи за "убиване на прасета", "задушени сърни", "свински ребра" и др. подобни.

Това са несъдържателни теми, имащи цел да дразнят.

В такъв случай не мисля, че има нужда от успореден клуб - вегетарианските рецепти могат да се споделят и в този.

Би било добре разбира се служебният модератор да е или вегетарианец или поне привърженик на вегетарианството (не противник), та да трие подобен флуд.

Иначе да се дават аргументирани мнения против вегетарианството, що да не - стига да е спазена също и някаква елементарна етика (щото и това не се спазва).

Поздравления за инициативата, изненадам съм приятно, че проявяваш разбиране по въпроса.





Тема Re: Имам малка дилеманови [re: Kиpo]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.07.07 14:36



Съмнявам се, че един веге-модератор ще притежава достатъчно обективност и ще се въздържа от триенето на мненията на нормалните хора /всеядните/. Все пак клубът е вегетарианство с всичките му за и против.

Facta, non verba!



Тема Re: Имам малка дилеманови [re: Last Roman]  
Автор lex ()
Публикувано30.07.07 14:40



По същата логика да сложим един модератор християнин в клуб Езичество, а?





Тема Re: Имам малка дилеманови [re: Last Roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.07.07 15:30



Аз например притежавам достатъчно обективност, повечето ми приятели и познати са месоядни разбира се и въобще не им се бъркам в хранителния режим, това си е тяхна работа. А и те са достатъчно интелигентни и разумни да не се бъркат в моя.

Това обаче е клуб "Вегетарианство" - друга работа, вече това е "територия", на която да си споделям разбиранията за храната; без да натрапвам избора си на хора, които не са такива.

Горе написаното съвсем не означава, че се бутам за "модератор" - ясно е, че съм прекалено голям простак за тази цел. Но обективни вегетарианци има разбира се.

Модератор на клуба трябва да е вегетарианец или поне привърженик на вегетарианството.

А ти с мнението си показваш пълна необективност и нетолерантност към избора относно начина на хранене, щом определяш за "нормални" тези, които не са вегетарианци (и по този начин осъждаш вегетарианците като "ненормални"). Общо взето в този клуб си спамър и колкото и да се правиш на бъзиклия, злобата ти личи.

Най-нахално се бъркаш в избора на хората какво да ядат.

Редактирано от бeзпътeн на 30.07.07 15:41.



Тема Re: Имам малка дилеманови [re: Kиpo]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 16:01



Бидейки в Дир от времето на сивия интерфейс и червените връзки (Нова), идеята ти ми се струва добра



Иначе го чака тъжната съдба на ЛГБТ, който тръгна адски добре, забавлявахме се няколко месеца, идваха хора от цял свят, но отдавна е умряла дупка. Нека си имат клуб, дето си публикуват каквото им душа иска и да си сложат Волкодав и Джинджифил за модератори



Тема Обективност?!нови [re: бeзпътeн]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано30.07.07 16:10



Това е нещо, което крещящо ви липсва тук. Съчетано със сериозната липса на знания, води вече до истерясване и кълнене във вегетарианските "скрижали" и догми и робуване на разни "авторитети".

Обективен беше Фотон, който за съжаление спря да пише. Що годе обективен е Люб. Но има и обратната страна - група фанатизирани вегета, готови да скочат на всичко, без значение разбират ли го или не и могат ли да го оборят с нещо повече от крясъци и обиди.

Да изброявам ли: ти, Волкодав, Джинджифил, Фейщица, lex разните му главни единични букви и много други знайни и незнайни герои



Аз не твърдя че съм най-обективния но поне имам на какво да се позова. Коклко хора тук могат да направят същото? И не на базата на fictions писани от незнайно кой в Долно Тамбукту.



Тема Re: Обективност?!нови [re: няkoй]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано30.07.07 16:15



Айде, ясен си ми с какъв сарказъм пишеш спрямо вегетарианците, после що се чудиш на ответната реакция, нормално е да се предвиди. Елементарна етика липсва, дори сред тези, които се опитват да спорят против вегетарианството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.