Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Слуз ли?! :Pнови  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано04.03.07 16:46





We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: Фeйщицa]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 18:43



В netinfo редовно чета глупости и се смея на простотията на тия ,които преписват и на тия ,които вярват :))
Нормално е в зимния период,когато консумацията на сладолед спада рязко да се появяват платени "научни открития" за да потръгне бизнеса :) ама както казват истинските учени във Вселената след водорода най-разпространена е глупостта :)



Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: titan]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано04.03.07 19:38



С други думи "Сал мойта нАука е нАука, сал учЕните, дето аз им вярвам са учЕни, туй що не се вписва в мойте вярвания е простотия."Жеуезен аргумент. ;)
Междувпрочем диетичните храни са по-скъпи, бизнесът с тях е доходоносен, тъй че клишето ти за платените изследвания не си е на мястото.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 04.03.07 19:41.



Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: Фeйщицa]  
Автор ease ()
Публикувано04.03.07 20:01



Диетичните храни не са по-скъпи по света. Само в България може да са по-скъпи. Нискомасленото мляко не е по-скъпо от пълномалсеното нито обртаното-на една цена са.

Освен това,да отричаш,че гоялам част от подобните изследвания са платени от компаниите,който произвеждат млякото е глупост.Из Канада има реклами за мляко-как било полезно за костите , за сила, за не знам какво..и на ъгъла на афиша си пише,че е споснорирано от обедниение на компании за производство на мляко.

Определено млякото създава слуз.Не казвам,че е вредно за всеки.Хора с много лека конституция имат нужда от мляко да се заземят.Липсата на мазнини в диетата наистина може да доведе до хормонални проблеми...Но като цяло да се твърди,че който иска да забременее трябва да я де сладолед, е точно същото като оня виц за доктора, дето открил,че бобът лекува рак....или поне в 50% от случаите.



Ако забелязваш те съветва да се увеили приемът на мазнини, не на захар и мляко, косерванти и оцветители, които са неизменни съставни на сладолеада. Защо не казаха-намажете си филийката с масло-това би било еквивалент на чашата пълномаслено мляко или на сладоледа?Защото е твъде евтин вариант и няма файда. Трябва да се купува сладолед, защото прави печалба.



Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: ease]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано04.03.07 20:45



Пише сладолед или пълномаслено мляко. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: Фeйщицa]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано04.03.07 23:13



"Сал мойта нАука е нАука, сал учЕните, дето аз им вярвам са учЕни, туй що не се вписва в мойте вярвания е простотия."

Да, де, именно тези учЕни пишат статиите в които се хвали неяденето на месо и колко е полезно това за здравето на хората:)



Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: пeтльo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано05.03.07 09:29



Просто всичко на този свят е относително, многостранно, противоречиво, за всичко може да се изнамерят про и контра аргументи. Яденето на месо е полезно за едно и вредно за друго. Пиенето на мляко също. Същото може да се каже за плодовете, заленчуците и всичко, което тук се тачи. От Андреа научих, че подбелът в големи количества вреди на бъбреците. Излиза, че дори и билките, също като лекарствата, лекуват едно и вредят на друго.
Именно тази противоречивост поражда безкрайност от теории. Затова и принципът, в който аз вярвам е умереността. На организма ни е нужно от всичко по малко.
А месо не ям единствено по етични причини.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: Фeйщицa]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 11:21



Що бе яж си месо , етичните причини могат да се оборят веднага , важното е да си умерена. Пий си млекце умерено,яж си месце умерено, яж тесто умерено ,сирене и кашкавал умерено и ще си живуркаш умерено накрая ще ритнеш бакърчето умерено. Други изглежда ще го ритнем неумерено :))

Днес идва един клиент при мен ,един такъв дебеличък и се поти непрекъснато, от тия умерените ,дето умерено похапва от всичко и ме гледа как ям фурми за закуска и почва веднага да ми развива теории как съм щял да умра ако не ям месо и мляко . А аз точно го помолих да ми опише процеса на моята "кончина" , на което той се запъна. Попитах го откъде знае какво ще ми се случи ако не ям месо и не пия мляко,а той ми казва,че го бил учил в универсистета 70 те години ....а аз му казвам "Човече ,сега е 2007 ма година и Тодор Живков не е вече на власт , успокой се ,държавна сигурност не контролира вече тия процеси. А освен това има литература , почети , прецени ,пробвай ...
Та така ..някой застаряващи личности ,много се доверяват на това,което са ги учили в училище . И мен едно време се опитваха да ме учат ,че партията е водещата сила на прогреса и трябва да съм примерен комсомолец ... опитваха се да ме направят горд от това да работя по 10 часа на струг или бояджийска машина. Но в крайна сметка им теглих една майна и реших да стана капиталист-милионер :)))) Някак си по ми харесва да ям собствено произведена храна, да ходя където си поискам и да правя каквото си поискам.
Замисляли ли сте се ,че още от малки децата ги облъчват с позивни какво трябва да се яде, какво и как трябва да се работи ,за да си в услуга на обществото и как конфекционно произвеждат работници .....които тъпчат с изкуствени витамини, изкуствени храни и изкуствени напитки,обзавеждат ги с изкуствени дрехи и изкуствени настилки и мебели в домовете в изкуствено създадени гета ... до момента в който вече не са продуктивни , след това за парите ,които са спестили им набутват едни "лекарства" и айде на горелката.
Защото един обикновен работник не заслужава дори тялото му да иде в земята ,откъдето е дошло.
Това е скъпа ми Фейщице или Маграт Чеснова ,така по-лесно те помня :)
Доста се влияеш от позивните на обществото ,което се опитва само да ти вземе енергията в какъвто и да е вид и съответно прави всичко възможно за това.Ти не зная доколко си информирана ,но едно време за дебелосерковците от политбюро се гледаше специална храна на специални за целта места .По времето на Чернобилската криза за тях се внасяше всеки ден екологично чиста храна от Бразилия , докато работниците лапаха радиация. Имаше екипи от лекари ,ама не от тия дето вземат процент от продадени лекарства ,ама такива дето обикаляха света и се учеха кое как става.Та тези лекари добре ги съветваха какво и ка да ядат .Само ,че и другарите бяха умерени и похапваха глиганчета и сърнички та горе долу бързо се гътнаха. Мир и покой да не намерят никога душите им и да страдат вечно .
И един такъв лекар ми разправяше ,как бил командирован в братски Китай и всяка седмица пишел факсове с това ,на което другарите там го учили ... и дълго ми обясняваше за вегетарианството ,а аз гледах с нищо неразбиращи очи и си виках - тоя нещо е изперкал .Ама на ,идва му на човек просветлението в трази насока и някак си почва да ги разбира нещата дори и без да чете , идва му отвътре. А явно ти още си на друго ниво . Но ти пожелавам да скочиш скоро на това :))А и на всички останали ,които имат желание за развитие.



Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: titan]  
Автор huanji ()
Публикувано06.03.07 19:56



Успя ли поне да станеш капиталист - милионер?





Тема Re: Слуз ли?! :Pнови [re: titan]  
АвторBoлkoдaв (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 07:01



ех, ако можеше да се върне времето назад, пък нека да са си партийните другари на власт, хич не ми пука. щях да избягам на запад, тогава бях още малък и под влияние на родителите, не ми стискаше, ама ако съм с тоя акъл хич нямаше да му мисля. тогава не беше проблем да те приемат в която и да е капиталистическа страна, не е като сега, сега вече и ние сме част от Запада, поне на теория. а на практика - всички знаем как е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.