Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: neLicemer]  
АвторKuKluksKlan (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 19:45



Pro`eti ~i`o Tomowata koliba
Tam takiwa "dobri" hora kato tebe priemat, `e negrite sa po-niz[i i ne `ustwat kato belite hora, sledowatelno mogat da se otnasqt s tqh po na`in po kojto nikoga ne biha se otnesli s bql.
Towa si e bilo sywsem masowo i oficialno mnenie po onowa wreme.

Da q wivda[ analogiqta?

Taka, `e prosto priemi istinata, `e za da viwee[ drugi trqbwa da umirat i ne se zalygwaj s izkustweno postaweni granici i podobni gluposti.
Taka e po-`estno i dostojno.



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: KuKluksKlan]  
Автор alexg (Broken heart)
Публикувано27.01.07 20:08



Така е! Същите сме като другите.... и го знаем!
Сега ще си идеш ли със спокойна душа?

www.pctechtalk.com - What's your issue?


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: neLicemer]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.07 20:19



"Голем праз" ако не ти пука за отделния живот. Колко много приказки, за да си докажеш, че това, което правиш е "правилно"...
За еволюцията бих почела малко повече на твое място. Така ще научиш някои интересни факти за развитието на растения и животни и неговото разположение във времето. За сложността класификацията на организмите също бих почела преди да се изказвам тъй компетентно. Както и бих проверила в речника значението на думата "ксенофобия".
И все пак не ми каза наистина ли твоята лична съвест не вижда разлика между изкопаването на моркова и клането на агнето? Щото колкото да се криеш зад цялата тази софистика, всички сме израснали с простичко вътрешно чувство за "добро и "лошо" и е трудно да го залъжеш.
Моралът наистина не е универсален, но животът е универсална ценност, поради което убийството е осъждано от всички световни култури. Можеш да убиеш подведен от "здрава логика", но малко хора могат да живеят с факта на убийството, което са извършили. Достоевски много силно е развил проблема в "Престъпление и наказание". Така че границата съществува, както сам се увери накрая. Всеки я поставя където прецени според личната си съвест...

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: KuKluksKlan]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.07 20:33



Аналогията, която виждам е единствено с убеждението на повечето месоядни, че имат право да убиват животните като по-нисши същества, за да се хранят.
Истината, че за да живея други трябва да умират съм я приела. За разлика от теб, обаче, правя разлика между вирус, морков и агне и ми пука кое от тези ще умре заради моя милост. Всъщност ти също правиш разлика, и най-вероятно също ти пука, щом имаш нужда да убедиш и някого другиго в собствените си извинения да ядеш месо...
Хе хе каква абсурдна интровертна логика. "Достойно и честно е да пролееш кръв, за да не се чувстваш лицемер." Занимава ли те и нещо друго освен собствените ти представи за себе си?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
АвторGluposti (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 20:40



I za]o go izpisa tozi ferman?
Zada se samoubedish che si prawa?
Wypreki che s razuma si razbira[, `e gowori[ gluposti.

Eto, alexg e po-otkrowen ot tebe, toj naprawo me goni za]oto ne iska da slu[a nepriqtni istini.

Ne move da ima wytre[no `uwstwo za dobro i lo[o. Po prostata pri`ina, `e wseki definira dobro i lo[o po razli`en na`in, obuslowen naj-we`e ot kulturata w koqto e izrasnal.

I na kraq poneve si tolkowa l\bopitna. Edinstwenata razlika mevdu ubijstwoto na agneto i morkowa e, `e ubijstwoto na agneto e po-trudoemko.
Za smetka na towa dawa powe`e hrana

.



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
АвторBabiniDevetini (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 20:44



Hi` ne mi puka dali ]e ubedq nqkoj.

Prosto vegetata ste mi tolkowa sme[ni i zabawni.

A i mi e pisnalo ot wa[ite propaganda, lyvi i licemerie, ta zatowa gledam da wi porazry`kam ko`inkata

.

P.P.
Wiv go toq nad tebe kak se nerwi, maj toj wivda druga analogiq .



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: BabiniDevetini]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.07 21:09



Искаш да кажеш, че си тук само за да избиваш комплекси? И какво? Почна ли да се чувстваш по-уверен вече?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Gluposti]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.07 21:19



Коя е културата, която възприема убийството като добродетел, драги? Основната ценност на абсолютно всички световни религии е една и съща: любовта и опрощението.
А ако действително вярваш в това, което си написал за моркова и агнето, ей Богу, почвам да разбирам защо не се чувстваш добре и имаш нужда да караш и другите да не се чувстват добре. Пред подобна вътрешна пустота лицемерието изглежда като симпатична прищявка. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
АвторGorda li si (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 21:32



Gordee[ li se kato lyve[ i si izmislq[?

Qsno kazah, `e se zabawlqwam



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
АвторQ pak (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 21:36



Powe`eto kulturi razdelqt horata na swoi i `uvdi i ubijstwoto na `uvdi ne samo ne se smqta za grqh, a dave e dobrodetel.

Potyrsi si sama ako ne mi wqrwa[, az samo ]e ti pro[epna za "naj-`owekol\biwata"
-- Krystonosni pohodi

I kakwa stana tq?
Wmesto da spori[ po sy]estwo i da izpolzwa[ fakti i logika, ti mina kym li`ni napadki.
Towa mnogo me radwa, za]oto pokazwa, `e sama razbira[ nesystoqtelnostta na towa koeto za]itawa[




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.