Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мням!  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано15.02.07 14:38



Вижте кво намерих:



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
АвторKfte (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 17:01



I kwo sq?
Izliza `e mesoto wi lipswa i tyrsite zamestiteli

.
}o taka be Mime?



Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано16.02.07 10:35



Изглежда добре. Между другото аз много обичам овесени ядки с мляко и мед, както и мюсли с какао.
Това ще го пробвам, макар че аз обичам повече спаначените и картофените кюфтета. Соевите нещо не ми харесват. Само като си правя спагети със соева кайма, като и пълнени чушки.

Всички пътища са еднакво добри когато си се изгубил.


Тема Re: Мням!нови [re: N-Angel]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.02.07 11:28



:))) И аз много обичам спаначени и картофени кюфтета. Също и гъбени. И фалалафели, но зависи къде са направени. В ливанската закусвалня на "Пиротска" са ми много по-вкусни, отколкото във "Веджи хоум", където са прекалено сухи. Въобще на мен ми дай пържено. Вредната храна - ей тва е Храната. :)))
Соевата кайма и аз много не я тача. Спагетите ми са ужасно вкусни с доматен сос и някакво хубаво сирене и нямам нужда от друго към тях. Дори и когато ядях месо и слагах по навик месо в спагетите, често ми се е случвало да си мисля, че месото само ги разваля. Но стереотипите са си стереотипи. До следващия път забравяш и пак слагаш месо, защото в съзнанието ти е програмирано, че "нищо не е вкусно без месо".
А чушките със совеа кайма са ми вккусни, но не съм сигурна, че са ми по-вкусни от чушките с ориз.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано16.02.07 12:52



А, да гъбени кюфтета и и фалафели също много обичам!

Фалафели си купувам понякога за обяд от Султана на "Мария Луиза", защото работя в този район, а спаначени кюфтета си купувам от Халите. Лично на мен кюфтетата е едно от многото неща, които не ми се удават в кухнята. И аз обичам пържено, особено пържените картофи са ми изключително любими, но се въздържам...килца пусти, кво да се прай`!
Спагети ям със синьо или топено сирене + лютеница отгоре или соева майонеза. Преди като ядях месо им слагах също шунка или кайма, ама наистина като са вегетариански вкусът ми по-харесва, отколкото на тези с кайма дори и да е соева. Чушките и лозовите сарми с ориз също ги обожавам. А и броколи или задушени зеленчуци със синьо сирене! Мням!!
Между другото преди като ядях месо никога не съм харесвала вкуса на готвеното месо - направо ми беше отвратително, като ми плуваше едно такова разплуто и мазно в чинията със соса, ама се налагаше да ям такива манджи, докато живеех с нашите. Макар че обикновено избутвах месата и си хапвах само соса с хлебче. Аз преди си падах по сухите меса - салами, шунка, кремвирши и бяло пилешшко месо, но печеното и готвеното, особено свинско, говеждо или - ква гадост агнешко - винаги са ми били омразни. Както и кайми - абе изобщо ядях месо, загубило така да се каже първичния си вид.

[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Тема Re: Мням!нови [re: N-Angel]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.02.07 16:27



Хихи, най-сетне сродна душа. :))) Имам чувството, че клубното население успява да се изхранва само със зелена салата, джанки, билки, корени и борови семки и след всяка трета семка провежда 2-3 месеца гладолечение. :)))) Пък аз досега ги гледах от позицията на завистта си, че намират полезното и за вкусно и нямаше с кого да споделям въздишките си по пържените кюфтета и кахърите си около обиколката на глутеусите си. :)))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 16.02.07 16:29.



Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано16.02.07 17:12



А и аз се радвам! Прочетох няколко твои поста и ми харесва как мислиш!:))
Това за гладолечението са пълни глупости, според мен! Трябва да се спазват няколко прости правила, за да спрат къхърите около обиколките на глутеуса;) Човек трябва да яде умерено, за да постигне някакви резултати, т.е. не трябва да преяжда, да не се ляга с пълен стомах и да се движи повечко!

Добре е вечерята да бъде максимум до 19.00 ч и половин час след това да се прави разходка. Аз половин час след хапване разхождам 40 мин. песчето.
Но и със запръжките не трябва да се прекалява, както и с многото сол. Аз предимно си запържвам зеленчуците и яйцата в зехтин разреден с топла водица на равни части. Не използвам масло или маргарин изобщо и много рядко олио. А и сол почти не използвам - за овкусяването разчитам предимно на подправки, соевия сос и на пакетчетата Маги. Предимно на обяд ям по-тежки неща, а на закуска по-сладки. Докато гледам вечерята ми да е лека.
Тази вечер ще ям 300 гр. салата моркови + зеле, забъркани със соева майонеза и парченца кашкавал гауда. Може и да прибавя към салатата и 2 спаначени кюфтета. След това 1 портокал за десерт или ябълка.
Ух, огладнях - днес обядвах 4 фалафела със зелена салата и 2 портокала!Слава богу, че работния ден свърши! Приятна вечер и приятна събота и неделя!


[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Тема Re: Мням!нови [re: N-Angel]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано17.02.07 09:53



(Оглежда се тревожно) Шшшш! Тук да отричаш гладолечението е ерес. :)))) Всъщност аз съвсем не го отричам, дори вярвам, че има редица болести, при които помага. Просто смятам, че трябва да се прави внимателно, след консултация с лекар и най-вече, че не трябва да се възприема като панацея, зашото има болести, които могат да се развият, докато човек губи време да ги лекува с глад.
Иначе за начина за отслабване съм напълно съгласна - там гладуването е вредно, всичко е до умереността. Пържено ям сигурно два пъти в годината, затова го бленувам толкова. Последно съм яла май бюрек от патладжан през лятото (мням!). А зехтинът не е повече от 25-30гр. на една голяма тенджера. И никакви други мазнини.
И аз съм песолюбка. :))) Твоето куче какво е?

моето.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 05:58



Ей, намерихте се ...





Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано18.02.07 07:51



Много е сладко кучето ти


Тук имаме 2 катерички, ще ги снимам някой път - много са смешни



Тема Re: Мням!нови [re: Kaмбичka]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано18.02.07 08:59



Благодаря. :)))
И аз все се опитвам да снимам катерици в парка, ама те явно са свенливи, щото бягат от обектива.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Мням!нови [re: Фeйщицa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано19.02.07 00:24



ей това вече е гавра с храната!



Facta, non verba!


Тема Кученцанови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано19.02.07 10:37



Много ти е готино кученцето!

И аз имам едно старичко куче на 15 г. между пудел и болонка, обаче то горкото е много болно и вече не става за разходка... Много ми е тъжно, но всеки момент го чакам, да.../съжалявам но няма емотикон за сълзи.../. Приятелите ми ме съветват да го евтаназирам, защото се мъчило така, но аз искам да си умре самичко, не мога съзнателно да го заведа на ветеринар за подобна инжекция...
Иначе говорех за другото ми песче - то е мопс и е на 2 години и половина и е много сладък, игрив и гальовен. За съжаление не знам как се постват снимки тук, за да ти изпратя снимката му.
А за гладолечението съм чела много, както и за един куп диети. Дори съм опитвала преди време да гладувам по диетични причини, но получавам хипогликимия /т.е. пада ми кръвната захар/. Резултатът е че отслабвах за седмица с глад - само на плодове и чай - с 2-3 кг. и след това се нахвърлях като невидяла на храна и вдигах двойно - обратен ефект.
Само спирането на месото и намаляването на мазнините изобщо се оказа най-добрата диета за мен досега. Няма да се впускам в подробности тук, за да не спамя излишно, писала съ няколко поста в темата на Безпътен.
п.с. Пробвах се в сайта за фото да пусна моя сладур, ама снимката е прекалено голяма, а друга нямам. Може да ми пратиш линк на пощата посочена в профила ми и ще ти я изпратя, ако няма друг начин.

[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Редактирано от N-Angel на 19.02.07 11:08.



Тема Снимканови [re: N-Angel]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано19.02.07 15:27



Ето намерих качих една по-малка снимка на дебелака.


http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=546438&USER_ID=52069

п.с. Моля, нека някой ми каже как директно да качвам картинки или да правя линковете интерактивни...
[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Редактирано от N-Angel на 19.02.07 15:29.



Тема Re: Кученцанови [re: N-Angel]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано20.02.07 08:14



Съжелявам за кучето ти ...
Дали няма да му понесе добре няколко дена само на вода, не знам кой ми разказва за някакъв дето купувал болни животни и след гладуване ги продавал като нови, ама не знам дали е истина





Тема Re: Кученцанови [re: Kaмбичka]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано20.02.07 08:26



абе ти... все някакви смахнати идеи
и се научи да пишеш грамотно, без правописни грешки!



Тема Re: Кученцанови [re: Boлkoдaв]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано20.02.07 08:53



Не видях правописна грешка, камоли грешки

Все едно де, идеята е доста добра - мисля че нищо не разбираш от гладуване



Тема Re: Кученцанови [re: Kaмбичka]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано20.02.07 10:13



Ех, то единствено яденето му е останало на нещастника...

Не мисля, че гладуването ще му помогне - първо е много стар, а и има тумори под кожата, едва ли водата ще ги оправи. Не вижда, не чува и зъби няма, но налита да яде постоянно... Не искам да го лишавам и от това и без друго не му остава много. Той въпреки че много яде, постоянно слабее станал е кожа и кости, горкият...

п.с. Не видях други грешки в поста ти, освен в думата "СъжЕлявам", но е възможно грешката да е печатна. Всички грешим, все пак, живи хора сме!

[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Тема Re: Мням!нови [re: Last_Roman]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано20.02.07 10:17



Много интересно... А бе, човек, яж си каквото си искаш и остави и другите да ядат, каквото на тях им е кеф, а?

[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]


Тема Re: Кученцанови [re: Kaмбичka]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано20.02.07 21:12



естествено е да не видиш, иначе нямаше да правиш грешки.
причината е, че не знаеш правописа.
хайде потърси пак, има си и софтуери за проверка на правописа.



Тема Re: Кученцанови [re: Boлkoдaв]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано20.02.07 23:03



Хаха, прав си


За първи път чувам за съжалявам! Какво ме мъчиш не разбирам - да беше казал объркал си тая дума и да я оправя докато можеш



Тема Re: Кученцанови [re: N-Angel]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано21.02.07 03:56



Малеее,
Не е нормална тая работа :(, просто исках да ти предложа 'по-лек' вариант от това да го умъртвите, пък току виж желанието за живот дойде с нова сила - разбирам те защо и него не искаш

Хайде грижи се за другото куче, смлени кости, скумрия, или пък просто да не яде много ако не ти се занимава със сурови меса



Тема Re: Кученцанови [re: Kaмбичka]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано21.02.07 07:44



ми то простотията по хората ходи, не по гората.



Тема Re: Кученцанови [re: Boлkoдaв]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано21.02.07 08:08



По-сложен ли се чувстваш, когато казваш на някого, че е прост?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Кученцанови [re: N-Angel]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано21.02.07 08:18



Знам какво преживяваш. Сякаш описваш предишното ми куче. И то беше цялото в тумори по кожата, дишаше много тежко, беше сляпо и глухо в последната си година. Странно... умря в колата на баща ми, пред блока, точно когато баща ми го беше взел, за да го води на евтаназия... Веднага си взех Джени, за да не мисля непрекъснато за него, но ми трябваше време да я обикна. В началото все си исках "моето си куче"... И като си помисля, че Джени вече кара десетата си година... Има неща, за които човек никога не е готов...
А мопсчето ти е много симпатично. :) Погледът май означава "Помогнете, добри хора, не съм ял от миналия петък." :) И Джени вади същия поглед. :) Особено като минава покрай кварталното кръчме, което лъха на кебапчета. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Кученцанови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано21.02.07 10:50



Аз преди 2 години и нещо взех мопсчето защото Чарли (болонката) вече беше почнал с припадъците и сърдечните истории. Винаги съм харасвала кучетата със сплескани муцунки и исках да е мопс (харесах породата от филма "Мъже в черно") или пекинез, така че държах следващото ми куче да е от тия породи.
Докторът още преди 3 години беше казал, че на Чарли не му остава много и аз затова взех другото куче. Но ето че Чарли преживя почти три години повече от предвижданията. Един вид аз имах достатъчно време да се примиря с неизбежното, макар че когато се случи сигурно ще се чувствам много зле... Все пак 15 години от живота ми минаха с него...Няма да го евтаназирам, не мога да направя такова нещо, нито да дам друг да го отведе...
Да, Харкрончо, мопсчето, ми е голям лакомник!

Яде по 2 пъти на ден и все на месце налита!. Като излезем навън се присламчва към някой, който яде баница или царевични пръчки, обаче най си пада по мръвката. Много зорко го следя, защото той е толкова дружелюбен с хората, че ме е страх лоши хора да не ми го отровят или откраднат. За разлика от болонката, който никога не вземаше от чужда ръка, лаеше и налиташе да хапе всеки непознат, който се опита да го пипне. Изобщо двете породи са толкова различни...
Само заради кучетата купувам месо в къщи, обаче никога сурово. Винаги ми е било гадно да пипам сурово месо!:( Затова им купувам кремвирши, салами, кебапчета и от време на време цяло печено пиле.
Нито едно от двете кучета, за съжаление, не свикна да яде кучешка храна, колкото и да се опитвам да ги приуча. Само сега когато остаря Чарли започна да яде всичко, каквото му дам, включително и моркови и ябълки. Преди дори не помирисваше такова нещо. Сега вече не подбира - яде всичко, каквото надуши в купичката си - нещо като старческа склероза може би...
Харки обаче е тарикат - забъркам му аз мръвка с кучешка храна или с хляб, обира мръвката само, а другото остава!
И двамата обаче обичат кучешки бисквити и пръчки.

[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Тема Re: Кученцанови [re: N-Angel]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано22.02.07 13:06



С риск да предадем на веге клуба киноложки оттенък, аз пък да ти споделя нашия опит с храненето.
Съвсем доскоро хранех Джени с шийки, фенери и хляб. Винаги съм отказвала да повярвам, че храна приготвена по химически път е по-полезна от сготвеното вкъщи. Но миналата година Джени започна да има проблеми: спеше неспокойно и ядеше много трева. Така научих, че куче не се храни с кокали, тъй като киселинността в стомаха се повишавала, за да бъдат разградени кокалите и дразнела стомашната лигавица. Тъй че прочутото клише за кучето и кокала било мит. :) На всичкото отгоре фенерите били много мазни. А Джени наистина си е пълничка, девойката. :) Така че накрая реших да опитам с гранулите. Кучето в началото не искаше и да ги погледне, все едно, че му давам да яде копчета. Така че продължих да варя фенери, заливам гранулите с бульона и нарязвам съвсем малко месце. В началото подбираше месото и оставяше гранулите, така че известно време пасирах гранулите, след като омекнат от горещия бульон. Сега вече не се налага да го правя, всичко се изяжда наред. :) Но мина поне месец преди да свикне с новата храна.
А това, което пишеш за кренвирши, салами и кебапчета не е много хубаво, защото във всички тези неща има подправки, най-вече чер пипер, които дразнят стомаха на кучето, както и сол. Плюс това са мазни. Гранулите със сигурност са по-полезни от тези храни, така че продължавай да опитваш. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Кученцанови [re: Фeйщицa]  
Автор N-Angel (Nietzschean)
Публикувано22.02.07 13:54



Да това за кокалите го знам. Особено тръбните и дребните пилешки кости са много опасни. Въпреки, че ми е гадно се стремя да ги отделям от месото, когато им ги давам. Чарли хапваше преди кокали от време на време, дори много обичаше да си ги замъква по леглото или в някой ъгъл и ръмжеше и лаеше всеки, който мине покрай "скривалището" му. Но на мопса - никога не съм му давала кокали, защото още като го купувах ми казаха, че дори едно малко кокалче, може да му пробие червата или стомахчето. Те мопсчетата изглеждат на вид много якички, но всъщност са много крехки откъм здравословни проблеми кучета. Трябват им постоянни грижи за очите, ушите, дори за бръчиците по личицето. Наскоро на Харки му се бяха подсекли и зачервили гънките около носа, чешеше се постоянно, та му купих бебешка крем пудра и го мазах с нея и се оправи. Пудра на прах не смея, защото пък мога да му засегна очите. А, бе направо все едно за бебешок се грижа!:))
Да, това за пипера и подправките в кебапчета и кремвирши го знам. Само че аз по принцип не съм от запалените готвачи - като си забъркам една тенджера с варени зеленчуци неделя вечер си ги вечерам почти седмица. Най-много да си накълцам някоя салата или да си купя нещо готово постно от Кенар. Честно казано нямам нито време, нито мерак да готвя и на кучетата, а от миризмата на варено месо ми се гади, така че предпочитам да им купя храната...
По някой път им купувам и консерви от кучешките магазини, но странно как то надушва, че не е това, което му харесва.

Но напоследък като му разбъркам кучешки гранули с малко олио и пилешко месо си изяжда всичко... Е, с изключение на две, три градули, които оставя накрая. Но е добро като за начало.
п.с. Чарли много пъти е ял трева, но Харки не съм го виждала никога да го прави.

[Всички пътища ти се струат еднакво добри когато си се изгубил]

Тема Re: Кученцанови [re: Фeйщицa]  
АвторKuelog (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 17:12



Dobre `e ne si go ubila ku`eto.
Ku`e NE se hrani s PILE{KI kokali, drugite sa si ok, estestweno ne samo kokali.



Тема Re: Кученцанови [re: Фeйщицa]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано24.02.07 05:38



Имах предвид сурови кокали и месо - нещо като кайма. Сурови шийки също са ок, ама нали ти казвам скумрия най-харесваше.
Разликата е огромна, според мен кучетата не са толкова сложни че да им трябва готвена храна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.