Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано18.02.07 17:06



Една метеороложка говореше по новините и изреждаше нещата, които всички можем да направим за околната среда. Между тях беше и "Да не ядеш месо, да си вегетарианец." :)))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))нови [re: Фeйщицa]  
Автор huanji ()
Публикувано18.02.07 17:09



Започва да ми звучи като сериал на ужасите...





Тема Re: Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))нови [re: Фeйщицa]  
АвторTOШE (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 18:57



Ми това е чист математически факт. За да натрупа едно теле, прасе или пиле 1 килограм месо му трябва да кажем 15 килограма фуражна храна.
Проста сметка
1 килограм чисто месо е около 1000 калории енергия и съдържа 200 грама протеин.

Това нещо е произведено от около 15 килограма фураж, то те съдържат приблизтелно над 50 000 калории тоест 50 пъти повече. Основно от сложни въглехидрати, които са над повече от 10 килограма, и 2000 грама протеин - 10 пъти повече. Едно животно разбира се дърпа и други ресурси, като вода, ток, човешки труд, транспортни, строителни и още куп др. докато стигне примерно до магазина на шунка.
От 15 килограма зърно, може едно семейство да яде хляб дори цял месец, а ако това е употребено за производство на месо, ще може веднъж да си хапнат пържоли.
Храненето с месо всеки ден на болшинството хора със сигурност дърпа много повече природни човешки и всякакви ресурси отколкото, ако месо не се ядеш или се ядеше поне 2-3 пъти по-малко.



Тема Re: Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))нови [re: TOШE]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.02.07 19:23



Това е много добра насока за разсъждения и изследвания, в т.ч. и икономически, екологични и т.н. Чувах за такива изследвания относно тези аспекти на месоядството сред хората и ресурсите, които се изразходват, както и за ефектите, оказвани върху околната среда, но не съм попадал на данни, защото не съм се заинтересувал подробно.



Тема Re: Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))нови [re: TOШE]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 19:24



да не пропусна да се обадя и аз... :)
как едно семейство ще яде 15 кг зърно един месец? ние ядем по един килограм (не 700 г) хляб на ден.



Тема Re: Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))нови [re: бeзпътeн]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 20:11



Мисля, че беше по 8 кг концентриран фураж за килограм прираст в месото. Може би все пак има разлики за различните домашни животни. А една крава се нуждае от 13-15 дка площ за да бъде изхранена. Ако някой има представа от земеделие, ще си даде сметка, че това е доста голяма площ която може да изхрани многолюдно семейство с всичко необходимо - житни култури, всякакви плодове и зеленчуци. Даже може и няколко декара гора да си насадите на тази площ.



Тема Re: Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))нови [re: paди]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано18.02.07 20:40



V hliaba ima dosta neshta ...



Тема и на кого му пука?нови [re: TOШE]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 20:57



месото било разточително? голям праз, това е ясно на всички. значи със тези пържоли дето ги ям аз можели да се изхранят 100 негърчета, ако се превърнат в зърно? ебал съм ги негърчетата, техните кореми са техен проблем, аз гледам да си напълня моя.





Тема Re: Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))нови [re: TOШE]  
Автор Aюc (нети-нети)
Публикувано19.02.07 00:07



Тук има събрани повече данни по въпроса





Тема Re: Ей, слушахте ли Хоризонт току-що? :)))нови [re: Aюc]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.02.07 00:27



Човек не може да върви срещу природата си. Ето ти една добра причина да бъдеш нормален всеяден организъм!




Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.