Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Подбел  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано07.02.07 08:55



Андреа писа тук, че против бронхит е добре да се пие подбел. Аз си купих, но ми изглежда странно, листата някак лепнат едно за друго, като да са свързани от огромна паяжина. Така ли си изглежда билката, или тази нещо е мухлясала? На опаковката пише да се пият по 2 чаени лъжички залети с 400гр. вряла вода на ден. Това не е ли малко?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Подбелнови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 09:49



Да, подбелът (Tussilago farfara) изглежда точно така, както го описваш. Листата отдолу имат гъсто покритие със сребристи власинки и наистина се слепват. Спазвай указаната доза, защото подбелът в големи количества е токсичен за бъбреците и черния дроб.



Тема Re: Подбелнови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано07.02.07 10:19



Добре, И., благодаря много. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Подбелнови [re: Фeйщицa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано07.02.07 10:35



Да, това е подбел наистина.
Какво направи ти с тоя бронхит? Антибиотикът не го ли изтреби? ;)))

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein


Тема Re: Подбелнови [re: Andrea$]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано07.02.07 10:58



:)))) Почти напълно, но не до крак. :))) Т.е. температурата се нормализира, но още ме дразни леко в гърдите и имам малко суха кашлица. Не ми се пият повече сиропи.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Подбелнови [re: Фeйщицa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано07.02.07 11:23



Кашлицата отдавна трябва да е станала отхрачваща при бронхит...
Още изпитани откашлячни средства, ако те интересуват:
-сок от лук с мед (нарязваш една глава лук на кръгчета, заливаш с 1-2 лъжици мед и пиеш по 1-2 лъжички от сока, който се отделя цял ден).
-отвара от сушени смокини, също и само сушени смокини на корем :).
-чайове с мед от подбел, живовлек, мащерка, борови връхчета.
-Аз прая и домашен сироп за кашлица от живовлек, аналог на мукопланта на д-р Таис, но без консервантите и стабилизаторите :). Рецептата е взета от кем.кем от клуб медицина:


-много витамин С, за предпочитане в естествен вариант (отвара от сушени шипки, цитруси, кисело зеле... :)
-много добро настроение ;)
-стоене на страна от лекари и лекарства ;))))

Бързо оздравяване!

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein


Тема ето ти нещо против бронхит и кашлицанови [re: Фeйщицa]  
Автор elsaa (непознат )
Публикувано07.02.07 14:40



аз почти не пиша,
щото нямам време,
Но и малкото което имам
си позволявам поне да Ви чета.

ето и рецептите лично изпитани:

За целта си вземи:

бебешко бурканче по възможност чист пчелен мед
1 пакетче - мисля че бяха 20-25гр. Синапено семе от аптеката
1 голяяяяяма с.л. масло(по възможност прясно)
всичко това се разбива дорбе до еднородна маса.
Сутрин на гладно се взимат 2 с.л. от тази смес, вечер преди лягане също. Докато свършиш буркана със сместта и си приключила с проблема. Това, наистина е за отхрачване и не само, много помага и при бронхити. т.е. изчиства и засилва БД .

----------------
при суха кашлица:

1с.л. мед
1с.л. оцет
1с.л. спиртен алкохол - домашна ракия най-добре
всичко това убъркваш и изпиваш на веднъж. Успокоява сухата кашлица.Много е удобно преди сън, за да можеш да заспиш без кашлицата да ти пречи. Дневно можеш да повтаряш процедурата дори при силна кашлица на всеки 3 часа.
------------------
по принцип при кашлица - смукане на небетшекер.
ментови бонбонки- например Олипс, там където има евкалиптово масло в тях те помагат.

Пожелавам ти бърза справяне с проблема.



Тема Re: Подбелнови [re: Фeйщицa]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано09.02.07 08:32



Благодаря много на всички за добрите думи и съветите. :) Помогнахте ми, наистина.
Купих си синапено семе. Чак не мога да повярвам и се чудя дали не е някакво случайно и временно подобрение, но още на втория ден (вчера) дразнененто в гърдите чувствително намаля и сега почти не го усещам и не кашлям. Да видим нататък...

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Подбелнови [re: Фeйщицa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.02.07 19:42



много ясно че лепнат листата - нали има власинки по тях. А подбелът съдържа слузни вещества, които действат омекчаващо при кашлица.

Facta, non verba!



Тема Re: Подбелнови [re: Last_Roman]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано10.02.07 21:08



Уф, уж съм фейщица, а никога не съм се интересувала от билки. Засрамвам се на мига.



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.