Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мням!  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано15.02.07 14:38



Вижте кво намерих:



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
АвторKfte (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 17:01



I kwo sq?
Izliza `e mesoto wi lipswa i tyrsite zamestiteli

.
}o taka be Mime?



Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано16.02.07 10:35



Изглежда добре. Между другото аз много обичам овесени ядки с мляко и мед, както и мюсли с какао.
Това ще го пробвам, макар че аз обичам повече спаначените и картофените кюфтета. Соевите нещо не ми харесват. Само като си правя спагети със соева кайма, като и пълнени чушки.

Всички пътища са еднакво добри когато си се изгубил.


Тема Re: Мням!нови [re: N-Angel]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.02.07 11:28



:))) И аз много обичам спаначени и картофени кюфтета. Също и гъбени. И фалалафели, но зависи къде са направени. В ливанската закусвалня на "Пиротска" са ми много по-вкусни, отколкото във "Веджи хоум", където са прекалено сухи. Въобще на мен ми дай пържено. Вредната храна - ей тва е Храната. :)))
Соевата кайма и аз много не я тача. Спагетите ми са ужасно вкусни с доматен сос и някакво хубаво сирене и нямам нужда от друго към тях. Дори и когато ядях месо и слагах по навик месо в спагетите, често ми се е случвало да си мисля, че месото само ги разваля. Но стереотипите са си стереотипи. До следващия път забравяш и пак слагаш месо, защото в съзнанието ти е програмирано, че "нищо не е вкусно без месо".
А чушките със совеа кайма са ми вккусни, но не съм сигурна, че са ми по-вкусни от чушките с ориз.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано16.02.07 12:52



А, да гъбени кюфтета и и фалафели също много обичам!

Фалафели си купувам понякога за обяд от Султана на "Мария Луиза", защото работя в този район, а спаначени кюфтета си купувам от Халите. Лично на мен кюфтетата е едно от многото неща, които не ми се удават в кухнята. И аз обичам пържено, особено пържените картофи са ми изключително любими, но се въздържам...килца пусти, кво да се прай`!
Спагети ям със синьо или топено сирене + лютеница отгоре или соева майонеза. Преди като ядях месо им слагах също шунка или кайма, ама наистина като са вегетариански вкусът ми по-харесва, отколкото на тези с кайма дори и да е соева. Чушките и лозовите сарми с ориз също ги обожавам. А и броколи или задушени зеленчуци със синьо сирене! Мням!!
Между другото преди като ядях месо никога не съм харесвала вкуса на готвеното месо - направо ми беше отвратително, като ми плуваше едно такова разплуто и мазно в чинията със соса, ама се налагаше да ям такива манджи, докато живеех с нашите. Макар че обикновено избутвах месата и си хапвах само соса с хлебче. Аз преди си падах по сухите меса - салами, шунка, кремвирши и бяло пилешшко месо, но печеното и готвеното, особено свинско, говеждо или - ква гадост агнешко - винаги са ми били омразни. Както и кайми - абе изобщо ядях месо, загубило така да се каже първичния си вид.

[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Тема Re: Мням!нови [re: N-Angel]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.02.07 16:27



Хихи, най-сетне сродна душа. :))) Имам чувството, че клубното население успява да се изхранва само със зелена салата, джанки, билки, корени и борови семки и след всяка трета семка провежда 2-3 месеца гладолечение. :)))) Пък аз досега ги гледах от позицията на завистта си, че намират полезното и за вкусно и нямаше с кого да споделям въздишките си по пържените кюфтета и кахърите си около обиколката на глутеусите си. :)))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 16.02.07 16:29.



Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано16.02.07 17:12



А и аз се радвам! Прочетох няколко твои поста и ми харесва как мислиш!:))
Това за гладолечението са пълни глупости, според мен! Трябва да се спазват няколко прости правила, за да спрат къхърите около обиколките на глутеуса;) Човек трябва да яде умерено, за да постигне някакви резултати, т.е. не трябва да преяжда, да не се ляга с пълен стомах и да се движи повечко!

Добре е вечерята да бъде максимум до 19.00 ч и половин час след това да се прави разходка. Аз половин час след хапване разхождам 40 мин. песчето.
Но и със запръжките не трябва да се прекалява, както и с многото сол. Аз предимно си запържвам зеленчуците и яйцата в зехтин разреден с топла водица на равни части. Не използвам масло или маргарин изобщо и много рядко олио. А и сол почти не използвам - за овкусяването разчитам предимно на подправки, соевия сос и на пакетчетата Маги. Предимно на обяд ям по-тежки неща, а на закуска по-сладки. Докато гледам вечерята ми да е лека.
Тази вечер ще ям 300 гр. салата моркови + зеле, забъркани със соева майонеза и парченца кашкавал гауда. Може и да прибавя към салатата и 2 спаначени кюфтета. След това 1 портокал за десерт или ябълка.
Ух, огладнях - днес обядвах 4 фалафела със зелена салата и 2 портокала!Слава богу, че работния ден свърши! Приятна вечер и приятна събота и неделя!


[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Тема Re: Мням!нови [re: N-Angel]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано17.02.07 09:53



(Оглежда се тревожно) Шшшш! Тук да отричаш гладолечението е ерес. :)))) Всъщност аз съвсем не го отричам, дори вярвам, че има редица болести, при които помага. Просто смятам, че трябва да се прави внимателно, след консултация с лекар и най-вече, че не трябва да се възприема като панацея, зашото има болести, които могат да се развият, докато човек губи време да ги лекува с глад.
Иначе за начина за отслабване съм напълно съгласна - там гладуването е вредно, всичко е до умереността. Пържено ям сигурно два пъти в годината, затова го бленувам толкова. Последно съм яла май бюрек от патладжан през лятото (мням!). А зехтинът не е повече от 25-30гр. на една голяма тенджера. И никакви други мазнини.
И аз съм песолюбка. :))) Твоето куче какво е?

моето.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 05:58



Ей, намерихте се ...





Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано18.02.07 07:51



Много е сладко кучето ти


Тук имаме 2 катерички, ще ги снимам някой път - много са смешни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.