Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Признавам за хищник тоя човек,нови [re: Фeйщицa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано03.06.07 20:20



Не, миличка, не ти завиждам. Просто те съжалявам, колко си ограничена.



Facta, non verba!


Тема Re: Признавам за хищник тоя човек,нови [re: Last Roman]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано03.06.07 21:14



Тъй, тъй правилно, където свършват аргументите, почват нападките и етикетите.



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Признавам за хищник тоя човек,нови [re: Фeйщицa]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано03.06.07 23:56



защо му се връзваш да му отговаряш?
той точно това иска - да те дразни и да му отговаряш :)))



Тема Re: Признавам за хищник тоя човек,нови [re: Last Roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано04.06.07 00:00



Не е ограничена жената, а е осъзнала себе си и истинската си природа.



А най-нормалната храна за човек са плодовете, не разлагащата се мърша.

Ограничен е този, който съди другите по това какво ядат.

Аз например не съдя хората по това каква храна си хапват. Макар и разбира се да съм усетил, че вегетарианската диета е най-подходяща за човек, не изборът на храна предопределя отношението ми към хората (пак да напомня, че повечето ми приятели са си мършояди и това въобще не ми променя отношението към тях; нито пък ме дразни или пък да ме кара да им проповядвам каквото и да било - това какво ядат си е тяхна работа).

Трябва да съм много ограничен, за да съдя хората по това какво ядат. Това, че например в тази тема се бъзикам, слагайки определения като "мършояди", не означава, че имам някакво негативно мнение към хората, които консумират месо.

Така че те съветвам и ти да не съдиш хората по избора им на начин на хранене. Това е доста повърхностно.



Тема Re: Признавам за хищник тоя човек,нови [re: бeзпътeн]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.06.07 06:34



ми че тука повечето вегета точно това правят - съдят кой какво яде.



Facta, non verba!


Тема Re: Признавам за хищник тоя човек,нови [re: Last Roman]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано04.06.07 10:50



Look who's talking. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Признавам...нови [re: бeзпътeн]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано04.06.07 13:17



Всяко живо същество има оръжие. Така е устроен света.
На човек му е даден разум, и това е неговото главно оръжие. С него той е измислил всякакви оръжия.
С разума си човек се е заселил в цял свят - защото в по-голямата част на света вегетарианството не върши работа.

А аз признавам за вегетарианец този човек, който не обработва земята, не използва никакви сечева и се храни само с растителна храна, набрана направо от природата.
Искам да те видя как ще оцелееш така при нашите географски ширини - няма да те пращам по-насевер...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Признавам...нови [re: BlackWolf]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано04.06.07 16:04



Съгласна съм за разума. Важното е да не го ползваме като оръжие на страха си, предубежденията си, алчността си, омразата си и пр., т.е. за да създаваме оръжия. Още повече, че най-голямата заплаха за съществуването ни сме ние самите, психиката ни на консуматори и предубежденията ни - расови, религиозни, етнически и пр. Т.е. опасността идва отвътре и е дошло време да ползваме разума си не за да се защитаваме от някого или нещо, а за да променим психиката си и да се научим да обичамв света, в който живеем и да се приемаме едни-други.
Относно това дали ще оцелея на север с вегетарианска диета, в света на съвременните комуникации, ще. :) Светът се променя, сега правим неща, които са били немислими само до преди няколко десетилетия. Не виждам защо вегетарианството да не е една от добрите промени. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Признавам...нови [re: BlackWolf]  
Автор Bълшeбниk (KamBam)
Публикувано04.06.07 19:25



Този човек може да го наречеш тревопасен

, вегетарианец не е противоположното на хищник
Как ми долипсваха снегът и боровите гори след твоя пост

Редактирано от Bълшeбниk на 04.06.07 19:49.



Тема Re: Признавам...нови [re: BlackWolf]  
Автор lex ()
Публикувано04.06.07 22:21



Има и такива хора, докато от другите няма.

На всички е ясно, че яденето на месо идва от духовното падение на човека.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.