Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 22.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: huanji]  
Автор kambam (Ken Ming)
Публикувано04.10.08 23:10



Ако може линк как се гледат кравите на милка





Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.10.08 23:13



Хе-хе, може...всяка една кравеферма, щото никакви алпийски крави не са.



Еле, сини пък още повеке...освен, евентуално от студ.



Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: huanji]  
Автор kambam (Ken Ming)
Публикувано04.10.08 23:30



Така де все нещо вярно трябва да има в рекламата





Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: huanji]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано05.10.08 22:24



В отговор на:

А ние хората все още се убиваме един друг



Което е абсолютно разхищение като се има пред вид, че не си консумираме месото.



Тема Намирам това предложение за идиотско!нови [re: amrta]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано05.10.08 22:30



Абсолютно против съм в този клуб да се показват такива кадри! Такава идея може да роди само един болен мозък.

Който му се гледат кървища, ужасии и перверзии да се грижи сам за потребностите си. Интернет предлага достатъчно широка платформа за това.

Тук се говори за стил на живот, който умишлено се дистанцира от грозотията.





Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: huanji]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.10.08 14:36



Вегетарианството е философия на храненето или по-скоро определен тип хранене като следствие от определено светоусещане. Геноцидите нямат връзка с храненето. Нито пък целта на тези филми е мизантропията. По-скоро целят да информират и да доведат до вътрешна промяна у някои хора. Аз също докато ядях месо си приспивах съвестта с мисълта, че видиш ли, те, животните са гледани при много добри условия и после биват убивани по съвсеееем безболезнен начин. Може би ако бях гледала един такъв филм преди години, щях да стана веге много по-рано. Така че и аз съм "за".

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: Фeйщицa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.10.08 15:25



Вътрешната промяна не бива да е просто заместване на една агресия с друга и това далеч не е начина. Нещата трябва да бъдат въпрос не естествена промяна и правото на личен избор и безпристрастност, гарантирано.





Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: huanji]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.10.08 16:05



Личните избори, които правим са резултат на външни фактори. "Личният избор" на много хора да ядат месо всъщност е предопределен от внушенията, с които обществото ни подпуква от проходилката за "нормалното", "ненормалното" и пр., както и от чиста неосведоменост. Докато не познаваш и другата страна на медала, изборът ти никога не е наистина личен.
И защо смяташ, че тези филми предизвикват непременно агресия? Ок, у един по-чувствителен човек със сигурност биха пробудили силни емоции, които обаче едва ли могат да бъдат изчистени от нюанси и сведени само до "агресия". Болка, състрадание, добре и гняв, но този гняв не води непременно до мизантропия.
Във всеки случай каквато и реакция да извика един такъв филм, тя ще е по-добра от безразличието и безхаберието.

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: Фeйщицa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.10.08 00:51



Е да, ама аз не съм се водил по външните фактори и обществото за да се върна към общоприетият начин на хранене.



Не е въпроса дали предизвикват агресия филмите, а че са чиста проба манипулация. Пак ти казвам, ако някой ще става вегетарианец, нека да е по естествен път, защото всяко насилено нещо в крайна сметка дава отрицателен ефект. Било в психологията, било в други неща.



Тема Re: Какво бихте искали да има в закачените теми?нови [re: huanji]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано18.10.08 19:26



Е да, ама аз не съм се водил по външните фактори и обществото за да се върна към общоприетият начин на хранене.
Бравуст! Значи твоите лични избори не се влияят от външни фактори. :)
А какво е манипулативното в излагането на фактите около функционирането на една голяма кравеферма или птицеферма?
Според мен голямата манипулация е скриването на тези факти зад образа на щастливото прасенце от рекламите за колбаси. Щастливото прасенце носи големи печалби на месната промишленост. Да не си почнал да се занимаваш със салами? :P

Shine on you crazy diamond...

Редактирано от Фeйщицa на 18.10.08 19:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.