Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 16:18



Защо всички тук разправят най-лицемерно как е трябва да убиваме животни и уж не ядат месо поради тази причина, но пък ползват лекарства, козметика и най-разлчни други продукти, които са причина за измирането на много животни, и то в много по ужасни мъки отколкото в една кланница. Защо не се откажете от лекарствата, за да не умират животни заради вас. Ама като опре до вашето оцеляване нещата някак се променят нали? Лапате цяла шепа лекарства като сте болни и мисъл не ви минава през главите колко животни са умрели в адски мъки заради вашите хапченца. Много лицемерно го давате, пък и леко злобничко(визирам пича с ник безпътен).



Тема Re: Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови [re: Bereтapянeц]  
АвторL. (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 16:31



Хубаво че не визираш мен, щото щях аз да те завизирам :)
Щото като говориш наобщо - генерализираш - не правиш нищо повече от една голяма глупост!



Тема Re: Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови [re: Bereтapянeц]  
АвторKacaпин (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 20:03



....не се учудвай, тука има няколко индивида които са като оная дето казала
" Приемат ли те студент и си вече автоматично едно ниво над другите"
Много се вживяват и това е, ей сега ще наскочат като засегнати пуберитети.
Когато станат сутрин до тоалетна им препоръчвам преди да пуснат водата да се вгледат в произведението си и да схванат , че не са нищо повече от всички хора на този свят.... едни лайновози.



Айде живи и здрави!



Тема Re: Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови [re: Bereтapянeц]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.06.07 23:05



Аз съм вегетарианец не по морални, а по обективни причини. Пробвах преди няколко години как ще ми се отрази вегетарианската храна на тялото, известно време не ядох месо, след което постепенно отвикнах. И усетих, че тялото ми се чувства много по-добре и по-леко без месо.

Т.е. това се дължи на усещанията ми, а не че "не бива да се убиват животни", последното не е аргумент за мене. Друга обективна причина е, че човек по своята природа - инстинкти, анатомия и физиология не е хищник и мършата не е най-естествената храна за човека. Разбира се, ако се приготви по определен начин, с необходимите подправки, аромати, гарнитура и т.н. - става годна за консумиране, не отричам. Макар и да не е най-естествената храна.

Най-естествената храна за човека са плодовете.



Тема Re: Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови [re: Bereтapянeц]  
Авторблaблa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 23:18



Не е ли смешно, че човек, който убива животни за удоволствие, идва тук и ни вини, че бихме убили животно, за да оцелеем? Без дори да ни познава, без да знае всеки един от нас как би реагирал в действителност, просто следвайки някакво свое обобщаващо съждение. Явно имате отчаяна нужда да си докажете, че "е, вярно, не сме добри, но и те не са по-добри от нас."
Ей, не чрез опити да промениш нас, ще се помириш със себе си. :)



Тема Re: Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови [re: бeзпътeн]  
Автор lex ()
Публикувано14.06.07 00:46



Моите причини да откажа месото бяха от всичко по малко, но не отричам, че когато го спрях също се чуствах по-добре, по леко ми беше. Преди като ядях месо постоянно ми се приспиваше, чуствах се отпаднал. Разликата си беше осезаема.



Тема Re: Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови [re: блaблa]  
АвторKacaпин (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 11:18



Мило мое дете и аз не ям месо и аз по обективни причини но не го изтъквам на ляво и на дясно . А за убиването на животни ..... то не е е удоволствие, а по скоро инстинкт за самосъхранение дълбоко в нас от времето когато за да си жив е трябвало да бъдеш ловец. За твой късмет в момента имаш предостатъчно разнообразие от храна ,която можеш да подбираш. Нека обаче си представим 9-10 гладни дни в гората.... тогава ще имаш друг блясък в очите и ще забравиш всякакви "светли идеали". Границата от разумният избор който правим до чистото глезене от типа "убиец на животни" и "мършоядец" е много тънка......

поздрави



Тема Re: Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови [re: Kacaпин]  
Автор lex ()
Публикувано14.06.07 13:08



Веганската диета е най-екологичната... в този смисъл защо не изтъкваш, че си повече еколог от някои еколози и да настояваш за по-добра екология?

Срамуваш ли се от нещо или те е страх, че ще те сочат с пръст и ще те осмиват?



Тема Re: Три предложения за ново име на клубанови [re: Bereтapянeц]  
АвторФeйщицa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 13:53



(работя по идеята на Волкодав)
1. Клуб на морализаторстващия месар.
2. Терапевтичен клуб за месоядни с комплекси, емоционални дефицити, неспособност да се приемат и / или проблеми, произтичащи от хранителните им избори.
3. Клуб на неосъществения партиен функционер. Ми те, милите, щяха да бъдат идеалният дружинен ръководител / кадровик / партиен секретар по татово с това тяхно фиксиране в "нормалното" и "правилното"; с влечението им към униформеното (а не е ли любопитно, че после нас наричат "стадо", докато те самите се изживяват като хищници-единаци?

); със зорката им бдителност към всяко отклонение от Нормата (им) и с раздразнението им към всичко, което не се вписва в ценностната им система или просто не разбират. :))))



Тема Re: Защо вегетарианците сте толкова ограниченинови [re: lex]  
АвторKacaпин (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 14:07



Явно е че нищо не си разбрал/а.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.