Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 9 съветанови  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано20.08.07 17:00



Прочетох нещо интересно в клуб "Диети".
Ето линкът




Всички пътища ти се струват еднакво добри когато си се изгубил


Тема Re: 9 съветанови [re: N-Angel]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 11:03



Уф, вярно ли е това за солта? :( Не успявам да свикна с по-безсолна храна, ужасно безвкусно ми е. :(



Тема Re: 9 съветанови [re: Ф.]  
Авторlupus (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 11:49



човек и да се старае да живее здравословно, пак не може.





Тема Re: 9 съветанови [re: lupus]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 12:16



Да, най-малкото заради средата, в която живеем. :( Не за първи път пиша тук, че дори и да се изолираш нейде в планинята и да се изхранваш с личното си производство, пак не знаеш състава на дъждовете, които ти поливат доматките. :)



Тема Re: 9 съветанови [re: Ф.]  
Авторlupus (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 12:28



Затова не се тормози излишно, живей и не се лишавай от нищо вкусно.
Животът е кратък.





Тема Re: 9 съветанови [re: Ф.]  
АвторN-Angel (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 14:44



Ами аз от малка ям почти безсолно, затова солта никога не ми е липсвала. Не е като захарта и сладкото, без които истински не мога!


Доколкото знам от майка ми /тя е лекар/ солта повишава риска от хипертония /високо кръвно налягане/. Освен това /това вече съм го чела в книжиките за диети/ солта задържа водата в клетката, което води до по-лесно напълняване.
Аз готварска сол не ползвам, слагам по малко от тази йодираната или соевите сосове. Унисос на Маги е много добър, като сложа от него в манжата или салатата не ми трябва друга сол. Може да се овкусява и с мерудия и други не толкова солени подправки.
Между другото така като гледам и 9-ветте съвета си ги спазвам, единствено само дето се впрягам много емоционално.



Тема Re: 9 съветанови [re: lupus]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 15:13



А ако ти кажа, че в периодите, когато съм разсъждавала така съм стигала 100 кила...





Тема Re: 9 съветанови [re: N-Angel]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 15:18



За хипертонията знам, но аз редовно съм с кръвнишко наблягане 80/60. :)
За отслабването солта не ми пречи. Стига да успея да се стегна и да не превишавам 1600 калории, си отслабвам нормално, колкото и сол да ям. Само това за рака на стомаха ме стресна. :(
А в соевия сос нямаше ли някаква канцерогенна съставка? Бях чела някъде нещо, ама кой да помни?



Тема Re: 9 съветанови [re: Ф.]  
АвторN-Angel (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 15:22



Съвършено вярно!!!

Е, аз до 100 не съм стигала, само до 76, ама при моя ръст бях замязала на кюфтенце!



Тема Re: 9 съветанови [re: N-Angel]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 15:35



ясно защо сте минали на растителна диета.


но по-слабите хора само с треволяци не могат да изкарат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.