Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема И такива неща се случват понякога ...нови  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано04.05.07 18:29



от прекален фанатизъм и липса на мисловен процес. Прочетете сами-ако има проблеми с руския-ще съдействам...

Вегетарианцы уморили ребенка голодом

4 мая 2007, 08:49

Верховный суд города Атланта осудил 27-летнюю Джейд Сандерс и 31-летнего Лемонта Томаса за то, что они, будучи строгими вегетарианцами, уморили голодом своего шестинедельного ребенка.

Будучи убежденными последователями веганства - строгого вегетарианства - кормили рожденного дома ребенка соевым молоком и яблочным соком. На момент наступления смерти ребенок весил всего около 1600 граммов.

Адвокаты семейной пары построили защиту на том, что родители пытались дать первенцу все самое лучшее, приучая к «здоровому образу жизни».

Однако суд присяжных приговорил Сандерс и Лемонта к пожизненному тюремному заключению, сообщают «Вести.Ру».

Веганство - образ жизни, подразумевающий полный отказ от продуктов животного происхождения, включая яйца и молочные продукты. Веганы стараются не использовать в быту любые изделия из кожи, меха и шерсти, а также косметику, которая была протестирована на животных.



Тема Re: И такива неща се случват понякога ...нови [re: kaви]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано04.05.07 22:19



> прекален фанатизъм и липса на мисловен процес

Двете не са ли свързани?



Тема точно аз линови [re: kaви]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 22:48



трябва да защитавам някви вегетарианеци, обаче не ми харесва все по-задълбоаващата се тенденция обществото да се меси в личните дела на хората. като искат да си морят децата от глад, тяхна си работа, дарвин рулира.
обаче друго ми направи впечатление - тия са тъпкали детето със соево мляко! интересно е какви са причините за това. дали са били толкова деградирали, че и човешкото мляко са смятали за вредно? или жената от недохранване не е давала мляко?



Тема Re: И такива неща се случват понякога ...нови [re: kaви]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано04.05.07 23:49



Интересен постинг, ама какво от това!Тия теми сме ги 4екнали ве4е, тука!





Тема Re: точно аз линови [re: zaphod]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано04.05.07 23:51



Има ли смисъл да се коментира американската народопсихология!





Тема Re: точно аз линови [re: arancabal]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано05.05.07 01:31



Много са ми забавни разни екземпляри, които са виждали американци само на картинка, но много я разбират "американската народопсихология".



Тема Re: И такива неща се случват понякога ...нови [re: |]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано05.05.07 01:44



> прекален фанатизъм и липса на мисловен процес

Двете не са ли свързани?


Да, май е така, ама могат и нюансирано да се възприемат.

Липсата на мисловен процес е характерна за много човешки същества с ограничени умствени възможности. Така наречените обикновени хора си служат със стотина думи в ежедневния бит и не се различават особено от едно шимпанзе, което при подходящо обучение усвоява подобно количестгво понятия и само физиологичната липса на възможност да говори като нас му пречи да си каже какво мисли. Такива хора са мислещи на елементарно ниво, но не са фанатици-толкова са им просто ресурсите.

Така също тази липса е вътрешно присъща и на иначе образовани и способни в умствено отношение хора, които доброволно се отказват от способността си да мислят, приемайки за висш авторитет и неподлежащ на умствен анализ и осмисляне някаква книга, идея, учение...те за мен са фанатиците и са най-опасните за околните. Защото такива хора осъзнават нещата по-обхватно и се стремят и към властови ресурси. И когато управляват хората около себе си, се стремят да ги направят такива като себе си-пример-религиозните държави-и в средните векове в Европа, и сега на много места по света.

Има и трети вид липса на мисловен процес-но там е по-различно-това е при медитативните практики при йога и други системи от подобен вид. Практикуващият спиране на мисловния поток за мен не е краен фанатик, а е повече човек, който иска да постигне нещо повече от сиво, скучно, фалшиво, лицемерно и т.н ежедневие.




Тема Re: точно аз линови [re: |]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано05.05.07 02:20



Много са ми забавни разни екземпляри, които са виждали американци само на картинка, но много я разбират "американската народопсихология".

Така е, ама може би донякъде. Защото лично аз живея в западното полукълбо и ги виждам всеки ден истинските американци-от Тексас, Илинойз, други щати. И като туристи-защото им е близко и сравнително евтино, и като постоянно живеещи и работещи. Случва ми се и да се засечем в хотелите "оул инклуид", с прословутите пластмасови гривнички на ръцете с различен цвят.

Има най-различни хора между тях-има и такива, с които ми е приятно да прекарам няколко часа на чашка вино и нещо за хапване. А има и други, с които не може да се общува-просто самочувствието им ги прави такива.

Има няколко общи неща, които ме впечатляват негативно като цяло при тях-пак казвам-не говоря за всички като цяло, а за визуалните ми впечатления по партита, хотели, ресторанти, плажове и другаде:

- любовта към химически обработените храни, прекаленото предоверяване на какви ли не идиотски реклами-а те тук са доста по-идиотски от европейските, вЕрвайте ми;

- обилното хапване и съответно масовата пълнота-и като следствие търсенето на пластичните хирурзи като решение или тъпкането с разни химизирани боклуци за отслабване;

- поемането на астрономически количества кока кола-особена от онази без калории, с подсладителите. Само мексиканците пият повече от тях като количество на човек от населението;

- лицемерната маска при общуване-ще се разтопят от любезност и учтивост, ще те питат за семейството, жената, децата-дори и да не са особено запознати с подробности от семейното ти състояние-етикецията им го изисква явно;

- голямото желание да поддържат имидж, който често им струва скъпо-понякога и те не могат да обяснят защо трябва да живеят в по-скъп квартал и да плащат 3 пъти по-скъп наем, когато спокойно могат и да си спестят това разхищение;

- а да не говорим за колите-грамдни мастодонти с 6-8 цилиндъра и съответно 2-3 пъти повече гориво-и то обикновено за 1 човек. Ама бензина си е по-евтин не в проценти, а в пъти от българския-какво им пука, че са 5% от света, а изгарят 25% от горивата;

Редактирано от kaви на 05.05.07 02:35.



Тема Re: точно аз линови [re: kaви]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 03:54



Ами аз живея сред тях повече от 5 години и не съм съгласен с всичките ти наблюдения:

> - любовта към химически обработените храни, прекаленото
> предоверяване на какви ли не идиотски реклами-а те тук са доста
> по-идиотски от европейските, вЕрвайте ми;

Не съм забелязал такова нещо.

> - обилното хапване и съответно масовата пълнота-и като следствие
> търсенето на пластичните хирурзи като решение или тъпкането с
> разни химизирани боклуци за отслабване;

Може би има щати където хората са по-пълни отколкото в БГ, но на местата където съм живял не съм забелязал хората да са забележително по-пълни от българите.

> - лицемерната маска при общуване-ще се разтопят от любезност и
> учтивост, ще те питат за семейството, жената, децата-дори и да не
> са особено запознати с подробности от семейното ти
> състояние-етикецията им го изисква явно;

Това се нарича добри обноски.

> - голямото желание да поддържат имидж, който често им струва
> скъпо-понякога и те не могат да обяснят защо трябва да живеят в
> по-скъп квартал и да плащат 3 пъти по-скъп наем, когато спокойно
> могат и да си спестят това разхищение;

Аз мога да ти обясня.:) Училищата зависят от района в който живееш и обикновено се финансират от данъците върху недвижимите имоти. Ако някъде е 3 пъти по-евтино да живееш, училищата там са поне 3 пъти по-лоши :) Отделно престъпността е по-висока, но това са подробности.

> - а да не говорим за колите-грамдни мастодонти с 6-8 цилиндъра и
> съответно 2-3 пъти повече гориво-и то обикновено за 1 човек. Ама
> бензина си е по-евтин не в проценти, а в пъти от българския-какво
> им пука, че са 5% от света, а изгарят 25% от горивата;

Могат да си го позволят, карат. Друг тип хора, които много ме забавляват, са тези които много държат да ми обяснят как да си харча парите :)

П.П. Не карам 6-8 цилиндрова кола и обикновено ходя на работа с велосипед :)



Тема Kakwo da o`akwa[ ot sy]estwa za koitoнови [re: kaви]  
АвторNormalen (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 04:45



wis[a cennost e da se prewyrnat w krawi




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.