Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Днес ядох мусака от карфиолнови [re: Ф.]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 19:01



Има го дори във Фантастико в Студентски град. Със сигурност го има и в Хит. Не знам точно колко калории съдържа, но според мен не много, понеже ми се струва, че не е мазно. То всъщност калориите имат ли някакво значение, не са ли по-важни хранителните качества? Аз честно казано от много време изцяло пренебрегвам калориите, количествата дори - гледам само съответното лакомство да е пълноценна и свежа храна. Разбира се, не винаги:). Онзи ден изядох 3 купички крем-карамел.



Тема Еми хуунови [re: Ф.]  
Автор Цap Изpoд (титаничен)
Публикувано14.08.07 19:27



Правиме го на слоеве, за да не се налага да се бърка. Като разбъркаш бамята става на парцали, които нямат много апетитен вид, макар че е точно толкова вкусно и така.
Продуктите и горе-долу прпорциите (аз го правя на око!):

Бамя - 1000 гр.
лук - 500 гр. (може и повече на око)
домати - 500 гр. (също може повече)
чесън - аз слагам бая


Лукът го нарязвам на тънки филийки като за салата, а не на дребно, защото не ме кефи като изчезне, но това всеки си го решава. Ред лук (да покрие що годе дъното на тенждерата), ред домати, ред бамя и някъде там и чесъна (толкова едро нарязан колкото на теб ти харесва). Това е единия слой. Отгоре се поръзва със сол, червен пипер (около чаена лъжичка на слой) и куркума (куркумата го прави да живее изобщо!), но куркума по-малко от червения пипер да речем 1/4 до 1/2 от количеството на черв. пипер. Малко черен пипер на зърна (може и смесен - бял, зелен, черен...). Това е един слой. Леко се залива със зехтин.
Правят се общо три-четири слоя. Най-отгоре може да се покрие с домати.
Пускаш го да къкри на бавен огън. Обикновено няма нужда да се добавя вода, защото лукът и доматите пускат. Като поумекне цялата работа (ама не ме питай колко му трябва - може би час) се полива отгоре с кокосово мляко (на око естествено). И се остява да покъкри още. Когато е готово, изглежда като готово.


Можеш да добавиш и малко ситно накълцани моркови.

Това е.

По същия начин можеш да сготвиш и зелен фасул. Той става и без куркума.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.