Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 22.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Фейщица модераторнови [re: Kиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.08.07 22:21



Теми като колене на прасета, ядене на свински ребра и др. не са за този клуб и са пуснати с ясното намерение да се отвратят хората, които пишат тук. Това е израз на простотия и долнопробна селяндурщина. Все едно да взема едно лайно и да ти го навра в устата - същата работа.

Ако не си сигурен, защо изобщо пусна темата? Само за да се направиш на важен ли?



Тема Re: Имам малка дилеманови [re: Boлkoдaв]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано08.08.07 22:30



Разбира се. Още едно доказателство, че и админът не е съвсем толерантен към правото на избор.



Между другото отварял съм стари теми и съм го виждал да влиза с други никове и да оплюва вегетарианството, така че не е чудно, че не е особено навит да сложи вегетарианец за модератор на този клуб, което е най-разумният избор.



Тема Re: Фейщица модераторнови [re: Kиpo]  
АвторФeйщицa (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 00:31



Аз пък щях да изтрия прасето без да ми мигне окото. Подобни снимки не са аргумент против вегетарианството. Дори нямат нищо общо с фината и добронамерена ирония. Просто откровен опит да подразниш, да смутиш, дори да разстроиш... Не знам, може би човек отправя такива неща към някаква анонимна група "вегетарианци", които е облякъл в някакви си свои представи, без да се замисли, че има живи хора срещу себе си, с проблемите им, със слабостите им, с ценностите им, с уязвимостта им... В този живот всеки си е намерил някакъв смисъл и някаква опора. Някаква кауза. Кой има право да каже на другия, че смисълът му е изпразнен от съдържание; че опората му е ефимерна; че изборите му са несъстоятелни?

"Живецът" в клуба в момента се свежда до размяна на язвителни реплики. Вече на няколко пъти чета постинги на хора, които пишат, че предпочитат само да четат, без да се намесват, защото тонът в клуба не им харесва. (Миа, N-Angel...) Когато аз дойдох тук, пишеха доста повече хора, темите бяха много по-разнообразни. Напоследък месоядните тук станаха мнозинство и ни заливат с рецептите си и с клишетата си. Нормално е много вегетарианци да изгубят интерес към клуба. За съжаление това май са най-зрелите и интересни хора от нас; тези, които виждат пустотата на споровете...

А да се логна все така не успявам. Но благодаря, че си опитал да ми помогнеш. :)



Тема Re: Фейщица модераторнови [re: jeni4ka]  
АвторФ. (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 00:36



И И. каза добри думи за Тоше, и мисля, че не само тя, но ме мързи в момента да ровя.
Не се дърпам бре, виж, че има съвсем обективна причина да не мога да стана мод - не мога да влизам логната.
Затуй гласувам за Люб и Тоше.



Тема Re: Фейщица модераторнови [re: Фeйщицa]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано09.08.07 01:41



През лятото пишат по-малко хора...

'Gigabit' seems to mean 600 megabits. It's a VAX gigabit. - ken


Тема Re: Фейщица модераторнови [re: Люб]  
АвторПcyвaнИOбидeн (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 04:42



Псувните и обидите идват почти само от лагера на тревопасните.
Най-изявените са безпътен, Волкодав и титан.

da go duhat pod woda typite kopelenca

.



Тема аз и сега го "оплювам"нови [re: бeзпътeн]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано09.08.07 09:48



но в никой случай не отричам правото Ви на избор.


Само че в момента, форумът е доста по-раздвижен отпреди. Не можеш да отречеш, че част от вашите са агресивно настроени: те ИСКАТ да ме накарат да спра да ям месо. Докато за мен е все едно с какво се храни вашего брата: месо, треволяк, фекалии, или фотосинтезира- изборът е негов.
Не се опитвам и няма да влизам в дискусия. Само посочвам,ч е поставянето на вегетарианец-фейщица като модератор ще превърне форума в нещо като "православие 2" с всички произтичащи от това негативни последствия.
И на другия въпрос- не, не се "правя на важен". Опитвам се да "хвана" преобладаващото настроение тук.
Люб, пиши темите, тия дни или в началото на следващата седмица ще ти дам права за клуба. Когато почнеш лекции, ще ми кажеш.
А, да не забравя: темата за прасето остава! Но следващата с подобно съдържание се трие.



Тема Re: Фейщица модераторнови [re: Фeйщицa]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано09.08.07 09:52



мдаа...като шиитите в Иракския държавен апарат. А ти искаш да се върне "нормалното" положение? Не се заяждам, пази боже!)
Пак повтарям, темата за съботното прасе е около границата и е...типична някаква, но я се замисли малко...

Не е ли добре да остане най-малко,за да показваш на съмишлениците си колко заядливи и не особено остроумни са мършоядите?



Тема беше опит за ирониянови [re: Boлkoдaв]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано09.08.07 09:57



Що се касае до написаното от мен, мога да мина и изтрия всички "компромати" писани от мен за тия 8 години в клубовете. Но аз не ги смятам за такива.


Тъй че, зАрежи. Инак- може пак да пусна нещо с друг ник за твое удовлетворение. Прочее, поведението на някои вегетарианци тук отхвърля една остаряла идея, че агресивността иде от месоядсатвото и токсините в плътта на ужасеното животно
Очевидно се справят чудесно и без тях, произвеждайки си ги сами.
ОК, темата е за модератор, не влизам в дискусии, само маркирам мнение.



Тема Re: аз и сега го "оплювам"нови [re: Kиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано09.08.07 12:18



Агресията може и да е свързана с начина на хранене, но това не означава, че вегетарианците не са агресивни - за пример, Хитлер май беше вегетарианец.



Аз не се опитвам да спра никой да яде месо (нито виртуално, нито сред познатите ми), но пък не обичам и на мене да се опитват да ми въздействат с теми за прасета, сърни, методи за колене и т.н., те са откровено пускани с цел да отвратят хората тук, след като те вече са направили определен (идеологически, практичен или какъвто и да е) избор.

Всичко най-добро и дано клубът намери своето добро решение, защото интересни теми наистина има, има потенциал и да се пускат още много такива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.