Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Не мога да повярвам, че чух това!!!нови  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано13.06.07 16:37



Днес на една лекция един уважаван преподавател изтърси нещо, което меко казано ме шамароса с мокър парцал.

Стана въпрос за атеросклерозата и аз вмъкнах, че растителната диета е един от начините за превенция на това заболяване. Само това казах, нито дума повече, при което се започна една тирада от словоизлияния.... Съвсем категорично заяви, че вегетарианците са хора, на които им "щръква мозъка", "става им нещо", "странни", "ненормални". С напредване на вегетарианството нещата се усилват и се стига до невъзможност за контактуване с такива хора. Обикновено те, дори и блестящи учени преди да поемат тази стъпка, после задължително се провалят, дори твърдеше, че има примери за това! С две думи - вегетарианец ли е, отпиши го! Говореше с такава убеденост, все едно твърди, че Земята се върти около Слънцето! Ако вегетарианството е свързано с йога, нещата ставали вече крайно фатални...
Аз слушах и не можех да повярвам как е възможно тези думи да бъдат изречени от устата на интелигентен човек. Това си е чиста проба дискриминация! Да не ви разправям колко унизен се почувствах, когато разни колежки-"доброжелателки" доуточниха думите му, заявявайки реторично "т.е. вегетарианството води до намалени умствени способности" и поглеждайки със скрито тържество към мене!!!!!!!!!!!!!!!




Тема Re: Не мога да повярвам, че чух това!!!нови [re: Джинджифил]  
АвторL. (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 16:54



Дай ми име, Джинджи! Ако искаш на бележка.
Имам доста приятели учели и учещи в Софийския, на тоя ще му излезе слава - какви смешки разправя!!!

100% бъди сигурен.

А съжалявам за случая ти. Просто има хора със селски манталитет, явно объркали града със селото си..



Тема Re: Не мога да повярвам, че чух това!!!нови [re: Джинджифил]  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 16:54



Вместо да се палиш, замисли се дали не е прав.





Тема Re: Не мога да повярвам, че чух това!!!нови [re: Bereтapянeц]  
АвторL. (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 16:55



Ооо, от кое село идваме ?
Чели ли сме актуалните препоръки на диетологичните организации ?
Или няма интернет при вас



Тема Re: Не мога да повярвам, че чух това!!!нови [re: L.]  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 17:04



Нещо явно имаш проблем с хората на село, ама ако не бяха те нямаше да хрупаш зеленчуци.





Тема Re: Не мога да повярвам, че чух това!!!нови [re: Bereтapянeц]  
АвторL. (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 17:06



става дума за манталитета - ограничен ти е !


или и манталитет не знаеш какво значи ?



Тема Re: Не мога да повярвам, че чух това!!!нови [re: L.]  
АвторBereтapянeц (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 17:09



Абе твоя май е по ограничен, казахме, че не трябва да се яде месо и айде юруш като кон с капаци на всеки, който откаже да повярва. После аз съм бил ограничен.



Тема Re: Не мога да повярвам, че чух това!!!нови [re: Bereтapянeц]  
АвторL. (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 17:12



Цитирай къде съм ползвал думата трябва!!!
Няма такова нещо !!!
Писал съм собствените предпочитания и съм обосновал. "Трябва" не ползвам дори за себе си.

Оправи себе си после почвай с другите.



Тема Казаха ли ти го чедонови [re: Джинджифил]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 17:12



Стига рева на умряло

Като си го просиш, какво очакваш? Да те качат на пиедестал и да те ссочат за пример? Или ще обвиниш в некомпетентност човек знаещ десетки пъти повече от теб?



Тема Re: Казаха ли ти го чедонови [re: няkoй]  
АвторL. (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 17:14



Ето още един със задръстен светоглед.
Погледни се в огледалото - ама да не е изкривено и да не е образованието ти отпреди 20години ! И тогава ела да даваш оценки. Сега са смешни.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.