Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Защо вегетарианството е правилната диета за човек?нови  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.02.07 06:08



Бях пуснал преди време

в клуб Йога по въпроса, която се опитва да обясни нещата от една по-различна гледна точка, т.е. обективно научна, а не морално-религиозна.



Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за чонови [re: бeзпътeн]  
Автор И.П.И. (Мислещ)
Публикувано15.02.07 07:23



Най-простото обяснение ти давам аз. Лесно за разбиране дори от малките деца



Защото вегетарианците набавяме нужните ни хранителни вещества от първоизточника им - растенията. Не е нужно да ги ползваме втора употреба, като ядем труповете на животните. И ако се замислиш месоядците ядат точно заради това само растителноядни животни, за да приемат нужните им вещества УЖ готови, втора употреба. А не ядат хищни животни, защото тогава вече става 3-та употреба и дори за тяхното съзнание вече е ясно, че не трябва да се яде, защото става много тегаво. Така, че хапвай си само растителна храна и се радвай на живота, не яж трупове, защото нямаш никаква полза от тях



Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за чонови [re: И.П.И.]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.02.07 10:14



От съвета ти лично аз нямам нужда, щото съм от около 6-7 години вече вегетарианец (с изключение на рибата, която хапвам от време на време).

Но иначе има логика в това, което пишеш... Протеинът спокойно може да се набавя без да консумира никакво месо.



Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за чонови [re: бeзпътeн]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.02.07 10:43



"Паситесь, добрые народы..."



Facta, non verba!


Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за човек?нови [re: бeзпътeн]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 11:30



Защото, кретенизмът, егоманията, самовъзвеличаването на собствения си пъп и солипсизмът са чисто човешки постижения. Със или без зеленчук. А защо не си зададеш въпроса - правилното за мен, правилно за всички ли е? И кой съм аз, за да правя генерални изводи за човечеството?



Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за чонови [re: Last_Roman]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.02.07 12:26



Всеки пасе.... Само на мърша не мой....



Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за човек?нови [re: няkoй]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.02.07 12:29



Не правя "генерални изводи за човечеството" - както виждаш в линка към темата, който давам, споменавам, че въобще не претендирам да давам окончателните отговори по въпроса. Предимно задавам въпроси.

Все пак това е въпрос на личен избор разбира се... И това за мен не е важен критерий - дали някой яде или не мърша.

Повечето ми приятели ядат мърша, ама това мене въобще не ми влиза в работата.



Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за човек?нови [re: бeзпътeн]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 14:08



Браво! И ако свикнеш да не наричаш месото мърша ще е още по-добре. Мърша е всеки загниващ отпадък на умряло същество, както и труп е еднозначна дума за нещо умряло, независимо дали е растение или животно. Така че, всички ядем мърша и трупове. Това че някой, яде растителни трупове, не го прави с нищо по-добър от този, който яде живоински.

Отдавна е доказано, че растенията също ги боли, когато ги режат, варят и пекат.



Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за човек?нови [re: няkoй]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано15.02.07 14:33



Доказано от кого; доказателството от кого е прието и в случая какво разбираш под думата "боли"?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Защо вегетарианството е правилната диета за човек?нови [re: Фeйщицa]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 15:13



Виж например www.vegetablecruelty.com. А болката има толкова форми и измерения че с дни мога да ти говора за нея.

Да, растенията ги боли и е доказано лабораторно още 60-те години. А хилядолетия преди това има митове и легенди за това, как плачат тревите под косата и за стоновете та отрязаните дървета и плодове.

Ако не те мързи, порови в келтските митове и защо са имали свещении дървета, с които са говорели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.