Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
АвторneLicemer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 04:35



Napylno seriozno smqtam, `e ubijstwoto si e obijstwo, bez zna`enie na rastenie, na viwotno ili na `owek.

Sy]o taka smqtam, `e rasteniqta ne si umirat ot kef da bydat ubiwani

Prosto ne sym licemer kato wegetariancite da slagam izkustweni `erti, tiq mogat da bydat ubiwani, a tiq ne. Napylno osyznawam, `e za da viweq se nalaga da qm drugi viwi sy]estwa i ne se prawq izkustweno na ne]o koeto ne sym.



Тема Ne si habi energiqtaнови [re: Фeйщицa]  
АвторSywet (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 04:37



Razbiram, `e ne ti dostiga, estestweno e sled kato se hrani[ nepylnocenno.



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: neLicemer]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.07 09:03



1. Растенията нямат мозък и нервни окончания, следователно не изпитват болка и страх. Това прави убийството на едно растение и на едно животно несъизмерими. Други липси от годините на основното училище?
2 Prosto ne sym licemer kato wegetariancite da slagam izkustweni `erti, tiq mogat da bydat ubiwani, a tiq ne. Да разбирам ли, че убиваш и хора?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: пeтльo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.07 09:22



Не, ще си поемеш личната отговорност. Защото това е логиката на абсолютно всички: сам правя дупка в морето. И така се крием зад останалите. Ясно е, че всички изведнъж, като по даден сигнал, няма да започнат да се движат с велосипеди. Начинът е един по един да започнем да поемаме личната си огтоворност. Може би ще разсмея мнозинството като се откажа да ползвам колата в ежедневието си, но все някого ще накарам да се замисли.
Вегетарианците само до преди 20-30 години са били единици. И сега не са много, са нараснали с пъти и вече са някакъв процент от всяко общество. Ако ще и само 5-10%. Това пък означава намалено потребление на месо и (макар и малко) по-малко убити животни. Дотук се е стигнало с отделни хора, които са решавали да престанат да се крият зад останалите и "нормалността".
Що се отнася до животните, които отглеждаме, за да ядем, точно този цикъл от напразен живот и напразна смърт можем да спестим. За каквото и цел да са родени домашните животни, смъртта им, често в детска възраст, си остава болезнена и страшна. С прасетата, които отглеждаме не намаляваме броя на дивите прасета, които ще бъдат изядени от еълци, просто увеличаваме многократно броя на прасетата, които ще бъдат изядени.
Пък лишението с времето просто преставаш да го усещаш като лишение.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема хаханови [re: пeтльo]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано27.01.07 12:19



ти си поредния провокатор-смутител, който се опитва да избива комплексите си в този клуб.
даже някои ти се вързаха и почнаха да се опитват да те оборят.
но аз знам, че няма смисъл и няма да се хабя изобщо.
освен това първо се научи да пишеш на кирилица!

за протокола - не знам дали съм нормален, но мен тази снимка ми докарва желание за ядене толкова, колкото ако на снимката имаше лайна.



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
АвторneLicemer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 18:26



Nqmat mozyk i nerwi ednakwi s viwotinskite, oba`e opredeleno reagirat na izmeneniq w okolnata sreda i komunikirat pomevdu si.
Taka `e ne mi probutwaj tiq izmisleni oprawdaniq.
]om mozyka mu ne prili`a na twoq i nerwnata sistema e na razli`en princip, dawaj da go ubiwame spokojno, na nas vyzvi[enite vegetarianci ne ni puka.

Da bih ubil chovek, ako precenq, `e polzite ot towa prewi[awat wredite. Wsy]nost powe`eto hora biha naprawili sy]oto. Za towa sa tiq golemi nakazaniq za ubijstwo, za da wdignat letwata na wisoko i da e trudno polzite da prewi[at wredite

.



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
АвторfenNaLi[eniqta (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 18:29



A pyk decata ni rodeni w pe]erite, nqma da `uwstwat viwota w pe]era kato li[enie, te prosto nqma da poznawat drugo

.



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: пeтльo]  
АвторObektiwen (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 18:33



W interes na istinata, pyrvolata na snimkata ne izglevda osobeno apetitno.

Pyk i pone za men aromata e po-waven ot wida, taka `e edna snimka trudno ]e predizwika apetit



Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: neLicemer]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.01.07 19:04



С каквито и софизми да ми излизаш за реакциите при животни и растения, много добре знаеш, че колкото повече се усложнява един организъм, толкова по-богата става гамата от усещания и реакции, на които е способен. Или с ръка на сърце ми казваш, че си убеден, че когато копаеш моркови от градината и колиш агне причиняваш еднакво страдание? Но дори и да приемем насилената ти логика, все пак ние тук правим нещо: щадим живота поне на една част от живите същества.
"Ползите" и "вредите" как точно ще ги прецениш? По какви критерии? Личо усещане? Но това за ползите и вредите са бла бла, малко хора биха убили друг човек, за колкото и вреден го намират, и то не заради закона, а защото имаме в себе си една спирачка наречена "съвест". Тя именно е това, което наричаш "изкуствена граница" или каквото беше там. По твое мнение съвестта ни ни прави лицемерни. Хе хе, до какви криволици е способно да стигне човешкото мислене в опитите си да засегне някого... :)))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
АвторneLicemer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 19:20



1.
I kakwo izliza wegetariancite prosto slagat chertata na drugo mqsto. Golem praz.
Rasteniqta ne sa "po-prosti", te sa produkt na sy]o tolkowa prodylvitelna ewol\ciq kato viwotnite.
Rasteniqta sa razli`ni.
I kakwo izliza ot wsi`kite weliki wegetarianski prikazki?
Obiknowena ksenofobiq.
Bij (qv) razli`niq, ]oto ne go razbira[.
Ne naprazno razprawqm, `e ste licemeri.

2.
Ako sywestta be[e tolkowa silna, nqma[e da ima zakoni protiw ubijstwoto.
Pri towa sywestta se bazira na morala, a toj ne e uniwersalen. Naprimer w powe`eto kulturi sy]estwuwali do sega, sywestta ]e grize edin myv ako naprimer ne e otmystil za brat si, a ne ako e ubil.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.