Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Още една порода вегетарианци, към които мога  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано20.04.07 06:13



спокойно да причисля и себе си-след дълго лутане. Ековегетарианците-ето това е бъдещето...

Машина за месо
от Олга Апостолова :: Коментари (26)

Хората стават вегетарианци по много причини. Екологията спокойно може да бъде най-важната. Ето как вегетарианците спасяват гори, пестят енергия, икономисват вода, помагат на планетата.
Преди да си попитал - не съм вегетарианка. Не точно. Но съм от онези не-вегетарианци, които не ядат месо. В много редките случаи, когато ми се случва да ям месо, го правя, само ако знам точния му (задоволителен) произход.

Когато за пръв път ми обясниха защо месоядството не е еко, малко се подразних. Ако сметката наистина беше толкова проста, все някой щеше да я е направил. Но постепенно започнах да свиквам, че точно лесните сметки никой не ги прави.

За да си отгледаме животни за консумация (и тук включвам прехраната на близо седем милиарда души), си трябват бая земя, вода, фураж, енергия, транспорт, а и си е необходимо да се помисли за замърсяването.

В повечето случаи с още земя се сдобиваме по обичайния начин – изсичаме гори. Както един фен на Горичка (и на вегетарианството) наскоро ни писа - изчислено е, че за всеки хамбургер се унищожават 5 кв.м. тропическа гора. И това е само, за да се намери място под слънцето на поредното животинче, което после бързо се отклонява към кланницата.

Преди това да се случи, обаче, въпросното животинче трябва да бъде отгледано, за което са си нужни фураж и вода. Повече от една трета от зърнените храни в света се гледат за фураж (по-лошото е, че това е все земя, която се обработва интензивно – пръскаме, торим). Няма спор, че ако този ресурс се използваше за изхранване на хора, нещата с гладуващото световно население щяха да стоят другояче. 10 000 литра вода пък отиват за "отглеждането" на едно кило телешко, сочи статистиката – а само 500 за едно кило картофи. Ако си загрижен за природните ресурси, ето начин да помагаш.

Фермите на всичкото отгоре са огромен замърсител. Смята се, че в Съединените щати те замърсяват 20 пъти повече от хората. Често големите ферми генерират толкова боклук, колкото един цял град. Всичко това после се отмива във водните площи и вкарва в тях нитрати, фосфати и всякакви бактерии.

Всъщност най-неетичното в цялата работа е, че освен че разсипваме природата, за да си произвеждаме пържоли, го правим по доста безобразен начин от гледна точка на животинчето. Няма човек, който да не знае как се гледат интензивно бройлери или прасета – че им е тесничко, че са болнави, че ги тъпчат с хормони и антибиотици. Близо 500 млрд. животни годишно правим на пържоли. „Прекрасна” храна, която после ни прави болни. Доказана е връзката между прекомерната консумация на месо (особено наблъсканото с хормони и антибиотици) и един куп заболявания. Поредният провалил се опит да си докараме качество от сбъркан модел и на гърба на мизерия.

Трудно се преглъща фактът, че за отглеждането на храната на един месоядец е нужна десет пъти повече земя от тази за храната на един вегетарианец. Сигурно затова са e появила тази разновидност - не-вегетарианците, които не ядат месо.





Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: kaви]  
Автортapaлeжka (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 07:32



Ааааааа!!!!!!!!!!!!!

Колко пъти ще четем това по-нагоре - казано по 100 различни начина и копирано от 100 различни сайта?????

Ясно е, че отглеждането на животни за месо изисква много ресурси!! Е, и? Каква е ползата да дъвчем тази тема през месец-два?

Не виждам някой в този клуб да оспорва истината, че месото излиза много по-скъпо от плодовете, зеленчуците и зърнените храни!!!



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: тapaлeжka]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано21.04.07 04:08



А всъщност какво ново може да се каже по този въпрос, който така поднесен явно те дразни? Просто единственото ново в подобен клуб сигурно ще е някой химизиран продукт, който ще се изрекламира усърдно от пробвалите го и убедените че той е по-добър от предишния и т.н.

Какво друго ново може да има в един подобен форум??? Хората се събират тук виртуално, а отвреме навреме и на живо и обменят опит, идеи, познания...та ако ще и само рецепти за манджи да е-пак си има смисъл. Но това неизбежно си се повтаря и няма какво друго да има. Не може да се преоткрие колелото-то вече си е открито и има кръгла форма-не може и да е квадратно или многоъгълно. Такива са нещата според мен.

Аз не дъвча теми, а просто споделям какво съм прочел. Ако не ти харесва-не го чети или просто отминавай. Защото си се превръща в едно заяждане, от което не виждам изобщо смисъл.




Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: kaви]  
Автор | (новак)
Публикувано21.04.07 20:14



Ние сме част от природата, и като такива, не можем да я "разсипваме".



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: |]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 22:50



е, то ако ставаше с логика.... :)



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: kaви]  
АвторГopЯнинa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 14:21



Тъпо е да пишеш неща без да се замисляш
Това да копираш и лепиш без мисъл си е кофти

Един пример

10 000 литра вода за кило телешко

Да кажем че телето изпива на ден Х литра, живее Х дена, За отглеждането на кило месо отиват Х кила фураж, за които са похарчени определени литри вода.

Както и да го сметнеш ако телето тежи 300 кила, се оказва че са похарч1ени
3 000 000 литра вода

Абе вие мислите ли бе
за 100 телета отива Дунава и за 1000 морето



И какво означава ПОХАРЧЕНИ
Ако сте учили има едно нещо кото се нарича КРЪГОВРАТ.
Т.е. водата не изчезва, отива в разстението, изпарява се и пак пада


Не съм За убииствата и мизерния живот на разни същества
Но съм За хората да се опитват да се замислят мъъъничко поне, преди да кажат нещо



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: ГopЯнинa]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 15:15



В отговор на:

Абе вие мислите ли бе




Много емоции вкарваш, а малко аргументи ?
Kато не искаш да приемеш нещо, го смяташ за неразумно ?
Казва му се ентропия - просто една животно хаби калории,
докато израстне (и то трява да живee някакси :-)),
и тия калории са с почти десет пъти повече отколкото
ако се погледне на растителната храна която е изяло като на храна за човека.
Подобно е за водата.
Take it easy



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: ГopЯнинa]  
Авторлyнa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 19:53



Кръговрат, кръговрат, ама тая вода вече е замърсена. Може да замърси почвата, морето, да повлияе зле на рибата и т.н.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Lub]  
АвторГopЯнинa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 20:31



Ето пак

Опитвам се да сведа нещата до разумна логика
3 000 000 литра вода за едно теле от 300 килограма е НеЛогично

5м2 от ропи4еска джунгла за един хамбургер е НЕ ЛОГИчно
Сметките са прости
В един град от рода на Мадрид има като минимум 15 МаК Доналдса и Бургер Кинг
на ден всеки продава минимум, минимум 1000 хамбургеси вече имаме изсечени 75 000м2 на ден това са 27 375 000 м2 на година. Това са адски занижени цифри и те говорят че вече живеем в Сахара от поне 50 години

Да не говорим че един хамбургер е примерно 50тина грама месо 50тина грама хляб, резен домат, майонеза и незнам какво, къде вмъкнахте в него 5 м2 амазонска джунгла не разбрах.


Просто всички тези цифри са измислица на разни долнокачествени организации използващи хората за да трупат пари.


Не съм против да се опазва планетата
Не съм против да се намери начин страданията да са по малко, животните да не се изстребват и мъчат

Просто съм против навика хората да не се замислят върху нещата които говорят и които им втълпяват

Аз поне прилагам елементарна логика
А тези цифри са изсмукани от някъде и повтаряни и преповтаряни от хора които не се замислят дали това е реално или не



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: ГopЯнинa]  
АвторBoлkoдaв (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 22:33



Не е лошо да поработиш върху правописа си, човече.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: ГopЯнинa]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 22:56



В отговор на:


3 000 000 литра вода за едно теле от 300 килограма е НеЛогично
...
Просто съм против навика хората да не се замислят върху нещата които говорят и които им втълпяват

Аз поне прилагам елементарна логика[/url]

"Логиката" ти са опити да напаснеш нещата към твои вярвания.
Не си запознат, което личи от елементарните ти разсъждения
Едно теле, дори и да е 300кг.,
това никога не значи 300кг. пържоли.
Месото е наполовината (другото са кости, черва, кожа).
Да продължавам ли?





Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Lub]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 23:00



Sorry, отговорът ми трябваше да изглежда така:


В отговор на:

3 000 000 литра вода за едно теле от 300 килограма е НеЛогично
...
Просто съм против навика хората да не се замислят върху нещата които говорят и които им втълпяват

Аз поне прилагам елементарна логика




"Логиката" ти са опити да напаснеш нещата към твои вярвания.
Не си запознат, което личи от елементарните ти разсъждения
Едно теле, дори и да е 300кг.,
това никога не значи 300кг. пържоли.
Месото е наполовината (другото са кости, черва, кожа).
Да продължавам ли?



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Lub]  
АвторГopЯнинa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 01:40



Хващате се за дреболии

дали са 3 000 000 литра вода в 150 или 300 килограма идеята е че е нелогично
както и да има нещо от 5м2 в една хамбургеса

Говорим за нелогични неща

И бедните духом дето се ловят за правописа при липса на аргументи
Съжалявам ги, ограниченията са някъде в тях

Н дааа

Новота порода вегетарианци явно са тъповатите такива





Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: ГopЯнинa]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 02:55



В отговор на:


Хващате се за дреболии

дали са 3 000 000 литра вода в 150 или 300 килограма идеята е че е нелогично
както и да има нещо от 5м2 в една хамбургеса

Говорим за нелогични неща
...
Новота порода вегетарианци явно са тъповатите такива




Не, просто явно малко хора (и вегета и невегета) знаят каква е реалността...
относно темата.
Ти по-добре да помислиш пак, преди да пишеш.

Помисли също освен че се дава толкова фураж и вода (едно животно все пак гори калории и пие вода за да живee),
отиват и също и бензин за транспорт на самия фураж а и на животните до кланицата,
образува се и и метан (от изпражненията на добичетата) който затопля здраво атмосферата...
А твоето негодувание относно замърсяванията на водата и намека че има кръговрат е ... . На Земята има достатъчно вода, просто повече водоеми са замърсени от бактерии и химични продукти, и познай откъде идват те.

...да почетеш малко повече екология?



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Lub]  
Автор | (новак)
Публикувано23.04.07 06:04



Ако се гръмнеш знаеш ли колко калории ще спестиш? :)



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: |]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 10:47



mnooogo smeshno.

grymni se ti kato ti haresva, daj primer ? !
vse pak atavizmyt niama da ti pomogne v novoto vreme.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Lub]  
АвторГopЯнинa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 10:54



Дърляме се за дреболии и егото ни не ни позволява да признаем поне част от гледната точка на другия

Имах в предвид елементарни сметки
Пример
300 килограма теле, за да достигне тези резултати има нужда от 7 месеца т.е.200 дена по 10 литра дневно са 2000 литра. Ако месото е 200 от 300 те кила говорим за 10 литра разход на килограм дневно и не за 10 000.
Има естествено и други разходи
Водопровода до фермата, тръбите по които тече водата, кабелите за захранващата инсталация, пластмасата на ключа за включване на помпата, изразходване на обувките на работника и т.н. и т.н.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Lub]  
Автор | (новак)
Публикувано23.04.07 15:51



Аз нямам проблеми с харченето на калории, за какво да се гръмвам? :)



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Boлkoдaв]  
Автор титaн ()
Публикувано24.04.07 13:15



дубре де :))) хайде опитайте се да направите една реална сметка , ама първо прочетете колко месо се използва, кожата и тя струва кинти и т.н.
Интересно ми е да разбера колко точно струва отглеждането на "пържолите"

www.homecinema-bg.com



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: титaн]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 16:57



To si ima statistiki za tazi cel
Toplata voda i koleloto veche sa otkriti


Predlagam da se obyrnem kym tiah



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: титaн]  
Авторlkonomist (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 17:03



Struwa za kolkoto se prodawa na pazara.
Demek malko po-skypo ot powe`eto trewolqci, no za smetka na towa mnogo po-hranitelno.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Lub]  
Автор | (новак)
Публикувано24.04.07 19:06



> To si ima statistiki za tazi cel

Ами дай ги тези статистики де. Но публикувани в научни списания, не по вегетариански сайтове :)



Тема статистики де. Но публикувани в научни списаниянови [re: |]  
Автор Люб ()
Публикувано25.04.07 01:45



мхм,
Заповядай три публикации в най-известно америкaнско научнo списание.
Приятно четене.






и пълния му текст:

Редактирано от Люб на 25.04.07 01:51.



Тема Re: статистики де. Но публикувани в научни списанинови [re: Люб]  
Автор | (новак)
Публикувано25.04.07 02:07



Благодаря, ще ги прегледам утре.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: ГopЯнинa]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано25.04.07 05:24



Цитат:Тъпо е да пишеш неща без да се замисляш
Това да копираш и лепиш без мисъл си е кофти


Това, че съм си позволил да пусна нечие писание, не значи, че споделям безмозъчно, т.е. тъпо според теб, възгледите на авторката-ако изобщо тя има мисловен процес на места. Харесва ми идеята да се стремим да живеем в един по-хармоничен и по-приветлив свят.

Но това не се постига нито с откровено безмозъчни манипулации с цифри и практически невъзможни факти /както очевадно е на места в подобни елементарно пропагандни четива на еко и не знам какви си активисти/, нито с оплюване на отсрещната страна. Както за съжаление правят мнозинството от българските млади хора, когато ползват интернет, а и каквато и да било медийна форма на изява. Вероятно и затова жалката ни държавица е в подобно състояние. Защото сме едно общество от отворковци и всезнайковци, на които им липсва както усещането за съпричастност към някаква общност, така и елементарно възпитание. Независимо от това ядат ли или не месо...

Има и по-нормални, по-цивилизовани форми да кажеш някому, че не си съгласен с него.




Тема I na men mi hareswaнови [re: kaви]  
АвторHarmonien (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 08:45



В отговор на:

идеята да се стремим да живеем в един по-хармоничен и по-приветлив свят.


I go namiram w sebe si, a kolko wegetarianci ]e izqm i kolko benzin ]e izpiq mevduwremenno, na koj mu puka? Wyw wseki slu`aj ne i na mene ili na drugite normalni.



Тема Re: статистики де. Но публикувани в научни списаниянови [re: Люб]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 02:04



Не успях да прочета втората статия, не виждам текста й от линка, който си дал, а ме мързи да я търся в нашата библиотека.

Прочетох (по диагонал) другите две статии. И двете не са източник на въпросните статистики, а само ги споменават. Мързи ме да търся статиите, които (би трябвало да) съдържат оригиналните статистики.

Забавното е, че третата статия споменава различно число (няколко пъти по-малко), необходимо за отглеждането на кг. месо от това споменато от кави. :)



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: kaви]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 01:27



Просто търсейки някаква информация в Интернет, попаднах на вашия разговор и си позволявам да се намеся за кратко. водите си прекрасни свои дискусии, което е чудестно, виждам също, че сте добре организирани помежду си, което е също толкова чудесно. Според вашата терминология аз съм "месоядец", който обаче никога и за нищо на света не би нарекъл някого от вас "тревопасен", замислете се върху това.

Ще се постарая да бъда кратък и ще се опитам да отправя най-важните си забележки. Когато се борави с научни данни, например за 90-те процента зърнени храни в Северна Америка, квадратните метри тропическа гора и литрите вода. Моля, направете си справка. И най-елементарният анализ ще ви покаже, че тези данни са, меко казано несъстоятелни, както е несъстоятелно в днешно време човек да се позовава на иначе важни за историята на науката учени, като карл Линей.

Като човек външен за вас, въпреки че през живота си съм общувал с много вегетарианци, някои от които най-близки мои хора, мога да ви посъветвам, да не превръщате вегетарианството в идеология. Приемайте го като хоби, дори се вманячавайте на тази тема, но не го идеологизирайте. и не забравяюте, че живеете в свят на "месоядци", който скоро няма да престане да бъде такъв.

И аз, като тъп "месоядец", мога да споделя с вас възпрятието си. Приемам някой да се въздържа от месна храна поради здравословни, морални, религиозни или каквито да е други причини. Но това е само до момента, в който започва да ми навира тия причини пред очите за щяло и нещяло, като кришнарите, дето ми пробутват глупавите си изпълнени с печатни грешки преводчета или продавачите на прахосмукачки и тенДЖУрки Тефал.

Пожелавам ви успехи във всяко отношение, а също да не забравяте, че дори и ние, "месоядците" сме хора, човешки същества. За довиждане ще ви цитирам един приятел, който казва: "Ако Менделсон беше вегетарианец, сега нямаше и да сме чували за Бах, камо ли нещо от него".

Приемете ме за доброжелател и ме извинете, ако съм ви отегчил.



Тема Re: I na men mi hareswaнови [re: Harmonien]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 01:38



Приятелю, зная че няма да прочетеш това, но все пак. Би трябвало да ти пука за много неща. Твърдиш, че си нормален, а искаш да ядеш хора. по-добре яж пръст, вулканична лава или кокали на динозаври, но не яж хора. И един съвет, като си уж нормален, защо не използваш нормалната азбука за писане на български език, "май диъ: ф:енд?"



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Ивaйлo]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано28.04.07 09:12



всичко хубаво, само една забележка.
никой на никого нищо не навира.
именно месоядците идват тук да "ни натриват носовете".
не сме отишли ние в месояден форум да обясняваме колко е зле да се яде месо.

и сега знам каква канонада от просташки и неграмотни постове ще последва и как ще се опитат да ме уязвят, но няма начин това да стане.



Тема Vivda[ li w kakwa gre[ka siнови [re: Ивaйлo]  
АвторNormalen (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 17:23



Celiq ti posting e niz ot gre[ki

1. Ne samo ti go pro`etoh, dave blagowolqwam da otgoworq

2. Hajde za tri meseca az ]e qm hora, ti qv skali, da widim kakwo ]e se slu`i.

3. Ne pi[a normalno za da se dobliva do wa[ata duhownost. Poneve nqma na`in da se izkelefir`a `ak tolkowa, `e da stana trewopasno, pone se opitwam da se dobliva do wa[iq na`in na mislene.



Тема Re: статистики де. Но публикувани в научни списанинови [re: Люб]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано28.04.07 20:00



айде пак "науката" трябва да има последната дума..

"This paper considers several aspects of the traditional Mediterranean diet in relation to global sustainability"
еми сори, ама няма такава диета

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Boлkoдaв]  
Автор | (минаващ)
Публикувано29.04.07 06:28



Колко пъти ще трябва да те насочвам към описанието на клуба. Този клуб _не е_ вегетариански, а за вегетарианството. Надявам се, че разбираш разликата между двете.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: |]  
АвторГopянинa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 10:34



Ей
Тука пак имало и хора дето се опитват да размислят

Опитах се да накарам и онези от горичка.ком, но те се нахвърлиха озлобени върху мен.
Забравиха цялата си доброта, или са добри само с пържолите, и се нахвърлиха люто върху мен.

Цялата идея беше, че човек трябва да е критичен, както с нещата дето поглъща за да засити тялото, така и с духовната храна.
Трябва да се мислят нещата които четеш и ако видиш че са глупост да го кажеш.

Те обаче се нахвърлиха освирепели и с потекли лиги срещу мен.
За тях хамбургерите са висшето Зло а тези дето са инакомислещи са на най/долното стъпало на еволюцията.

Колко злоба има в човек, когато се опиташ да му кажеш, че има и друга гледна точка, чак ме е страх.


И стига с тази простотия, кой как бил написал и какви правописни грешки допуснал. Една страхотна идея може да е страхотна и написана с разкривен почерк върху тоалетна хартия, дори използвана такава.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Гopянинa]  
Автор титaн ()
Публикувано02.05.07 10:46



Значи да ви съобщя . От днес този клуб става вегетариански .

В интерес на истината хамбургерите са зло и доказателството е в Севрна Америка :) Но всеки да си живее така както му харесва . Незнанието и глупостта на едни правят живота прекрасен на други ,по умни от първите - това е цялата истина :)

www.homecinema-bg.com

Редактирано от титaн на 02.05.07 10:51.



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: титaн]  
Автор | (< /dev/rando)
Публикувано02.05.07 16:39



> В интерес на истината хамбургерите са зло и доказателството е в Севрна
> Америка :)

Bullshit. Виждала ли си истински хамбургер? И по какво точно се различава от българското ядене на кюфте, салата и пържени картофки?



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: |]  
АвторГopянинa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 17:30



Така и всъщност не разбрах, защо се изсича за един хамбургер 5м2 а за едно кебабче немаме тези загуби. Дали формата на хамбургера прави лошото?

Предпочитам да съм гражданин на Северна Америка, и много милиони други предпочитат същото, отколкото да живея в Бг.
Страна в която хората се тровят масово със скапано месо, тонове отровни фъстъци, липса на санитарен контрол, хлебарки в кетчупа, агнешко завито в черги прекарвано с микробус и 1000ди други такива варварщини.
И това само в хранителния сектор, за другото социално, икономическо, политическо мизерстване да не говорим.

Единствената гордост на българина е че е бил роб и че са го убивали масово. То пък голяма гордост.
Ако това е някаква заслуга то Пол Пот уби за няколко години над 2 000 000 човека. Онези трябва всички да са светци.

Та не разбрах с какво е по/добре Бг от Сащ и Канада т.е. Северна Америка?

Хора опитайте се малко да мислите а ?



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Гopянинa]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 00:04



A bil li si v severna america?



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: p]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 23:23



Трагедия. Пълна трагедия. Вместо да си говорите за ползите или недостатъците на вегетарианското хранене, си приказвате абсурдни нещица от сорта колко тропическа гора отива за 1 хамбургер. Ами колкото-толкова! Сега, в момента Бразилия е една от страните, които масово е преминала на т.нар. биогориво. Колко ли кв.м. отиват за придвижването на един бразилец (вегетарианец или не), до местоработата му? Защо не говорите по същество, а се опитвате с глупави и обикновено скалъпени статистики да намерите нещо, което всъщност не е друго, освен оправдание за това, което правите?



Тема Re: Още една порода вегетарианци, към които моганови [re: Гopянинa]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано09.05.07 18:00



Какво зна4ение има статистиката за това, дали тази индустрия замърсява околната среда!То си е ясно като бял ден!Отидете зад един цех за преработка на
месо и цялата статистика 6те ви блъсне здраво по обонянието!Отделно може да видите варелите с химикали , строени и готови да бъдат използвани за консервацията на месо и колбаси!А ако искате и да ви заведа и в кланица!Или пък на кораб, който превозва добитък!А да кажа ли колко , 4есто се изхвърлят сантинните му води в морето?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.